مهر پرواز
وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،نوروز97
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 76
ديروز : 78
افراد آنلاين : 1
همه : 26508
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

چكش اشميت Schmidt Hammer چيست؟

چكش اشميت يكي از رايج ترين و پرمصرف ترين ابزارهاي ضربه زني است، كه در صورت استفاده صحيح مي تواند وسيله اي با ارزش باشد. اما بي دقتي و استفاده بدون تشخيص پارامترهاي موثر ميتواند به نتايج نادرستي منجر گردد. چكش اشميت روشي سريع و كم هزينه و غيرمخرب هم در آزمايشگاه و هم در محل ميباشد . از چكش اشميت براي ارزيابي قسمت‌هاي مشكوك بتن نيز مي‌توان استفاده كرد. هم چنين مي‌توان با استفاده از چكش اشميت، ويژگي‌هاي دو قسمت مختلف از بتن را با هم مقايسه كرد. هنگامي كه چكش اشميت بر سطح بتن فشرده مي‌شود، پلونگر يا لاستيك سر چكش با فشار كه از سوي بتن به خاطر خاصيت ارتجاعي‌اش بر آن وارد مي‌شود، به عقب بازمي‌گردد. اين نيرو و انرژي وارد شده به چكش اشميت اندازه گيري مي‌شود و با استفاده از ثابت‌هاي خاص، مقاومت بتن و ديگر ويژگي‌هاي آن اندازه گيري مي‌شود. به طور كلي مي‌توان گفت كه بتني كه داراي مقاومت و سختي كمتري است، انرژي بيش‌تري را جذب مي‌كند و ارتجاع آن كم‌تر است. در مقابل بتني كه داراي مقاومت بالا و سختي زياد است، بيشتر انرژي را به چكش اشميت بازمي‌گرداند. چكش‌هاي اشميت داراي نموداري بر روي بدنه‌ ي خود هستند كه هم‌زمان ميزان مقاومت بتن را نشان مي‌دهند. يعني در همان زمان آزمايش مقاومت بتن مشخص مي‌شود و ديگر نيازي به محاسبات ديگري نيست.  آزمايش چكش اشميت بر پايه اين نكته بنا شده كه قابليت ارتجاعي يك جرم الاستيك به سختي سطح آن جرم (در اين جا بتن) بستگي دارد.

واتراستاپ WaterStop چيست ؟

آب‌ بند يا واتر استاپ ( Waterstop ) عنصري مورد استفاده در سازه‌ هاي بتن است كه براي جلوگيري از نفوذ مايعات (مخصوصا آب) در مفاصل و درزهاي آن تعبيه مي‌شود. در توليد واتراستاپ‌ها از مواد مختلف و گسترده ‌اي استفاده مي‌شود كه هر كدام داراي ويژگي‌هاي خاص خود مي‌باشند. بنا به نيازهاي مورد نظر در هر سازه، جنس واتر استاپ مورد نظر انتخاب مي‌شود. نحوه‌ ي عملكرد و كاربرد واتر استاپ‌ها به اين صورت است كه آن‌ها طول مسير جريان و حركت آب و يا مايعات ديگر را طولاني مي‌كند تا آب نتواند نفوذ كند. همه‌ ي واتر استاپ‌ها معمولا داراي آج هستند كه باعث چسبندگي و افزايش طول مسير آب مي‌شود. نوارهاي آب‌ بند كننده واتراستاپ بايد داراي انعطاف ‌پذيري زياد بوده تا با ابعاد و حجم سازه‌هاي بتني و با پيچيده شدن نوع مقاطع و شرايط اجرا تغيير شكل يافته و متناسب با ابعاد و اندازه‌ هاي سازه از نظر ضخامت، پهنا، نوع آج‌ها و تغييرات حفره و ... طراحي گردند. از جمله مهمترين ويژگي‌هاي كيفيتي واتراستاپ درصد ازدياد طول، مقاومت كششي و سختي آن بوده كه بايد با الزامات استاندارد مطابقت داشته باشد و همچنين ماندگاري واتراستاپ در شرايط مختلف از جمله محيط‌ هاي قليايي حائز اهميت است و بايد مورد توجه قرار گيرد، در غير اين‌ صورت واتراستاپ در محيط قليائي بتن كيفيت خود را به سرعت از دست داده و دچار تغيير حالت گشته و منجر به نشت و بروز ساير مشكلات كيفي نظير ترك‌ خوردگي و نشست تكيه‌ گاهي سازه و ... مي‌گردد .

تست التراسونيك بتن چيست ؟

تست التراسونيك يا تست سرعت پالس هاي التراسونيك يك از انواع آزمايش هاي غير مخرب براي سنجش ميزان همگني و مقاومت بتن مي باشد. با انجام آزمايش التراسونيك بتن ما مي توانيم ضمن ارزيابي كيفي مقاومت بتن، به كيفيت دانه بندي در بتن در قسمت هاي مختلف و همچنين منحني دانه بندي بتن دست پيدا كنيم. اين آزمايش هم چنين نشان مي دهد كه آيا ناپيوستگي هايي مانند ترك و غيره در بتن وجود دارد يا خير. در صورت وجود ناپيوستگي و ترك در بتن، به وسيله‌ ي اين آزمايش مي توانيم عمق ترك هاي موجود را تخمين بزنيم.  

بتن متخلخل يا اسفنجي چيست ؟

بتن متخلخل يك واژه است و طبق تعريف، ماده اي است با اسلامپ صفر كه اجازه مي دهد آب از آن عبور كند منابع آب زيرزميني را تغذيه كند و مواد تشكيل دهنده آن سيمان پرتلند، سنگدانه درشت، مقدار كم يا فاقد ريزدانه،آب و مواد افزودني مي باشد. اين عناصر در نهايت بتن سخت شده با حفرات مرتبط را توليد مي كنند. طول عمر خدمت دهي روسازي متخلخل حاوي سنگدانه هاي درشت، حدودا 50-30 % بيشتر از روسازي معمولي است . دانه بندي و اندازه سنگدانه هاي درشت، نسبت آب به مواد سيماني و ميزان تراكم، بر اندازه حفرات اثر ميگذارند و معمولا 8-2 ميليمتر هستند. معمولا براي ساخت بتن متخلخل از درشت دانه هاي با اندازه يكسان استفاده مي شود كه ميتوان به راحتي به درصد حفرات بيش از 15 %رسيد. اين طرح هاي اختلاط عمدتا داراي نفوذپذيري بالا و مقاومت ناكافي مي باشند. اندازه سنگدانه، دانه بندي و مقدار سنگدانه مصرفي در مخلوط بتن متخلخل، همگي از عوامل تاثير گذار بر مقاومت فشاري بدست آمده مي باشند. افزايش مقدار خمير سيمان به معناي افزايش مقاومت كلي مخلوط بتن متخلخل مي باشد. افزايش در سطح خمير سيمان، مي تواند به راحتي از طريق استفاده از سنگدانه ريز بدست آيد. با استفاده از سنگدانه ريز، سطح مخصوص سنگدانه ها بيشتر شده و خمير سيمان سطح گسترده تري از سنگدانه ها را پوشش مي دهد. نتايج نشان داد كه نسبت آب به سيمان بهينه 0.32 تا 0.34 مي باشد. مشخصات خمير سيمان در بتن متخلخل تنوع گسترده اي نسبت به بتن معمولي دارد. خمير سيمان استفاده شده در بتن متخلخل بايد چسبندگي و عدم رواني بالايي داشته باشد.

