مهر پرواز
وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،نوروز97
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 27
ديروز : 76
افراد آنلاين : 1
همه : 9357
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

آنچه كه در روزهاي گذشته، توجه جامعه گردشگري را به خود جلب كرده است، بحث بسيار داغ ارز مسافرتي است. از منابع متفاوتي، صحبت هايي مبني بر قطع ارز مسافرتي در فضاي مجازي رد و بدل شد كه ذهن بسياري از مسافران خارج از كشور را برآشفته كرده است. "ولي اله سيف" رئيس كل بانك مركزي، 13 تيرماه بعد از راه اندازي بازار ثانويه ارزي به خبرنگاران وعده داد كه تخصيص ارز مسافرتي در آينده نزديك به اين بازار منتقل مي شود. بازار ثانويه كه به تازگي در بستر سامانه ارزي نيما راه اندازي شده است، بهاي ارز را در بازار عرضه و تقاضا مشخص مي كند و بالاتر از نرخ رسمي است.
چند روز پيش، خبرگزاري هاي مختلف، خبر از حذف ارز مسافرتي را منتشر كردند كه بازتاب هايي را در جامعه داشت. با انتشار نامه اي در سربرگ بانك سامان، با موضوع "تعليق فروش ارز مسافرتي تا اطلاع ثانوي" و ممنوعيت فروش ارز مسافرتي از 30 تير سال 97 در شبكه هاي اجتماعي، اوضاع به شدت برهم ريخت. صف هاي طولاني مقابل باجه ارزي مستقر در فرودگاه ها از جمله وقايعي بود كه در پي انتشار اين خبر به وقوع پيوست. برآشفتگي ها ادامه داشت تا اينكه خبرگزاري "اقتصاد آنلاين" به نقل از يك مقام مسئول در روابط عمومي بانك سامان اعلام كرد :
هيچ گونه تصميمي در زمينه لغو پرداخت ارز مسافرتي ابلاغ نشده و نامه اي جعلي مبني بر توقف پرداخت ارز مسافرتي در شبكه هاي اجتماعي در حال انتشار است.
اين در حالي بود كه قبل از اين، بيشتر كارشناسان چالش هايي را براي ارز مسافرتي با سهميه 500 يورو براي مسافرت به كشورهاي همسايه و سهميه 1000 يورو به مقاصد دورتر اعلام كرده بودند. كار به جايي رسيده بود كه بعضي آژانس هاي هواپيمايي تبليغات مسافرت مجاني به كشورهاي خارجي را مي كردند به شرط آنكه مسافر ارز را به قيمت رسمي به آژانس بفروشد. اين گونه شد كه تفاوت شديد قيمت ارز رسمي و نرخ غير رسمي بازار رانت بزرگي را براي مسافرت هاي خارجي به وجود آورد.
در ادامه خبري مبني بر بازنگري بانك مركزي در پرداخت ارز مسافرتي براساس نرخ توافقي بازار ثانويه ارزي مطرح شد و كمي از آشفتگي ها را كاهش داد. قرار بر اين شد كه بانك مركزي سازوكار مربوطه را در اولين فرصت اعلام كند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۹:۲۰ ] [ admin ]

موزه ملي گرجستان كه در كنار ميدان آزادي تفليس واقع شده است، يكي از مكان هاي ديدني گرجستان به شمار مي رود و سرتاسر سال توريست ها و گردشگران بسياري از سرتاسر دنيا براي مشاهده آن به تفليس مي آيند. بيشتر از 3.000 شي با ارزش كه مربوط به عصر برنز تا اوايل قرن بيستم هستند، در آن نگهداري مي شوند كه ميان آنها اشياء قيمتي و بسيار خاص ايراني زيادي به چشم مي خورد. آژانس هواپيمايي مهرپرواز براي شما مطلبي فراهم آورده است تا بدانيم اين اشياء با ارزش ايراني چگونه به اين موزه آورده شده اند.
موزه ملي گرجستان از 10 موزه متفاوت و به هم پيوسته تشكيل شده است. چهار عمارت جدا و دو مركز تحقيقاتي در سال 2004 به هم پيوستند و از اين رو موزه ملي گرجستان، بزرگترين و وسيعترين موزه كشور شكل گرفت. اين موزه مجموعه خيره كننده و بسيار خاص و نيز بين المللي از هنر را به معرض نمايش گذاشته است و گيرايي بسياري دارد و جزو جاذبه هاي توريستي گرجستان محسوب مي شود. نمايشگاه هاي موقتي در اين مجموعه برگزار مي شود كه باعث مي شود مجموعه به نمايش درآمده در موزه، گاهي تغيير كند.

موزه ملي گرجستان با تقاشي هاي كهن قاجاري

مسئولين اين موزه در تلاش هستند تا گردشگران و بازديدكنندگان را از ديدن عجايب و شگفتي هاي علمي، هنري، تاريخي و فرهنگي به تعجب و حيرت وادارند. مستنداتي از اولين انسان هايي كه در اوراسيا زندگي مي كردند، در كنار هنرهاي مسيحيان قرون وسطي، طلا و زرهاي بسيار درخشان به همراه جواهرات نقره از قلمروهاي تاريخي و سرزمين هاي باستاني، نقاشي هاي شگفت انگيز و فوق العاده هنرمندان معاصر گرجستاني در كنار شاهكارهاي استادان اروپاي شرقي، آسيايي و نيز روسي جزو ديدني هاي موزه هستند.
در سال 1998 نمايشگاهي از آثار قاجاري در اين موزه برگزار شد، كه در آن زمان به دليل وضعيت سياسي كه در گرجستان حكم فرما بود، آثار موجود در اين كشور به نمايش در نيامد و تابلوها نيز در تفليس ماند. يكي از دلايل اصلي اين جلوگيري از جابه جايي اين بود كه امكان خارج كردن نقاشي ها در بين نا آرامي هاي خيابان نبود و از ديگر دلايل آن، عدم ترميم و مرمت نقاشي ها به دليل هزينه بالا بود كه نمايش عمومي آن را غيرممكن مي كرد.
براي انتقال آثار ايراني دلايل گوناگون و مختلفي وجو دارد. گرجستان در سال هاي گذشتهو طي دوره هاي مختلفي، چندين بار جزوي از ايران بوده است و بناهاي ايراني مانند آتشگاه در تفليس كه به دوره ساسانيان بازميگردد و كاخ فيروزه در شهر بورجومي از جمله آثار به جاي مانده از اين دوران مي باشند. موزه ملي گرجستان نيز مجموعه نفيسي از اين آثار را در خود دارد و به نمايش گذاشته است كه اغلب آنها، نقاشي هاي قاجاري است.

موزه ملي گرجستان با تقاشي هاي كهن قاجاري


انتقال اين آثار در زمان فتحعلي شاه قاجار آغاز شد. سال 1827 ميلادي، جنگي بين ايران و روسيه شكل گرفت و حكومت تبريز به دست روس ها افتاد. بخش عظيمي از كشور گرجستان و شهر تفليس در دوران قاجار از نواحي شمالي ايران به شمار مي رفت، كه طبق عهدنامه گلستان، منطقه قفقاز كه شامل بخش وسيعي از گرجستان هم بود از ايران جدا شد و به خاك روسيه پيوست. در آن زمان نظاميان روسي، نقاشي هاي بسياري را به غنيمت گرفتند و آنها را به روسيه و گرجستان منتقل كردند. البته نظريه ديگري نيز وجود دارد، كه مي گويند، آثار به غنيمت گرفته شده تبريز، همگي به سنت پترزبورگ منتقل شده است و با توجه به روابط نزديكي كه در طول تاريخ ميان دو كشور بوده، آثاري كه در تفليس است، متعلق به ثروتمندان ايراني است كه ساكن گرجستان و يا ثروتمندان گرجي بوده است. توريست و گردشگران بسياري به تور گرجستان مي آيند و از اين موزه بسيار زيبا و عظيم ديدن مي نمايند و از تماشاي تمام آثاري كه در اين موزه است، شگفت زده مي شوند.
سالن عظيم الجثه اي در طبقه دوم موزه به نقاشي هاي قاجاري ايراني اختصاص داده شده است كه ميان آنها 50 نقاشي رنگ روغن، 400 اثر زير لاكي و هزار مينياتور وجود دارد. متاسفانه هنوز جزئيات آثار به شكل رسمي اعلام نشده است. يكي از ارزشمندترين آثار در اين مجموعه، نقاشي پرتره محمد شاه است كه در سال هاي اوليه سلطنت او رسم شده است. شاه در ايوان روي صندلي نشسته و لباس مخصوص سلطنت را بر تن دارد و تاج پادشاهي خود را بر سر نهاده است. در حال حاضر، اين نقاشي به انبار منتقل شده است تا نمايشگاهي ديگر در محل برگزاري، به نمايش گذاشته شود.