فوم بتني چيست؟

فوم بتن (concrete foamed ) يا بتن سبك به عنوان مصالحي كه چگالي آن بطور قابل ملاحظه اي از بتن معمولي پايين تر است ميتواند نقش موثري در كاهش وزن ساختمان ها، به ويژه در قسمت غيره سازه اي داشته باشد. فوم بتن پوششي ست سبك و مقاوم كه براي مصارف گوناگون در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد. از مهمترين و گسترده ترين موارد كاربرد فوم بتن, كف سازي طبقات ساختماني ست. اجراي فوم بتن با استفاده از دستگاه فوم بتن با سرعت بالايي انجام ميشود و بعد از اتمام كارهاي تاسيساتي ميتوان كف همه طبقات ساختمان را با آن پوشاند. به جاي پوكه ريزي در كف, استفاده از تركيبات فوم بتن باعث سبك سازي كف شده و عايق بندي حرارتي و صوتي كف ساختمان را انجام ميدهد. يكي ديگر از موارد استفاده از فوم بتن ساخت ديوارهاي يكپارچه در انواع سالن ها, سردخانه ها, گرم خانه ها و … ميباشد.

ماستيك چيست؟

ماستيك محصولي است كه از آن براي آب بندي استفاده مي‌شود. يكي از ويژگي‌هاي مهم و مثبت ماستيك‌ها اين است كه پس از كيورينگ نيز حالت انعطاف پذير خود را حفظ مي‌كند. هم چنين از اين محصول بر روي سطوحي از جنس ديگر نيز قابل استفاده است. بر روي سطوحي از چوب، آلومينيوم، شيشه و سنگ مرمر نيز مي‌توان از ماستيك استفاده كرد. برخي پيمان‌ كاران از ماستيك به عنوان نوعي اتصال دهنده استفاده مي‌كنند. به طور مثال از آن براي اتصال پنجره‌ها به سازه‌ي اصلي ساختمان استفاده مي‌شود. ترك‌هاي موجود در حمام و دستشويي را مي‌توان به وسيله‌ي ماستيك پر كرد تا از درز آب و رطوبت جلوگيري شود. در كف ‌پوش‌ها و كف بام نيز از محصولات مختلف و متنوع ماستيك‌ها مي‌توان براي درزگيري و آب بندي بتن استفاده نمود. از انواع ماستيك ها مي توان به ماستيك پايه قيري، ماستيك درزبندي بتن، ماستيك گرم، ماستيك پلي يورتان اشاره كرد. ماستيك‌ها معمولاً چيزي در حدود ۵ سال عمر دارند و پس از آن بايد جايگزين شوند تا كيفيت مطلوب و مورد نظر از بين نرود. ضروري است كه پيش از قرار دادن ماستيك در سطح مورد نظر، آن سطح كاملاً خشك و تميز باشد.

دوغاب چيست ؟

دوغاب يك محصول اختلاطي است كه به دليل رواني زياد عموما براي پر كردن فضاهايي كه امكان دسترسي به آنجا وجود ندارد و همچنين آب بندي آن نقاط مد نظر است مورد استفاده قرار ميگيرد. پر كردن درز لاي كاشي هاي حمام و دستشويي و سراميكها كاربرد عمومي استفاده از آن است. اما استفاده از آن براي آب بندي تونلها و متروها و همچنين اطراف لوله هاي گاز ميدانهاي حفاري استفاده صنعتي و خاص دوغاب ميباشد. طرح اختلاط موارد استفاده دوغاب براي هر كدام از كاربردهاي بالا متفاوت ميباشد. دوغاب به‌طور عمومي به سوسپانسيون‌هاي با ويسكوزيته نسبتا بالا گفته مي‌شود. يك دوغاب مي‌تواند آميزه‌اي باشد به‌ صورت زير: مخلوطي از آب و سيمان. در كارهاي درز ها مخلوط آن سيمان سفيد و پودر سنگ و آب ميباشد. اين اختلاط در كاربردهاي صنعتي افزودني هاي ديگري را طلب ميكند.

سيمان چيست ؟

اولين بار در تاريخ بشر كاري كه در زمينه تهيه مخلوط مصنوعي از سنگ آهك و خاك رس براي تهيه  سيمان ( آهك آبي ) صورت گرفت ، در كشور فرانسه و توسط ويكات در ابتداي قرن نوزدهم بود . ويكات، سنگ آهك و خاك رس را با هم مخلوط كرد و سپس به همراه آب اين مخلوط را آسياب نمود و دوغاب حاصله را پخت. با توجه به مشخصه فوق سيمان مي تواند داراي تركيبات متفاوتي باشد و اصولا جزو ملات هاي آبي محسوب مي گردد . ملات هاي آبي از دوران گذشته شناخته شده بودند . از جمله اين ملات ها آهك است كه مصري ها و يوناني ها با مخلوط كردن آن با خاكستر آتشفشاني ، خاك آجر و آب به نوعي آهك آبي دست مي يافتند كه خاصيت سخت شدن و فشار پذيري  داشت . با به كار بردن اين ساروج رومي ها توانسته اند ساختمان هاي عظيمي بسازند كه هنوز بقاياي آن ها پس از گذشت چند هزار سال پا بر جا و قابل مشاهده باشد .

 

 جهت مشاهده محصول و اطلاع از نحوه خريد و قيمت محصولات بتن مي توانيد با مشاوران فني كلينيك بتن ايراندر ارتباط باشيد و يا با شماره هاي زير در تماس باشيد .

021-45872

021-44604438
021-44464877
021-44549511

 

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۴:۰۶ ] [ admin ]

شاتكريت چيست؟

بتن پاشي، اسپري كردن بتن يا شاتكريت (به انگليسي shotcrete؛ مركب از دو كلمه‌ ي shot وconcrete) است. معني شاتكريت را مي توان  به معني پاشيدن بتن يا شات كريت نام برد و فرآيندي است كه در آن مخلوط بتن به صورت اسپري شده به محل مورد نظر پاشيده مي‌شود. هدف از انجام دادن چنين پروسه‌ اي، اين است كه محصول نهايي ما، مقاومت بالا و نفوذپذيري كمي داشته باشد. يكي از ويژگي‌هاي اصلي بتن كه هميشه عنوان مي‌شود، شكل‌پذيري بالاي آن است ( البته ممكن است تصورش را نمي‌كرديد كه بتن تا اين حد انعطاف‌پذير باشد ) و در واقعشاتكريت يا بتن پاششي يكي از بهترين استفاده‌ هاي ما از اين ويژگي منحصر به فرد بتن مي‌باشد. در پاسخ به اين سوال كه بتن شاتكريت يا بتن پاششي چيست مي توان گفت اين نوع بتن براي تعمير سازه هاي موجود و همچنين كارهايي كه به قالب بندي نياز ندارد و يا شكل هاي پيچيده با ضخامت كم مورد استفاده قرار مي گيرد. عموما براي پوشش داخلي تونل ها و تانك ها و مخازن بتن پيش تنيده كاربرد دارد و از مصارف ديگر آن براي پايدار كردن صخره هاي سنگي شيب دار، پوشش دادن صفحات فولادي به منظور ايجاد سپر ضد آتش مي توان نام برد. بتن پاشي يا شاتكريت به فرآيند اجراي بتن با فشار هوا و سرعت بالا بر روي سازه يا سطح اطلاق مي شود. در اين روش بتن متشكل از سيمان، ماسه و سنگدانه به صورت لايه اي متراكم خود نگهدار و باربر بر روي سطح قرار مي گيرد. سرعت بالاي شاتكريت باعث فشرده شدن بتن به صورت ديناميكي مي شود.

 

ژل ميكروسيليس چيست؟

ژل ميكروسيليس يا ميكروسيليس ژل شده يا مكمل بتن نوعي افزودني بتن اصلاح شده پيشرفته بر پايه روانسازهاي بتن، ‌ميكروسيليس، سيليس و الياف پلي پروپيلن مي باشد از اين ژل براي ساخت انواع بتن توانمند،‌ بتن آب بند، ‌بتن نفوذ ناپذير و بتن با دوام مورد استفاده قرار ميگيرد . ژل ميكروسيليس در واقع همان سيستم دوده سيليسي و فوق روان كننده بصورت خميري شكل و آماده مصرف ميباشد كه ضمن دارا بودن قابليت افزايش مقاومت هاي شيميايي و مكانيكي بتن، مسايل و مشكلات سيستم دو جزيي دوده سيليسي + فوق روان كننده را هم بطور اساسي حل كرده است. در شرايط آب و هوايي مهاجم نظير مناطق ساحلي و مناطق كويري نياز به مواد افزودني وجود دارد كه بتن را نفوذ ناپذير كند و جذب آب بتن را كاهش دهند كه استفاده از ماده افزودني ژل ميكروسيليكا يا مكمل بتن راهكار ايده آلي است . كه علاوه بر وجود دوده سيليس و الياف پلي پروپيلن در ساختار خود كه به تنهايي موجب بهبود خواص بتن خواهند شد، و همچنين ‌داراي روان كننده در فرمولاسيون خود مي باشد كه در نتيجه علاوه بر رواني بتن موجب كاهش آب مصرفي بتن نيز خواهد شد كه به اين ترتيب موجب افزايش مقاومت هاي بتن و خواص ويژه آن خواهند شد.

 

ضد يخ بتن چيست ؟

ضد يخ هاي بتن مواد شيميايي هستند كه به منظور پايين آوردن نقطه انجماد فاز مايع به آب اختلاط بتن اضافه مي گردند. اولين راه حل گرم كردن مصالح و خصوصاً آب مصرفي در بتن است. البته اين روش تقريباً ناكارآمد بوده و صرفاً نيروي زيادي را مي‌طلبد. براي دومين راه حل مي‌توان استفاده از مواد تسريع كننده را در نظر گرفت. اين مواد موجب افزايش سرعت هيدراتاسيون و بالا رفتن دماي حاصل از هيدراتاسيون مي‌شود. مقاومت بتن در سنين اوليه نيز افزايش مي‌يابد.سومين راه حل و بهترين آن استفاده از ضد يخ بتن مي‌باشد ( براي مثال مشخصات MTO ANTIFREEZ را مطالعه كنيدزيرا يك ضد يخ بتن خوب با تسريع در روند هيدراتاسيون ، سرعت گيرش اوليه بتن را بالا برده و در نتيجه ميزان آب اشباع در بتن را كاهش مي دهد ، از طرفي نقطه انجماد آب موجود در بتن را پايين آورده و به همين علت شرايط بند 2 را نيز برآورده مي‌كند و بهترين راه براي آن استفاده از ضد يخ بتن مي‌باشد.
بتني كه در هواي سرد ريخته مي‌شود تنها در صورتي داراي مقاومت و دوام لازم براي رعايت الزامات سرويس مدنظر مي‌باشد، كه به صورت مناسبي توليد، ريخته و محافظت شود
.

ديرگير كننده بتن چيست ؟
مواد افزودني ديرگير كننده بتن مواد آلي و يا تركيبي از مواد آلي و معدني هستند كه براي حفظ كارايي بتن و يا ملات تازه به مخلوط اضافه مي شوند. رعايت دقيق دستورالعمل هاي سازنده و دقت در اندازه گيري مقادير مصرفي از اهميت بالايي برخوردار است، زيرا همواره خطر عدم گيرش ناشي از مصرف بيش از اندازه افزودني هاي كندگير كننده بتن وجود دارد.دما مهمترين عامل محيطي است كه بر عملكرد ديرگير كننده بتن تاثير مستقيم دارد. اصولا، يكي از دلايل توصيه مصرف كندگير كننده، مقابله با مشكلات بوجود آمده در هواي گرم مي باشد. رطوبت، سرعت وزش باد، ماشين آلات و تجهيزات توليد و انتقال بتن، زمان حمل، و مهارت نيروهاي اجرايي از ديگر عوامل تاثير گذار در عملكرد افزودني‌هاي كندگير كننده مي باشند. بعنوان مثال مقدار مصرف كندگير كننده بتن در ساعات مختلف روز و شب متفاوت خواهد بود.

 

گروت چيست ؟

گروت مخلوطي از مواد سيماني و آب، همراه با يا بدون سنگدانه مي‌باشد كه آب موجود در آن به حدي زياد است كه اين ماده كاملاً جاري مي‌شود. معمولاً ميان گروت و مورتار (ملات) به اشتباه تفاوتي قائل نمي‌شوند و از اسامي آن‌ها به جاي يكديگر استفاده مي‌كنند. در حالي گروت و مورتار تفاوت‌هاي زيادي با هم دارند. گروت نيازي به وجود سنگدانه ندارد، در حالي مورتار بايستي داراي سنگدانه‌ي مناسب باشد. گروت كاملاً مي‌تواند جاري شود و رواني زيادي دارد، در حالي كه مورتار اين گونه نيست. از گروت براي پر كردن فضاهاي خالي استفاده مي‌شود، در حالي كه مورتار براي چسباندن به كار مي‌رود.

از گروت براي پر كردن فضاهاي خالي و تخلخل‌هايي كه در عناصر مختلف ساختماني ممكن است وجود داشته باشد، استفاده مي‌شود. مخلوط كردن و تهيه‌ي گروت معمولاً ساده است و اگر به مقدار خيلي زيادي مورد نياز نباشد، در همان محل پروژه انجام مي‌شود. اما اگر مقدار گروت مصرفي زياد باشد، سفارش به كارخانه‌هاي مربوطه داده مي‌شود و گروت را با قيمت مناسب در آنجا تهيه خواهد شد.
گروت‌ها انواع مختلفي دارند كه از مهم‌ترين آن‌ها مي‌توان به گروت اپوكسي، گروت سيماني يا پايه سيماني، گروت‌هاي پليمري و گروت‌هاي منبسط‌ كننده اشاره كرد. انتخاب نوع 
گروت مورد استفاده در هر موقعيت، بستگي به مطابقت و همزيستي گروت مورد نظر با ديگر مواد موجود دارد. با در نظر گرفتن اين شرايط و ويژگي‌هاي مختلف هر نوع، گروت مورد نظر انتخاب مي‌شود.

 

چسب بتن چيست ؟

 

يكي از افزودني هاي پر اهميت صنعت بتن، چسب بتن است. از جمله مصارف چسب بتن مي توان به ترميم بتن،آب بندي، ترميم بافت هاي قديمي بت، افزايش مقاومت بتن، جلوگيري از ترك بتن، افزايش خواص شيميايي و مكانيكي و ... اشاره كرد.چسب هاي بتن به دو دسته اپوكسي و لاتكس (پليمري) قابل تقسيم هستند.همه ي چسب ها يا شامل پليمر هستد يا هنگام واكنش شيميايي حاصل مي شوند.پليمر ها موجب چسبندگي چسب ها مي شوند.
چسب اپوكسي از پليمريزاسيون دو جزء اوليه رزين و سخت كننده ايجاد مي شود.هنگام تركيب رزين با كاتاليست پخت آغاز مي شود. در فرآيند پخت زنجيره هاي مولكولي واكنش داده و حرارت ايجاد مي شود. بيشترين مصرف چسب بتن در  تعميرات بتن هاي فرسوده است.در ترميم بتن هايي .براي افزايش چسبندگي بتن به بافت قديمي از چسب هاي بتن استفاده مي شود
. چسب بتن به دليل خاصيت ضد آب در نماسازي روي بتن قديمي و آب بندي استفاده مي شود.

 

ترميم كننده بتن چيست ؟

 

بتن يك ماده مقاوم است كه از استحكام و دوام بالايي برخوردار است . اما بر روي همين ماده مقاوم عوامل مختلفي وجود دارند كه بر روي بتن تاثير مي گذارند و موجب تخريب بتن مي شوند . ايجاد خرابي در سازه هاي بتني استحكام آن را كاهش مي دهد. به منظور جلوگيري از اين رويداد بايد با ترميم كننده بتن به تعمير و ترميم بتن بپردازيم . ترميم بتن زماني امكان پذير است كه مقاومت بتن 85 درصد مقاومت طراحي بتن باشد. وقتي مقاومتي كمتر از 85 درصد طراحي داشته باشيم از ميزان مقاومتي كه سازه به آن نياز دارد برخوردار نيستيم يعني سازه نياز دارد كه مقاوم سازي سازه هاي بتني شود. مرز ترميم و مقاوم سازي مقاومت 85 درصد است. چسب لاتكس لايه پيوندي براي ترميم كننده هاي الياف دار بتن
اين چسب وظيفه اتصال دو سطح قديم و جديد در عمليات ترميم كننده الياف دار بتن را به عهده دارد.