موزه ملي گرجستان با تقاشي هاي كهن قاجاري


در اين موزه فوق العاده، علاوه بر نقاشي هاي قاجاري، ديگر آثار ايراني همانند تابلوهاي نقاشي روي شيشه، ظروف فلزي با سبك هاي مختلف، قرآن هاي قديمي، آثار چوبي، قطعه كاشي هاي منقوش به طرح هاي اسلامي، فرش ها و پارچه هاي دست باف، سپر و كلاه خود، ظروف شيشه اي و سنگي ساخت ايران، شمشير نيز وجود دارد و در معرض ديد عموم هستند.
عكاسي براي استفاده شخصي، بدون فلش و استفاده از دسته سلفي، در ساختمان ها و گالري دائمي مجاز است، اما عكاسي و فيلمبرداري در نمايشگاه هاي موقت، براي هرگونه استفاده اي اكيداً ممنوع است و چنانچه يك نفر اين كار را انجام دهد، پيگرد هاي سخت قانوني دارد. عكاسي براي مقاصد تجاري و يا عكسي كه درآن چهره كاركنان موزه در آن مشخص باشد، بايد با اجازه و تاييد قبلي و اجازه نامه كتبي از اداره موزه ملي گرجستان باشند.
قيمت ورودي موزه براي بزرگسالان بسته به موزه هايي كه قصد بازديد از آن را دارند، مابين 3 الي 7 لاري متغير خواهد بود، و براي كودكان زير 6 سال رايگان است. براي افراد علاقمند به توضيحات بيشتر، تورهايي وجود دارد كه آنها به زبان انگليسي خواهند بود و براي تور خلاصه 45 لاري و تور كامل 50 لاري بايد هزينه پرداخت كرد.

موزه ملي گرجستان با تقاشي هاي كهن قاجاري


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۲۱ ] [ admin ]

محل هاي ارزان براي اقامت در پاريس
سفر به پاريس سفري لوكس محسوب ميشود،اما با اين حال شما مي توانيد جاهاي زياد ارزاني را در پاريس پيدا كنيد كه با بودجه كم هم سازگار باشند.
اگر قصد سفر به پاريس با تور فرانسه را داريد حتما اين مقاله را مطالعه بفرماييد:
در ناحيه 10 پاريس، اطراف پايانه هاي Gare du Nord و Gare de l’Est هتل هاي ارزان قيمت بسياري وجود دارند. در يك منطقه بوهميايي نزديك پايانه Gare du Nord پاريس مي توانيد تعداد زيادي هتل ارزان قيمت دو ستاره و مسافرخانه هاي ارزان پيدا كنيد و  با بودجه كم در آن ها اقامت كنيد.شما حتي مي توانيد در ناحيه هاي يك و دو پاريس كه در مركز اين شهر زيبا وجود دارند نيز اقامتگاه هاي ارزان قيمت پيدا كنيد.

چگونه با بودجه محدود از سفر به پاريس لذت ببريم

هتل هاي ارزان در پاريس
مسافرخانه ژنراتور پاريس (Generator Paris) در ناحيه 10 به شما اتاق هاي مشترك يا شخصي و دنج را با واي فاي رايگان  با قيمت هاي ارزان پيشنهاد مي دهد.  در هتل Citadines Maine Montparnasse نيز مي توانيد از اتاق هاي اختصاصي ارزان قيمت با تلويزيون و واي فاي رايگان استفاده كنيد و لذت ببريد. همچنين در اين اقامتگاه يك باغ مشترك براي مهمانان وجود دارد كه مي توانيد از آرامش آن بهرمند شويد.هتل France Albion در ناحيه 9 پاريس نيز يك انتخاب خوب براي كساني است كه مي خواهند با بودجه كم در نزديكي مركز پاريس اقامت كنند. اين هتل اتاق هاي ساده ولي مدرن را با حمام هاي شخصي و صبحانه مفصل براي مهمانان فراهم كرده است.

چگونه با بودجه محدود از سفر به پاريس لذت ببريم

در پاريس كجا ميتوانيم خوراك ارزان و با كيفيت بخوريم؟
شما مي توانيد تعداد زيادي كافه و رستوران را در پاريس پيدا كنيد ! اما املت و كرپ هاي خوشمزه را در ناحيه Montmartre (ناحيه اي در بخش شمالي پاريس) ميتوانيد ميل كنيد. اگر دوست داريد كه غذاهاي آسيايي را ميل كنيد، به محل اطراف سوربون (Sorbonne) برويد. در اين محل شما مي توانيد به رستوران هاي چيني و ويتنامي كه سوپ هاي تند و نودل هاي خوشمزه را سرو مي كنند، برويد. اگر بيشتر زمانتان را در ناحيه هاي يك و دو مي گذرانيد، خيابان هاي اطراف به دور از مناطق كليدي توريستي از اغذيه فروشي ها و نانوايي هاي ارزان قيمت پر هستند.

چگونه با بودجه محدود از سفر به پاريس لذت ببريم

كارهاي ارزاني كه مي توانيد در پاريس انجام دهيد
خيلي از معماري هاي باشكوه پاريس، براي بازديد هزينه ورودي مي گيرند اما نيازي نيست كه حتما فضاي داخليشان را ببينيد تا عظمت و زيباييشان را تجربه كنيد. خوب ساختمان كليساي نتردام (Notre Dame) يك مثال خوب براي اين موضوع مي باشد. شما مي توانيد دور تا دور اين ساختمان باشكوه را بگرديد و از ديدن سنگ هاي باشكوه و قيمتي دو برج گوتيكي آن شگفت زده شويد. به طور مشابه شما مي توانيد عظمت برج ايفل و معماري شبكه هاي آهنين آن را از بيرون ببينيد و آن را تحسين كنيد. پارك سرسبز و پر گل كه برج ايفل را احاطه كرده است، يك فضاي خوب براي پيك نيك كردن است. شما مي توانيد در اين پارك اوقاتي فراموش نشدني را سپري كنيد.

چگونه با بودجه محدود از سفر به پاريس لذت ببريم

يكي از آثار مهم ديگر پاريس كه ديدنش رايگان است، طاق پيروزي پاريس است كه در پايان بلوار Champ-Elysees وجود دارد. اين طاق سنگي نئو كلاسيك مجسمه هاي باشكوهي دارد كه يادگاري هستند از سربازهاي فرانسوي كه جنگ هاي ناپلئوني و انقلابي جنگيدند. در ناحيه Montmartre ( ناحيه شمالي پاريس) به كليساي قلب مقدس يا سكره كر (Sacré-Ceur) برويد و از ديدن زيبايي هاي آن لذت ببريد.اين ساختمان يك باسيليكاي سنگي سفيد متعلق به اوايل قرن 20 مي باشد و 3 گنبد زيبا دارد.

چگونه با بودجه محدود از سفر به پاريس لذت ببريم

راه هاي ارزان براي گشت و گذار در پاريس
ارزان ترين راه براي گشت و گذار در پاريس، قدم زدن است. مركز پاريس كوچك است و اگر شما قدم زدن را دوست داشته باشيد، شما مي توانيد بيشتر مركز شهر و مراكز ديدني آن را پياده بگرديد و در خيابان هاي پيچ در پيچ آن قدم بزنيد. راه ديگر استفاده از شبكه زير زميني متروي پاريس است كه بليط هايش ارزان قيمت است، مخصوصا اگر 10 تاي آن ها را يك جا بخريد. اتوبوس هاي عمومي پاريس نيز ارزان هستند و شما مي توانيد به راحتي با آن ها در پاريس گشت و گذار كنيد.

چگونه با بودجه محدود از سفر به پاريس لذت ببريم


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۶:۵۸ ] [ admin ]

كشور گرجستان گسترده وسيعي از جاذبه هاي طبيعي را داراست و براي كساني كه طبيعت گردي هستند، مي تواند گزينه مناسبي براي سفري عالي و شگفت انگيز باشد. تفليس پايتخت كشور گرجستان بوده و پارك هاي بسيار سرسبز و ديدني در آن وجود دارد كه هركدام از آنها با پتانسيل هايي كه دارند، مي توانند مسافران تور لحظه آخري گرجستان را بسيار زياد سرگرم كنند. در اين مطلب مي خواهيم درباره پارك ملي توشتي صحبت كنيم. اين پارك هم نيز همانند پارك ملي تفليس يكي از شگفت انگيزترين مكان هايي است كه در اين شهر مي توانيد از آن ديدن نماييد. در ادامه با آژانس مسافرتي مهرپرواز همراه باشيد تا با اين پارك ملي بيشتر و بهتر آشنا شويد.
پارك ملي توشتي در تفليس يكي از جالب ترين پارك هاي اين شهر بسيار زيبا است كه در محدوده اي با وسعت 796 كيلومتر مربع واقع در دامنه شمالي كوه قفقاز قرار گرفته است و از شهر كاختي تا مرز روسيه نيز امتداد دارد. سالانه مسافران بسياري كه به تفليس سفر مي كنند، پارك ملي توشتي را در ليست مقاصد گردشگري خود در تفليس قرار مي دهند. همه ساله گردشگران زيادي از شهرها و كشورهاي خارجي و از سرتاسر دنيا به اين شهر مي آيند و علاقه زيادي دارند كه از جاذبه هاي توريستي گرجستان ديدن نمايند. در فصل تابستان به دليل قرار گرفتن در منطقه كوهستاني اين پارك بسيار مناسب كوهنوردي و گردشگري نيز بوده است. چه كساني كه با تور به اين شهر مي آيند و چه كساني كه بدون تور به اين شهر زيبا سفر مي كنند، مي توانند به پارك ملي توشتي بروند و خاطره اي فوق العاده براي خود رقم بزنند.

پارك ملي توشتي، بهشت جنگلي در جاده هاي پر پيچ و خم گرجستان

اين پارك در تفليس به علت داشتن  چشم انداز هاي بي نظير و فوق العاده اي كه دارد به "بهشت پنهان" گرجستان شهرت يافته است. اهالي اي محدوده به دليل سرسبزي منطقه، بخشي از زمين هاي آن را به چراگاهي براي دام هاي خود اختصاص داده اند و به دامداري مشغول هستند. يكي از فعاليت هايي كه مردم در اين منطقه به آن مشغول هستند توليد پنبه و پنير است كه به كشورهاي زيادي هم نيز صادر مي كنند و به نوعي پنير و پنبه منطقه توشتي در دنيا بسيار معروف است. از ويژگي هاي به خصوص پارك ملي توشتي گرجستان مي توان به اين نكته اشاره كرد كه به دليل اينكه تمامي محدوده و منطقه تحت حفاظت محيط زيست است، طبيعت آن بكر و دست نخورده است و همين موضوع، خودش از جاذبه هاي اين پارك براي گردشگران تورهاي خارجي است. پارك توشتي بعد از سقوط سلطنت متحد گرجستان در قرن پانزدهم به تصرف پادشاهان كاكهيتان در آمد.