 

هاردنر بتن چيست ؟

 

بتن در حالت عادي سخت و محكم است، اما هميشه نه. در برخي از كف‌پوش‌هاي بتني، خصوصا آن‌هايي كه بيشتر در معرض سايش و اصطكاك قرار دارند، كف‌پوش خيلي زود دچار فرسايش مي‌شود. براي اين كه چنين كف‌پوش‌هايي عمر و دوام بالاتري داشته باشند، از مواد افزودني‌اي استفاده مي‌شود كه به آن‌ها هاردنر بتن گفته مي‌شود. هاردنر بتن در انواع مختلف و به شكل محلول در آب در بازار موجود است. با اضافه كردن اين مايعات سيليكاتي به سطح بتن خصوصا كف ساز صنعتي، باعث سخت‌تر شدن و بالا رفتن دوام بتن مي‌گردد. هاردنر بتن اگر به صورت مناسب انتخاب شود و اجراي آن دقيق و بر اساس آيين‌نامه‌هاي موجود باشد، مي‌تواند بهبود قابل توجهي در مقاومت بتن در برابر واكنش‌هاي شيميايي و فرسايش ايجاد كند. هم چنين دوام و عمر بتن در مقايسه با بتني كه در آن از هاردنر استفاده نشده، جهش قابل توجهي فراهم مي‌آورد. برخي كف‌پوش‌ها در اثر گذشت زمان دچار تغييرات ظاهري و رنگي مي‌شوند. هاردنر از بروز چنين تغييرات و زردرنگ شدن كف‌پوش يا بي‌رنگ شدن آن جلوگيري مي‌كند. انواع ديگر هاردنر بتن نيز به شكل پودري موجود است كه بايد پيش از استفاده در آب حل شوند. نسبت هاي آب به پودر مخلوطي در دستورالعمل هاي ارائه شده توسط كارخانه هاي توليد كننده اين مواد آمده است

 

كرگيري ( Core ) بتن چيست؟

 

كرگيري بتن (كر به معناي هسته core) به عمليات ايجاد يك حفره يا خارج كردن قسمتي از بتن به شكل استوانه‌اي گفته مي شود. كرگيري در واقع يكي از روش هاي مختلف برش و مغزه گيري از بتن تقويت شده يا بتن معمولي مي باشد. كرگيري بتن بر روي بتن هاي مسلح و غير مسلح نيز انجام مي شود. اما به خاطر ماهيت متفاوت آن ها، تفاوت هايي نيز ميان اين دو عمليات وجود خواهد داشت. كرگيري از بتن مسلح به مراتب سخت تر و پيچيده تر است و انجام اين عمليات زمان بسيار بيشتري را نسبت به بتن معمولي مي طلبد. همچنين در اين مورد روش هاي كرگيري بتن محدودي نيز وجود دارد كه كمي ما را محدودتر مي كند. اما در مورد بتن معمولي و غير مسلح اين گونه نيست. كرگيري در بتن غير مسلح آسان تر و با سرعت بسيار بالاتري صورت مي پذيرد. همچنين در مورد انتخاب روش كرگيري نيز كار ما راحت تر است چرا كه گزينه هاي بيشتري پيش روي ماست و از تنوع بالايي برخوردار است.

 

جهت مشاهده محصول و اطلاع از نحوه خريد و قيمت محصولات بتن مي توانيد با مشاوران فنيكلينيك بتن ايران در ارتباط باشيد و يا با شماره هاي زير در تماس باشيد .


021-45872

 

021-44604438


021-44464877


021-44549511


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۶:۵۰ ] [ admin ]

كرمان - ايرنا - نايب رئيس كميسيون گردشگري اتاق بازرگاني كرمان اعلام كرد: در طي يك سفر دو روزه در استان كرمان، 32 نفر از فعالان گردشگري و مديران تورهاي گردشگري 12 كشور دنيا از جاذبه هاي ديدني اين استان بازديد كردند. در ادامه خبر آژانس مسافرتي مهرپرواز را دنبال كنيد.

رضايت فعالان و تور ليدرهاي گردشگري از سفر به كرمان

مسعود دهقاني در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: از جمله فعالان گردشگري و تور ليدر ها از كشورهاي مختلف از جمله برزيل، مكزيك، پرتغال، كاستاريكا، بلژيك، هلند، اسپانيا، اتريش، آلمان، فرانسه، روسيه، تركيه در اين گروه حضور داشتند و از مكان هاي گردشگري كرمان بازديد كردند.

نايب رئيس كميسيون گردشگري اتاق بازرگاني كرمان در ادامه گفت: از مهمترين اهداف سفر اين فعالان گردشگري و توريستي به ايران و استان كرمان، آشنايي با جاذبه هاي توريستي ايران و همچنين برنامه ريزي براي حضور و بازديد گردشگران خارجي از جاذبه هاي ديدني كشور است. ( مجله گردشگري مهرپرواز را دنبال كنيد.)

وي با تاكيد به لزوم ارتباط بيشتر با فعالان گردشگري خارجي افزود: حضور اين اشخاص در معرفي و آشنايي با اماكن توريستي كرمان به جهان بسيار موثر است و نياز است تا چنين سفرهايي گسترش و ادامه پيدا كند. دهقاني با اشاره به رضايت اين فعالان و تور ليدرهاي گردشگري از سفر به كرمان  گفت : اين افراد اعلام كردند كه در فهرست مقاصد گردشگري و توريستي خود، استان كرمان را نيز قرار مي دهند. 

نايب رئيس كميسيون گردشگري اتاق بازرگاني كرمان گفت: اين فعالان گردشگري كه از روز يكشنبه هفته جاري به استان كرمان سفر كرده بودند از برخي مناطق ديدني اين استان بازديد كرده و ديداري نيز با استاندار كرمان و جمعي از مسئولان داشتند.

استان كرمان با داشتن حدود 700 اثر ثبت ملي، هفت اثر ثبت جهاني و هزاران جاذبه تاريخي و پر قدمت از مهمترين مقاصد گردشگري دنيا محسوب مي شود. ( براي اطلاع از قيمت تورهاي خارجي آژانس مسافرتي مهر پرواز با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.)

 

ارگ بم كرمان،مهرپراز


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۸:۲۸ ] [ admin ]
تيم ملي فوتبال ايران در مسابقات جام ملتهاي 2019 آسيا كه در كشور امارات برگزار مي شود به مصاف تيمهاي گروه D كه عبارتند از كشورهاي عراق، ويتنام و يمن خواهد رفت. همراه با آژانس مسافرتي مهرپرواز ادامه خبر را دنبال كنيد.

 اطلاعاتي در مورد جام ملت‌هاي آسيا ۲۰۱۹ 

مرحله فرايند انتخابي فوتبال جام ملت‌هاي آسيا ۲۰۱۹ در هفدهمين دوره خود كه در دسامبر 2012 آغاز شده بود، در تاريخ ۲ فوريه ۲۰۱۳ به اتمام رسيد.در مرحله پاياني مسابقات، تعداد تيم‌هاي شركت كننده در سال ۲۰۱۹ از ۱۶ تيم به ۲۴ تيم افزايش پيدا كرد و نكته مهم آنكه دوره مقدماتي اين مرحله از مسابقات با دوره مقدماتي جام جهاني ۲۰۱۸ روسيه ادغام شده بود.مدافع عنوان قهرماني در اين رقابت‌ها، تيم ملي استراليا مي باشد كه برنده اين دوره از رقابت‌ها به عنوان نماينده آسيا در جام كنفدراسيون‌هاي ۲۰۲۱ حضور خواهد داشت.