پارك ملي توشتي، بهشت جنگلي در جاده هاي پر پيچ و خم گرجستان


پارك ملي توشتي در فاصله 280 كيلومتري شهر تفليس و همچنين 85 كيلومتري كوه هاي قفقاز قرار گرفته است و براي دسترسي گردشگران و توريست ها، شرايط مناسبي را ايجاد كرده اند تا به راحتي رفت و آمد كنند. اين منطقه به دليل طبيعت بي نظيري كه دارد، در دره هاي آن پر از گوسفند است و به علت اين موضوع شهرت دارد.
معماري ساختمان ها و قلعه هاي پارك ملي توشتي گرجستان بر زيبايي و فضاي رويايي اين محدوده افزوده است. اين پارك در ليست ميراث جهاني يونسكو نيز به ثبت رسيده است. يكي از ديدني ترين بناهاي خاص در پارك ملي توشتي، برج هاي دارتلو گرجستان است كه يكي از دلايل ساخت آن نگهباني بوده است. اين مكان محل بسيار مناسبي براي چوپانان مي باشد كه دام هاي خود را به چرا ببرند.
پارك ملي توشتي گرجستان به دليل ويژگي هاي خاصي كه دارد و نيز وسعت و قدمت زادي كه دارد، از قديمي ترين پارك هاي گرجستان بوده است و از مهمترين جاذبه هاي گردشگري اين كشور به شمار مي رود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۷:۵۷ ] [ admin ]

ازمير، سومين شهر مهم و بزرگ و با ارزش تركيه، شهري سرشار از تاريخ و فرهنگ مي باشد. اين شهر ساحلي فوق العاده زيباو آرام و پر از سكوت و آرامش، شهري كاملاً فرهنگي و ليبرال است. خليج بسيار زيبا و لاجوردي ازمير كه دور آن را باغ هاي سرسبز و پر از گل احاطه كرده است، از زمان هاي بسيار دور و از هنگامي كه جزو يكي از شهرهاي يوناني يعني اسميرنا شهر تاريخي يونان (Smyrna) بوده است، از بنادر بسيار مهم در درياي اژه به شمار مي رود و اسكله كوردون در ازمير تركيه، همانند اسكله هاي دنيا بسيار پر جنب و جوش و فوق العاده جذاب و خاص است. در اين شهر تاريخي و زيبا، موزه هايي وجود دارد كه ديدن از آنها يكي از كارهايي است كه توريست ها و گردشگراني كه به اين شهر زيبا سفر مي كنند، سعي دارند كه حتماً انجام دهند چرا كه در آنها مي توانند از نزديك تاريخ شهر رت نظاره كنند. آژانس هواپيمايي مهرپرواز برايتان مطلبي فراهم آورده است تا با چند مورد از جذاب ترين موزه هاي شهر تاريخي و ساحلي و پر از آرامش ازمير آشنا شويد.

موزه آتاتورك ازمير
اين محل در گذشته، بين سال هاي 1875 الي 1880، براي اقامت تاجران فرش در اين منطقه بنا شده است، و بعد از آن و بعد از وقايع ماه سپتامبر سال 1922 به دست دولت افتاد. مدت زمان كوتاهي از اين محل به عنوان ستاد ارتش و هتل استفاده مي شده است و بعد از آن پيشنهادهايي شد براي اينكه اين بنا، محل اقامت آتاتورك در زمان بازديدش از شهر باشد و با موافقت نيز همراه بود. طبق اين قرار، آتاتورك بين سال هاي 1923 الي 1924 بارها و در موقعيت هاي مختلفي در اين محل اقامت كرده است. اين بنا امروزه و در حال حاضر به افتخار او، به موزه اي براي نمايش طرز زندگي، لباس ها، كتاب ها، مبلمان و حتي ساير متعلقات مردان بزرگ و تاثير گذار شده است. ويديوي معرفي آتاتورك و همچنين توضيحات اشياي موجود در موزه همه به دو زبان تركي و انگليسي در اين مكان به بازديد كنندگان ارائه مي شوند. اين توضيحات دو زبانه كمك بسيار زيادي كرده است تا توريست ها و گردشگران استقبال بيشتري از اين مكان انجام بدهند و نسبت به آن شناخت بيشتر و بهتري به دست بياورند.