امارات، ميزبان جام ملت‌هاي آسيا 2019

پس از بررسي‌‌هاي لازم براي شرايط برگزاري مسابقات، در تاريخ هجدهم اسفند ماه سال 1393، كشور امارات به عنوان ميزبان هفدهمين جام ملت‌هاي آسيا 2019 از بين 11 كشور ديگر كه براي ميزباني اعلام آمادگي كرده بودند، توسط كنفدراسيون فوتبال آسيا انتخاب شد.

اما در مرحله بعدي انتخاب ميزبان جام ملت‌هاي آسيا، از بين اين 11 تيم، 9 تيم انصراف دادند و تنها امارات متحده و ايران براي ميزباني جام ملتهاي آسيا باقي مانند و به دو دليل ايران نتوانست ميزبان اين بازيهايي آسيايي شود ابتدا اينكه امكان حضور بانوان در ورزشگاه وجود نداشت و دوم نبود تجهيزات كافي و مدرن در ورزشگاه. ( همراه با آژانس مسافرتي مهرپرواز با خريد تور دبي، تماشاگر اين مسابقات باشيد.)

گروه بندي جام ملت هاي آسيا

در پي مراسم قرعه كشي مرحله گروهي رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا 2019 در 24 تيم در اين مسابقات در 6 گروه 4 تيمي به مصاف يكديگر خواهند رفت.

شرح گروه بندي جام ملت هاي آسيا:

گروه A: امارات، تايلند، هند و بحرين
گروه B: استراليا، سوريه، فلسطين و اردن
گروه C: كره جنوبي، چين، قرقيزستان و فيليپين
گروه D: ايران، عراق، ويتنام و يمن
گروه E: عربستان سعودي، قطر، لبنان و كره شمالي
گروه F: ژاپن، ازبكستان، عمان و تركمنستان

 ديدار افتتاحيه بين تيم هاي امارات و بحرين در تاريخ پنجم ژانويه در ورزشگاه بن زايد ديدار برگزار خواهد شد.

 

تيم ملي فوتبال ايران-مهرپرواز

زمان برگزاري جام ملت‌هاي آسيا 2019:

بازي افتتاحيه جام ملت‌هاي آسيا، در پنجم ژانويه 2019 ميلادي يا به عبارتي، 15 دي ماه سال 1397 شمسي بين دو تيم امارات و بحرين برگزار خواهد شد. تاريخ شروع بازي‌هاي آسيا در نيمه‌ي اول دي ماه است و هفدهمين دوره بازي‌هاي آسيايي 2019 جام ملت‌ها در اين تاريخ مي‌باشد.

 زمان پايان و اختتاميه جام ملت‌هاي آسيا 1 فوريه 2019 يا 12 بهمن ماه 1397 مي‌باشد. مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا در هفدهمين دوره‌ي خود تا تاريخ 27 دي ماه است و بعد از آن مرحله حذفي اين بازي‌ها شروع خواهد شد.

 

 زمان برگزاري بازي‌هاي تيم ملي در جام ملت‌هاي 2019 امارات

در پي مراسم قرعه‌كشي جام ملت‌هاي آسيا 2019 كه در ارديبهشت ماه امسال برگزار شد گروه ها و برنامه ديدار تيم ها مشخص گرديد. ايران در جام ملت‌هاي آسيا در گروه D با تيم‌هاي عراق، ويتنام و يمن هم‌گروه است.
 برنامه‌هاي ديدارهاي ايران در جام ملت‌هاي آسيا در مرحله گروهي به اين گونه است: ( براي خريد بليط هواپيما دبي از هم اكنون با كارشناسان ما در ارتباط باشيد.)

ايران – يمن، ۱۷ دي، ساعت ۲۰:۳۰، ورزشگاه محمد بن زايد، شهر ابوظبي

ايران – ويتنام، ۲۲ دي، ساعت ۱۵:۳۰، ورزشگاه النهيان، شهر ابوظبي

ايران – عراق، ۲۶ دي، ساعت ۲۰:۳۰، ورزشگاه المكتوم، شهر دوبي

 

قرعه كشي جام ملت‌هاي آسيا ۲۰۱۹-مهرپرواز

 

نحوه انجام مسابقات جام ملت‌هاي آسيا :

در اين دوره از مسابقات آسيايي، 24 تيم در قالب 6 گروه 4 تيمي به رقابت مي پردازند و هر تيم 3 بازي در مرحله گروهي بازي‌ها داشته و بعد از انجام شدن اين مرحله‌ي گروهي، 2 تيم اول از هر گروه و بهترين تيم‌هاي سوم هر گروه كه تشكيل دهند‌ه‌ي 16 تيم حضور يافته هستند در مرحله حذفي رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا خواهند بود.

ورزشگاه‌هاي ميزبان جام ملت هاي آسيا امارات

 ميزباني اين رقابتهاي آسيايي بر عده هشت ورزشگاه از جمله: ابوظبي: ورزشگاه شهري زايد، ورزشگاه محمد بن زايد و ورزشگاه آل نهيان. العين: ورزشگاه هزاع بن زايد و ورزشگاه بين‌المللي شيخ خليفه. دبي: ورزشگاه آل مكتوم و ورزشگاه مكتوم بن راشد آل مكتوم و ورزشگاه الشارجه در شارجه برعهده خواهند داشت.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۳:۲۸ ] [ admin ]

برگزاري جشنوار اناره به مناسب شب يلدا

طبق گزارش ايرنا، جشنوار انار در استان كرمانشاه از 24 آبان ماه آغاز شده و قرار است در آذر ماه نيز، تهران به مناسب شب يلدا، ميزان اين جشنواره باشد. معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران بيان كرد: اين جشنواره كه در حدود يك ماه آينده در آذر ماه آغاز مي گردد، پذيراي علاقه مندان از ساعت 9 تا 17 به مدت هفت روز خواهد بود. 

شهرام عليمحمدي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در ادامه گفت: در اين جشنواره، محصولات انار استان هاي مختلف كشور از جمله كردستان، ايلام، كرمانشاه، همدان، لرستان و شهرهاي مهاباد و سردشت در معرض نمايش عموم قرار خواهد گرفت. 
عليمحمدي خاطر نشان كرد كه از برنامه هايي كه قرار است در اين مراسم برگزار شود شامل عرضه بيش از 70 تن محصول انار، سوغات محلي و صنايع دستي غرب كشور، اجراي موسيقي 200 دف نواز، 50 تنبور نواز، شاهنامه خواني به زبان كردي، رقص اسب با موزيك، انار گرداني و مراسم باستاني آذرگان مي باشد. ( از قيمت تورهاي خارجي مطلع شويد.)

معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران افزود: قرار است اين جشنواره با همكاري ادارات كل ميراث فرهنگي استان هاي تهران و كرمانشاه، كانون اتومبيلراني و جهانگردي و آموزش و پرورش برگزار گردد.

مجموعه كاخ - موزه باغ نياوران در شمال تهران، منطقه شميرانات و در ميدان نياوران واقع شده است كه از خيابان شهيد باهنر نيز قابل دسترسي مي باشد.( مجله گردشگري آژانس مسافرتي مهرپرواز را دنبال كنيد.)


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۶:۱۳ ] [ admin ]

در مركز نمايشگاهي و تجاري پارك شهر "برازيليا"، سيزدهمين نمايشگاه بين المللي سفارتخانه ها با حضور ايران برگزار شد. همراه با آژانس مسافرتي مهرپرواز از ادامه اين خبر مطلع شويد.