موزه آتاتورك ازمير

موزه تاريخ و هنر ازمير
از آنجايي كه اين شهر نه چندان عظيم و بزرگ مكان هاي بسياري براي گشت و گذار و تفريح دارد، گردشگران بسياري در تور ازمير از ديدن اين موزه غفلت مي كنند كه ضرر بزرگي به حساب مي آيد. اين موزه سه بخش دارد و يكي از پربار ترين و غني ترين گنجينه هاي آثار هنري باستاني در كل كشور به شمار مي رود. نمايشگاه سراميك و اشياي تاريخي داراي جواهرات، سكه ها و ظروفي است كه با توضيحات انگليسي از گذشته و تاريخچه آنها به نمايش گذاشته شده اند. نمايشگاه مجسمه اين موزه بسيار ديدني و شگفت آور است، به صورتي كه بخش مجسمه هاي آن پر از شاهكارهاي متعلق به دوره اسميرناي باستان، تئوس، ميلتوس و پرگامون است. در قسمت اشياي گران بها سراميك ها، سكه ها، كوزه هاي متنوع و نيز جواهرات به خوبي نگهداري و محافظت مي شوند. بهترين قسمت، مجموعه سكه هاي قسمت اشياي گران بها است كه شامل سكه هاي ضرب شده در سارديس در دوران پادشاهي "كروسيوس" مي باشد. سكه ها متعلق به اوايل قرن 7 ميلادي بوده و از الكتروم كه آلياژي از نقره و طلا است، و رگه هايي از مواد ديگر، ساخته شده است. قسمت جواهرات اين موزه نيز بسيار ديدني و خاص در نوع خود است.
بخش مجسمه ها نيز پر از گنجينه هايي است كه بازديد از يك به يك آنها، نياز به زمان مناسب و نسبتاً زيادي دارد. در اين قسمت سعي كنيد حتماً گچ بري هاي بناهاي مذهبي ديونيسوس در تئوس و نيز گچ بري هاي متعلق به تئاترها و ساختمان هاي ميلتوس را مشاهده كنيد. قسمت هاي مجسمه اي آرامگاه بلوي (Belevi) نزديك افسوس كه متعلق به قرن سوم قبل از ميلاد مسيح هستند، بسيار زيبا و ديدني و خاص هستند. از ديگر ديدني هاي اين مجموعه مي توان به مجسمه كايستروس، خداي رود، متعلق به دوره رومي ها (قرن دوم بعد از ميلاد مسيح)، لوح هلني و نقش برجسته هاي ديميتر و پوزيدون از آگوراي ازمير اشاره كرد.

موزه تاريخ و هنر ازمير


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۱:۵۱ ] [ admin ]

سميرنا (Smyrna) كه گاهي اسميرنا نيز نام برده مي شود، يكي از بهترين و معروف ترين و نيز محبوب ترين استان ها و شهرهاي تابستاني است كه قدمتش به دوران باستان بازميگردد. ما در آژانس مسافرتي مهرپرواز براي شما مطلبي تهيه كرديم تا نگاهي به تاريخ سميرنا و باقيمانده و بازمانده آن، يعني ازمير در عصر امروزي و مدرن بياندازيم. چنانچه به تور ازمير سفر كرديد، در نظر داشته باشيد تا وقتي را براي بازديد از اين مكان تاريخي اختصاص دهيد تا بتوانيد تاريخ و گذشته اين منطقه را از نزديك لمس كنيد.

تاريخچه سميرنا
طبق گفته هاي سايت حفاري "يشيلوا هيوك" واقع در بورنووا، اين منطقه متشكل از ازمير كنوني است كه در حدود 3.000 سال قبل از ميلاد مسيح به محلي براي سكونت تبديل شد. اگرچه در دوران باستان ساخته شده و شكل گرفته است، اما داراي موقعيت شهري بسيار قدرتمند و متعلق به اتحاديه يونان بوده است. سميرنا هميشه افتخارش اين بوده است كه "هومر" يكي از ساكنانش بوده، وي از درياي مجور استفاده كرده و كه به كشتي هاي تجاري يوناني اجازه دريانوردي در مركز ليديا (پادشاهي در آسياي صغير) را مي داد كه اين موضوع سميرنا را به مسير تجاري نسبتاً مهمي بين آناتولي و درياي اژه تبديل نموده و موجب شكوفايي آن از هفتم قبل از ميلاد مسيح شد.
هنگامي كه قسطنطنيه به مركز حكومت تبديل شد، سميرنا نفوذ خود را با كاهش تجارت از دست داد. در دوره عثماني، زماني كه سرزمين متعلق به سلسله آيدين سابق به عثماني تبديل شد، اين منطقه به بخشي از امپراطوري مبدل شد. تا اواخر قرن نوزدهم، جمعيت سميرنا، بيشتر يوناني بوده اند، و به عنوان مركز بسيار مهم مالي و فرهنگي براي جامعه عمل مي كرد. همچنين يونان تا 1919 سميرنا را به اشغال خود درآورد تا هنگامي كه ارتش مصطفي كمال آتاتوك تركيه، در سال 1991 وارد شهر شد و به جنگ يونان-تركيه خاتمه داد. در اين هنگام بود كه آتش عمدي (مشهور به آتش بزرگ سميرنا) در يونان و بخش هاي ارمني سميرنا، شعله ور شد كه البته درمورد عامل اصلي اين حادثه اختلافات نظري وجود دارد. بعد از اين رخدادها، جمعيت سميرنا به صورت چشمگيري كاهش پيدا كرد، زيرا ساكنان بسياري به سرزمين هاي بومي خود فرار كردند و هرگز باز نگشتند. سال ها بعد در 28 مارچ 1930، قانون خدمات پستي تركيه نام شناخته شده بين المللي اين شهر و استان را به ازمير تغيير داد.