نمايشگاهي به عنوان بازار خيريه بين المللي

اين نمايشگاه كه يكي از بزرگترين و برجسته ترين رويدادها به شمار مي رود و با نام (Feira Das Ambaxiadas) شناخته مي شود، با حضور و استقبال گسترده از غرفه ايران در برزيل برگزار شد. حدود يكصد سفارتخانه و نمايندگي سياسي خارجي در اين نمايشگاه شركت كردند و همچنين در آن انواع فرش، گليم دستباف ايراني، قاليچه، انواع متفاوت صنايع دستي و غذاهاي سنتي ايراني كه توسط اعضاي سفارت جمهوري اسلامي ايران در برازيليا تهيه شده بود به نمايش گذاشته شد.

اين نمايشگاه كه در اصل بازار خيريه بين المللي بوده و كمك هاي مالي به دست آمده از آن صرف نيازمندان و همچنين امور خيريه مي شود، مورد بازديد حدود 50هزار نفر قرار گرفت. 

علاوه بر  خبر نمايشگاه بين المللي سفارتخانه ها با حضور ايران در برزيل براي اخبار بيشتر در زمينه گردشگري  و يا رزرو هتل و خريد بليط هواپيما مي توانيد به وبسايت آژانس توريستي مهرپرواز مراجعه نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: اخبار گردشگري،
موضوع:
[ ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۲:۳۶ ] [ admin ]

چنانچه بخواهيم يك كشور بسيار مدرن آسيايي را نام ببريم، به طور قطع آن كشور سنگاپور است. نام اين كشور به زبان "سانسكريت" به معناي شهر شير است كه به همين علت يك مجسمه شير در پارك مرليون سنگاپور قرار گرفته است تا اين مفهوم را به جهانيان برساند. به جرأت مي توان كشور سنگاپور را يكي از بهترين و برترين نقاط گردشگري در آسيا نام برد. با وجود مساحت نه چندان زياد سنگاپور، اما اين كشور سالانه پذيراي رويدادهاي بسيار مهم و تعداد بسيار زيادي توريست و گردشگر مي باشد. علاوه بر اينها جاذبه هاي گردشگري بسيار زياد و جذابي كه دارد، به جذب توريست هاي بيشتر نيز كمك مي كند. كشور سنگاپور از طريق كنار هم قرار گرفتن تعدادي جزيره به وجود آمده است. اين كشور در جنوب شرقي آسيا قرار دارد و مساحت آن 718 كيلومتر مربع مي باشد كه اين بدان معناست كه از بحرين حتي كوچكتر است. سنگاپور از لحاظ ذخاير معادن كشوري فقير محسوب مي شود اما طي تصميماتي كه گرفته شده اين كشور اقصاد خود را بر صنعت و خدمات متكي كرده است. به صورتي كه امروزه سنگاپور چهارمين مركز اقتصادي بزرگ دنيا شناخته شده است. 
مهرپرواز راهنماي سفر به سنگاپور را برايتان فراهم كرده است تا با كمك آن بتوانيد سفري بي نظير و خاطره انگيز را براي خود رقم بزنيد. با آژانس هواپيمايي مهرپرواز همراه باشيد تا بيشتر با اين كشور مدرن آسيايي آشنا شويد:

راهنماي سفر به سنگاپور

اطلاعات كلي كشور سنگاپور

اختلاف ساعت با تهران: 4:30+ (چهار ساعت و نيم از تهران جلوتر است)
زبان رسمي: انگليسي، ماندارين، تاميل مالايي
واحد پول: دلار سنگاپور
كد سنگاپور: 65+
جهت رانندگي: چپ
فرودگاه: فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور
شماره آتش نشاني و آمبولانس: 995
شماره پليس: 999

راهنماي سفر به سنگاپور

آب و هواي سنگاپور

كشور سنگاپور به خاطر موقعيت جغرافيايي كه دارد، به صورت معمول، آب و هواي معتدلي دارد. در بيشتر مواقع سال متوسط دماي هوا بين 25 الي 31 درجه سانتي گراد و ميزان رطوبت در سنگاپور به صورت نسبي بين 70 الي 80 درصد مي باشد. در سنگاپور گرمترين ماه سال آوريل، و خنك ترين ماه سال ژانويه است. 

راهنماي سفر به سنگاپور

بهترين زمان سفر به سنگاپور

براي سفر به سنگاپور زمان خاص و مشخصي نياز نيست. به صورت كلي در تمام ماه هاي سال مي توان به سنگاپور سفر كرد. اين منطقه داراي آب و هواي گرم استوايي است و تمام طول سال باراني است. سنگاپور از آن دسته كشورهايي است كه پذيراي مسافران بسياري در طول سال است. به همين دليل كم پيش مي آيد كه هتل هاي اين كشور با كمبود مسافر روبرو شود. قيمت هتل هاي سنگاپور كمي بالاست. به همين دليل اگر مي توانيد سفر خود را در زمان هايي كه در اين كشور رويدادهاي بزرگي است به تعويق بياندازيد تا بتوانيد در هزينه هاي سفر خود كمي صرفه جويي كنيد.

راهنماي سفر به سنگاپور

هزينه اقامت در سنگاپور

با توجه به اين موضوع كه سنگاپور همواره برگزار كننده بسياري از رويدادهاي علمي بزرگ جهان است. سالانه مسافران بسياري بابت انجام امور كاري و تجارتي به اين منطقه سفر مي كنند، از اين رو هزينه ها در اين كشور كمي بالاست. براي مثال براي اقامت در يك هتل 2 ستاره بايد حدود 45 دلار هزينه نماييد. البته نكته قابل توجه اين است كه هتل هاي سنگاپور از همه خدمات مورد نياز مسافران و مهمانان جهت سفري راحت و آرام بهره مي برند. 

راهنماي سفر به سنگاپور

خوراكي هاي محبوب در سنگاپور

با توجه به اين موضوع كه سنگاپور در كنار دريا قرار گرفته است و همچنين پذيراي مهاجمان بسياري در طول تاريخ بوده است، از اين رو در اين كشور تنوع غذايي بسيار زيادي دارد. تعدادي از محبوب ترين و معروف ترين خوراكي هاي سنگاپور را برايتان نام مي بريم:
مرغ و برنج هاينان: يكي از محبوب ترين غذاهايسنگاپور است كه از طرف چيني ها در اين كشور باقي مانده است.
ماهي كبابي: يكي از غذاهاي خياباني سنگاپور ماهي كباب شده مي باشد كه بين مردم محبوبيت بسياري دارد.
ساتاي: گوشت كبابي به سيخ كشيده شذه، كيك برنج به همراه سس بادام زميني و فلفل قرمز كنار هم غذايي را تشكيل مي دهند كه يكي از معروف ترين غذاها در سنگاپور است كه بيشتر به عنوان پيش غذا استفاده مي شود.

راهنماي سفر به سنگاپور

هزينه حمل و نقل در سنگاپور

تا جاي ممكن سعي كنيد در سفر خود به سنگاپور از تاكسي استفاده نكنيد، چرا كه سيستم حمل و نقل ام آر تي (MRT) در سنگاپور امكان رفت و آمد به تمام نقاط شهر را فراهم آورده است. قيمت بليط مترو در اين كشور در كل حدود 4 دلار مي باشد. كارت هاي توريستي هم در اين منطقه وجود دارد كه امكان استفاده نامحدود را در سيستم مترو شهري را به گردشگران مي دهد. كارت هاي يك روزه 10 دلار، دو روزه 16 دلار و سه روزه 20 دلار قيمت دارد. 

راهنماي سفر به سنگاپور

جاذبه هاي گردشگري مهم سنگاپور

سنگاپور شكوه بسيار خاصي از ثروت را به شما نشان مي دهد وليكن اين تمام آن چيزي نيست كه اين سرزمين براي عرضه دارد. جداي از مراكز خريد پيشرفته، هتل هاي لوكس و رستوران هاي مدرن، سنگاپور تاريخ بسيار غني دارد و فضاهاي عمومي و طبيعت آن بسيار دوست داشتني است.
از آنجايي كه تقريباً تمام مردم شهر به آساني انگليسي صحبت مي كنند و نشانه هاي شهري نيز انگليسي است، اين سرزمين مي تواند يك مقصد آسان براي گردشگري باشد. چند نمونه از مهمترين جاذبه هاي توريستي سنگاپور را برايتان نام مي بريم:

  • پرنده سنگاپور
  • باغ هاي خليج سنگاپور
  • محله چيني ها سنگاپور
  • موزه تمدن آسيايي سنگاپور
  • معبد مقدس دندان بودا سنگاپور
  • اسكله كلارك سنگاپور

جهت اطلاعات بيشتر درباره تور سنگاپور پاييز 97 مي توانيد با همكاران ما در آژانس مهرپرواز در تماس باشيد.