سميرنا شهر تاريخي يونان، ازمير كنوني

محل تجمع باستاني سميرنا
يكي از مناطق بازمانده بسيار مهم شهر تاريخي سميرنا، محل تجمع آن، به عبارتي مركز زندگي اجتماعي، قضايي، هت=نري و سياسي اين منطقه است. باقي مانده هاي تاريخي شامل پنج بخش هستند از جمله دروازه باسيليكا استونا و بازار، اين محل تجمع، كه در زلزله و زمين لرزه خراب شد در سال 178 بعد از ميلاد مسيح، طبق دستور امپراطوري ماركوس آروليوس بازسازي شد و امروزه به عنوان يكي از بزرگترين محل هاي تجمع ايونيا كه بهترين شكل از آن محافظت شده باقي مانده است. اين منطقه و محل تا دوره بيزانس قابل استفاده بوده است و ساخت قبرستان عثمانيان، در اين محل، آن را در مقابل هجوم پيشرفت هاي مدرن محافظت نمود.

سميرنا شهر تاريخي يونان، ازمير كنوني


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۶:۱۴ ] [ admin ]

ازمير در تركيه شهري ديدني و بسيار جذاب براي گذراندن سفري خاطره انگيز و فراموش نشدني است. آثار باستاني، سواحل با ماسه هاي بسيار زيبا، شهرهاي تاريخي، آب هاي معدني، كافه ها و رختان نخل، همه و همه از ازمير، شهري بسيار زيبا ساخته است كه توريست ها و گردشگران بسياري را به خود جذب مي كند. آژانس مسافرتي مهرپرواز براي شما مطلبي فراهم آورده است كه بتوانيد در سفر به تور ازمير از آن بهترين استفاده را داشته باشيد تا بتوانيد از سفر خود نهايت لذت را ببريد و خاطره اي به ياد ماندني را براي خود و همراهانتان رقم بزنيد.

موقعيت جغرافيايي ازمير
ازمير بعد از استانبول و آنكارا، سومين شهر مهم تركيه به شمار مي رود، و جمعيت آن حدوداً 4.000 نفر مي باشد. اين شهر بسيار زيبا در ساحل درياي اژه قرار دارد و از جاذبه هاي گردشگري تركيه به حساب مب آيد. ازمير داراي مناطق بسياري است، اما منطقه كناك، بهتر از باقي مناطق تاريخ شهر را به تصوير كشيده است. بعد از استانبول، ازمير دومين بندر بزرگ تركيه است.

راهنماي سفر به ازمير

خلاصه اي از تاريخ ازمير
شهر باستاني و تاريخي ازمير داراي تاريخ طولاني و پر فراز و نشيب مي باشد. بر اساس حفاري هايي كه باستان شناسان انجام داده اند، تاريخ زندگي در اين شهر به 6500 سال قبل از ميلاد مسيح باز مي گردد. بعد از جنگ جهاني اول و شكست امپراطوري عثماني، با توجه به اينكه اكثر جمعيت اين محدوده را يوناني ها تشكيل مي دادند،  يونان نه تنها اداره ازمير بلكه اداره كل ناحيه اژه را بر عهده داشت. آتاتورك در تاريخ 9 سپتامبر 1922 ازمير را به كشور تركيه برگرداند، از آن موقع هرسال اين روز را به عنوان روز آزادي شهر جشن مي گيرند.

اطلاعات ضروري ازمير
زبان : تركي
واحد پول : لير تركيه
برق : 230 ولت
فرودگاه : فرودگاه بين المللي عدنان مندرس كه در 18 كيلومتري جنوب غربي شهر قرار دارد.
شماره هاي اضطراري : 112

آب و هواي ازمير
ازمير داراي آب و هواي مديترانه ايست و اين به معني تابستان هاي خشك، طولاني و گرم و زمستان هاي ملايم و باراني است. ميانگين بارش سالانه 686 ميلي متر مي باشد كه 72% آن در ماه هاي آبان تا اسفند اتفاق مي افتد. بيشترين دماي هوا در زمستان بين 10الي 16 درجه است. در تابستان گاهي دماي هوا به بالاي 40 درجه مي رسد اما معمولاً مابين 30 الي 36 درجه است.

راهنماي سفر به ازميربهترين زمان سفر به ازمير
با وجود اينكه ازمير تابستان هاي بسيار گرمي دارد وليكن بيشتر توريست ها و گردشگران تابستان را براي سفر به اين شهر انتخاب مي كنند. موقع غروب آفتاب، هوا مقداري خنك تر مي شود و نسيم دلپذيري شهر را فرا مي گيرد.

شكم گردي در ازمير
غذاهاي خوش طعم و لذيذ تركي هر شكم گردي را عاشق سفر به تركيه مي كند، كافي است يك بار سري به رستوران هاي اين شهر بزنيد تا براي هميشه عطر بي نظير غذاهاي خوش بو و خوش طعم اين شهر زير زبانتان بماند. نمونه هايي از معروف ترين غذاهاي سنتي و اصيل تركي عبارتند از : كوفته، مانتي، بورك

جاذبه هاي گردشگري ازمير
از آنجايي كه ازمير شهري تاريخي و ساحلي است، پر از جاذبه هاي گردشگري و توريستي مي باشد. چند نمونه از مكان هاي گردشگري ازمير كه ديدنشان خاطره اي فراموش نشدني را برايتان مي سازد را در اينجا نام مي بريم تا بتوانيد در سفر خود از آنها استفاده نماييد.
ميدان كوناك، آسانسور ازمير، خيابان آلسانكاك، بازار كمرالتي، حيسار، قلعه كاديفكاله

راهنماي سفر به ازمير


سواحل تفريحي ازمير
ازمير داراي سواحل بسيار زيبا در كنار درياي اژه مي باشد، سواحلي كه خيلي از مركز شهر دور نيستند و براي رسيدن به بيشتر آنها مي توان از حمل و نقل عمومي استفاده كرد. تعدادي از سواحل بسيار زيبا و فوق العاده ازمير عبارتند از : فوكا، ديليكي، يورلا، سفيري، حيسار و ...

فستيوال هاي ازمير
جشنواره سالانه بين المللي ازمير : از سال 1987 هر سال در اواخر تير برگزار مي شود و در طول آن نمايش ها و اجراهاي موسيقي بسياري برگزار مي شود.
جشنواره جاز اروپايي ازمير : فستيوالي فرهنگي كه در نيمه دوم اسفند هر سال برگزار مي شود. در اين فستيوال عاشقان سبك موسيقي جاز دورهم جمع مي شوند.
جشنواره بين المللي فيلم كوتاه ازمير : اين رويداد از سال 1999 برگزار مي شود و در آن فيلم هاي كوتاه به نمايش در مي آيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۰:۴۶ ] [ admin ]

بي نظيرترين اقامتگاه ها در دبي بخش اول
دبي براي مراكز خريد بي نظير و زيبايش، معماري هاي جذابش، شب هاي زنده اش و هتل هاي باشكوهش مشهور است.آژانس هواپيمايي مهرپرواز امروز چند نمونه از بهترين و لوكس ترين و خاص ترين هتل هاي دبي را برايتان نام مي برد، رزرو يكي از هتل هاي ليست زير به اين معني است كه شما از لحظه شروع اقامتتان قرار است صفا كنيد و لذت ببريد. اگر مي خواهيد براي يك سفر با شكوه به دبي برنامه ريزي كنيد بعد از رزرو تور دبي، اين مقاله را حتما مطالعه كنيد:
1-برج العرب (Burj Al Arab Jumeirah)
اگر دوست داريد كه حس تكرار نشدني استراحت و ريلكس  كردن در نقطه بالاي جهان را تجربه كنيد، به برج العرب، سومين هتل بلند دنيا برويد. اين هتل پنج ستاره به هر مهماني امكاناتي ويژه مي دهد. به عنوان مثال يك تيم متصدي كه هر كدام به يكي از 60 طبقه اختصاص دارند شبانه روز در حال خدمات رساني به مسافران هستند. سوئيت هاي مختلف دو طبقه در اين هتل موجود است كه پلكان مرمرين و طلايي و تخت خواب هاي باشكوه دارند. رستوران هاي متعدد اين هتل به شما غذاهاي بي نظيري را پيشنهاد مي دهد. شما مي توانيد غذاهاي فرانسوي را در رستوران Al Muntaha و غذاهاي دريايي را در رستوران Al Mahara ميل كنيد. اين رستوران يك آكواريوم خيره كننده و حيرت انگيز دارد كه مي توانيد در حين خوردن غذاهاي دريايي بي نظير آن، از ديدن آكواريوم نيز