راهنماي سفر به سنگاپور


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۶:۰۲ ] [ admin ]

فرودگاه بين المللي سووارنابومي، فرودگاه اصلي شهر بانكوك و پر رفت و آمدترين فرودگاه كشور تايلند به حساب مي آيد. بانكوك پايتخت كشور تايلند و يكي از جذاب ترين مقاصد گردشگري در سفر به كشور تايلند است. فرودگاه سووارنابومي به عنوان اصلي ترين فرودگاه بانكوك سالانه پذيراي ميليون ها مسافر از نقاط مختلف دنيا مي باشد و قطب اصلي شركت هواپيمايي "تاي ايرويز" به شمار مي رود.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك

اطلاعات كلي فرودگاه

فرودگاه سووارنابومي يك فرودگاه بين المللي با كد ياتا "BKK" است و يكي از دو فرودگاه بين المللي شهر بانكوك، پايتخت تايلند محسوب مي شود. فرودگاه سووارنابومي در 25 كيلومتري بانكوك قرار دارد و با 3240 متر مربع مساحت، يكي از بزرگ ترين فرودگاه هاي بين المللي در منطقه جنوب شرق آسيا مي باشد. اين فرودگاه به عنوان قطب اصلي براي ايرلاين هايي مثل تاي ايرويز،  تاي اسمايل ايرويز (Thai Smile Airways) و بانكوك ايرويز (Bangkok Airways) فعاليت مي كند. هم اكنون فرودگاه سووارنابومي با جابجايي سالانه حدود 54 ميليون مسافر دوازدهمين فرودگاه پرتردد در جهان و نهمين فرودگاه شلوغ آسيا به شمار مي رود. اين فرودگاه دو ترمينال براي پروازهاي خارجي و يك ترمينال براي پروازهاي داخلي دارد و بيش از 80 ايرلاين در اين فرودگاه در حال فعاليت هستند.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك

دسترسي به فرودگاه سووارنابومي

وسائل حمل و نقل بسياري در اين فرودگاه وجود دارند كه شما را به بانكوك و ساير قسمت هاي تايلند مي رسانند. ليموزين، تاكسي، اتوبوس هاي فرودگاه و اتوبوس هاي محلي، مرتب بين فرودگاه و شهر بانكوك در تردد هستند. همچنين ايستگاه مترو نيز در فاصله كمي از فرودگاه قرار دارد.

اتوبوس هاي ويژه فرودگاه

اتوبوس هاي ويژه فرودگاه در چهار مسير از فرودگاه به شهر بانكوك حركت مي كنند. ايستگاه مركزي اين اتوبوس ها، بيرون سالن پروازهاي ورودي ترمينال شماره 1 قرار دارد.

اتوبوس هاي محلي
اين اتوبوس ها از بزرگراه كنار فرودگاه در حركت اند و در مقابل فرودگاه سووارنابومي توقف مي كنند.

تاكسي

ايستگاه تاكسي هاي فرودگاه در محوطه بيروني پروازهاي ورودي واقع شده است. در اين فرودگاه سه نوع تاكسي وجود دارد : تاكسي هاي داراي مجوز، تاكسي داراي مجوز و بدون كيلومترشمار و تاكسي هاي بدون مجوز.
به مسافراني كه به اين شهر زيبا سفر مي كنند توصيه مي شود كه براي ايمني و آسودگي خود از تاكسي هاي مجوزدار استفاده كنند. اين تاكسي ها مجهز به كيلومتر شمار مي باشند و كرايه آن ها بر اساس مسافت طي شده و عوارض بزرگراه محاسبه مي شود. در مورد تاكسي هايي كه كيلومترشمار ندارند بايد گفت كه كرايه آن ها توافقي است و مي بايست قبل از سوار شدن در مورد كرايه با رانندگان توافق كنيد. تاكسي هايي كه مجوز ندارند ممكن است هزينه كمتري دريافت كنند اما استفاده از آن ها به گردشگران توصيه نمي شود.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك

قطار

ايستگاه قطار دون موانگ (Don Muang) تنها 500 متر با فرودگاه سووارنابومي فاصله دارد. تابلوهاي راهنما در ترمينال، شماره مسير اين ايستگاه را به شما خواهند داد. اين قطار از ايستگاه هوآ لامپونگ (Hua Lumpong) در مركز شهر بانكوك حركت مي كند. ساعات كاري اين قطار از 6:00 صبح تا 20:00 است.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك

امكانات فرودگاه سووارنابومي

دسترسي به اينترنت
اينترنت واي فاي رايگان در فرودگاه موجود مي باشد و هر مسافر تا 2 ساعت مي تواند از اين سرويس استفاده كند.
اطلاعات فرودگاه
دفتر اصلي اطلاعات فرودگاه سووارنابومي در سالن پروازهاي خروجي، نزديك گيت هاي 5 و 6 قرار گرفته است. همچنين باجه اطلاعات ديگري نيز در كنار گيت 3 و دو باجه ديگر در مجاورت گيت هاي 3، 4 و 7 و 8 وجود دارد.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك

خدمات مالي و تبديل نرخ ارز
براي تبديل ارز مي توانيد به شعبه هاي كازيكورن بانك (Kasikorn bank) و سيام بانك (Siam Commercial Bank) مراجعه كنيد.
فروشگاه بدون ماليات (Duty-free) در طبقه چهارم ساختمان فرودگاه وجود دارد و انواع محصولات و كالاها را بدون ماليات به فروش مي گذارند. علاوه بر آن، فروشگاه هاي خرده فروشي مثل سوپرماركت، فروشگاه سوغاتي و صنايع دستي نيز در سرتاسر محوطه فرودگاه وجود دارد.
رستوران
در فرودگاه سووارنابومي يك فود كورت وجود دارد كه به صورت ۲۴ ساعته باز است و انواع غذاهاي تايلندي و بين المللي را به مسافران ارائه مي دهد. همچنين رستوران هاي ديگري در فرودگاه موجود هستند كه طيف متنوعي از غذاهاي سنتي تايلند را سرو مي كنند.
مركز خدمات درماني
در كل ساختمان فرودگاه 5 كلينيك وجود دارد كه به ارائه انواع خدمات اورژانسي و درمان هاي سرپايي مي پردازند.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك

حمام و دوش
در سالن هاي فرست كلاس لوييس تاورن ترانزيت هتل (Louis’ Tavern Transit Hotel ) و لوييس تاورن سي آي پي (Louis’ Tavern CIP ) مي توانيد از سرويس حمام و دوش استفاده كنيد.اين سالن ها در ترمينال پروازهاي بين المللي قرار دارند و تمامي مسافران، صرف نظر از نوع بليط هواپيما، مي توانند با پرداخت هزينه از كليه امكانات رفاهي آن ها استفاده كنند.

علاقمندان سفر به بانكوك مي توانند از اين راهنماي سفر در بدو ورود خود به بانكوك استفاده نمايند، براي اطلاعات بيشتر و دقيق تر مي توانيد از طريق ارتباط با ما، هر اطلاعات لازم و كافي را كسب نماييد.

فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۳:۰۰ ] [ admin ]

تفريحات در ارمنستان توجيه بسيار خوبي است براي اين موضوع كه چرا هر ساله تعداد توريست ها و گردشگراني كه به تور ارمنستان سفر مي كنند، بيشتر مي شود. ارمنستان با تفريحات هيجان انگيز و جنجالي كه دارد همانند برگزاري كلاس هاي آشپزي براي توريست ها يا غواصي در درياچه سوان ارمنستان، گردشگران بسياري را هميشه به خود جذب كرده است. با توجه به انتخاب ها و اولويت هايي كه در تور ارمنستان پاييز 97براي خود در نظر مي گيريد، بايد همواره به اين نكته توجه داشته باشيد كه در ارمنستان جاهاي ديدني و تفريحات متنوعي وجود دارد كه بدون شك از آنها بي خبر هستيد. ارمنستان از امنيت بسيار بالايي برخوردار است. 
آژانس مهرپرواز امروز برايتان يكي از جنجالي ترين تفريحات را در ارمنستان نام مي برد و معرفي مي كند كه مي توانيد در تور گردشگري خود به ارمنستان از آن نهايت لذت را ببريد.
پاراگلايدر در ارمنستان
يكي از تفريحات مهيج ارمنستان كه بين توريست ها و گردشكران ارمنستان بسيار محبوب و پرطرفدار است، پاراگلايدر مي باشد. ارمنستان به دليل اينكه كشوري كوهستاني است، و زيبايي هاي ارمنستان با تماشا از ارتفاع زياد كامل مي شود. مي توان گفت پاراگلايدر يك تفريح جديد در گردشگري ارمنستان است كه در حال حاضر بهترين و محبوب ترين تفريح در اين كشور نيز مي باشد. در كوه هاتيس، درياچه سوان، كوه آراگاتس، كوه تقنيس و كوه آرا وجود دارد. افراد ماهري كه در باشگاه اسكاي وجود دارند، به افراد مبتدي و غير مبتدي آموزش هاي لازم را مي دهند تا بتوانند به پرواز در بيايند. همچنين افرادي كه فقط براي يكبار مي خواهند اين فعاليت را تجربه نمايند را همراه خود مي پرانند. مي توانيد مطمئن باشيد كه اين تفريح و ورزش هيجان انگيز و جالب است كه مي توانيد نهايت لذت را از تماشاي كوهستان، ابرهاي كنارتان و همچنين درياچه زير پايتان خواهيد برد. 
هزينه پرواز با يك مربي ماهر 48.000 درام ارمنستان است كه اين هزينه شامل پرواز هر شخص متوسط 20 دقيقه همراه با عكس و فيلم برداري در طول پرواز مي باشد.
در قسمت تماس با ما، شماره هايي وجود دارد كه شما مي توانيد براي كسب هرگونه اطلاعاتي درباره سفر با همكاران ما در آژانس هواپيمايي مهرپرواز در ارتباط باشيد.

تفريح جنجالي كه در ارمنستان مي توان انجام داد!


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۷:۲۹ ] [ admin ]

دسترسي به اينترنت و تكنولوژي در حين پرواز براي عده اي بسيار مهم است. داشتن امكانات تكنولوژي در حين پرواز در يك هواپيما، به طور بسيار زيادي براي مسافراني كه به دستگاه هاي الكترونيكي خود براي كار و يا سرگرمي در مدت زمان سفر نياز دارند، بسيار با اهميت و پر ارزش شده است. يك مطالعه جديد توسط تراولوكا (Traveloka)، سرويس رزرو هتل و بليط هواپيما، در مورد پروازهاي طولاني مدت از 50 شركت هواپيمايي دوستدار تكنولوژي انجام شده و طرز اتصال به اينترنت بي سيم در پرواز، پهناي باند، اتصالات برقي، كيفيت اتصال مسافران به اينترنت از طريق پيام هاي متني، تماس هاي تلفني و برنامه هاي زنده تلويزيوني در بين آنها مقايسه شد. 
نتايج به دست آمده نشان داد كه هواپيمايي قطر در صدر ليست قرار دارد و به دليل داشتن سوپر واي فاي كه اوايل امسال راه اندازي شد، مورد تقدير قرار گرفته است و براي مسافران پروازهاي طولاني مدت و تورهاي خارجي بهترين و بيشترين امكانات را ارائه مي كند. نفر دوم ليست به دليل داشتن سرگرمي هاي بسيار در حين پرواز همانند 3500 شبكه فيلم، نمايش هاي تلويزيوني، موسيقي و بازي و برنامه هاي زنده تلويزيوني شركتهواپيمايي امارات است. 
بعد از امارات، شركت هواپيمايي دلتا ايرلاينز به دليل سرويس رايگان پيام متني موبايل، رتبه سوم اين ليست را به خود اختصاص داده است. ليست 10 شركت هواپيمايي برتر در زمينه هماهنگي با تكنولوژي بعد از سه مورد اول به شرح ذيل مي باشد:
بريتيش ايرويز، جت بلو ايرويز، كاتاي پسفيك، آلاسكا ايرلاينز، تركيش ايرلاينز، اتحاد ايرلاينز و اوا اير.

هواپيماهايي كه با تكنولوژي روز در جهان هماهنگ هستند

"سزار ايندرا" معاون ارشد بخش گسترش تجاري تراولوكا بيان كرد:
اگر بگوييم شركت هاي هواپيمايي معروف و يا گران ترين صندلي هاي هواپيما، بهترين سرگرمي هاي پرواز و واي فاي را ارائه مي دهند، منطقي نيست. تحقيقات ما نشان داده است كه هميشه ايرلاين هاي معروف و گران در اين ليست نيستند.
در حقيقت بعضي از شركت هاي هواپيمايي مقرون به صرفه اي همانند جت بلو ايرويز خود را در بالاي اين ليست جاي داده است و به مشتريانشان قول اتصال امن به اينترنت را داده اند. در حين پرواز، ما نظاره گر رقابت ايرلاين ها براي كسب بهترين پيشرفت ها در زمينه تكنولوژي هستيم.
براي خواندن اخبار گردشگري و نيز آشنايي بيشتر با دنياي گردشگري، مي توانيد به وبسايت آژانس هواپيمايي مهرپرواز مراجعه نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۵:۰۶ ] [ admin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
تشریفات مجالس
تشریفات عروسی
www.tashrifatsabour.com

دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش PVC
www.azaran.com

کاشت مو sut
هزینه کاشت مو sut
www.clinichairtransplantation.com

قیمت تور استانبول
تور لحظه آخری استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری آنتالیا
آفر تور آنتالیا
www.mehrparvaz.com

دستگاه برش لیزری
قیمت دستگاه لیزر
http://www.personageco.com

طراحی سایت
طراحی سایت اختصاصی
www.papgroup.ir

<
رفع بوی بد فاضلاب
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

برگزاری تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی
قیمت انواع فریم عینک طبی
www.maadrac.com

قطعات پله برقی
پله برقی فوجی
www.fuji-lift.com

قیمت مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Iran Hotel
Best Hotels in iran
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس عروسی
تشریفات مجالس شمال تهران
www.maghsoudloocatering.com

جلوگیری از پیری پوست
راههای جلوگیری از چروک صورت
www.thalgoparis.com

مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری فضاگویا
www.fazagooya.com

جراحی بینی گوشتی
عمل جراحی بینی
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

قیمت آتلیه کودک
تعرفه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت مبلمان اداری
صندلی اداری ارزان
www.afn-furniture.com/

عطر مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری خارجی
فروشگاه اینترنتی پارسیان آذین زند
www.azinzand.com

تور هند
تور لحظه آخری هند
www.asemanabi.net

قيمت گوسفند زنده
مراكز عرضه گوسفند زنده
www.alivesheep.com

تشریفات عروسی
خدمات مجالس الهه ناز
www.tashrifatelahenaz.com

غرفه سازی
شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
www.rayka.design

افزودنی های بتن
کلینیک بتن ایران
www.clinicbeton.ir

برگزاری تشریفات عروسی
بهترین برگزار کننده تشریفات عروسی
www.tashrifataroos.com/

طراحی سایت وبهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم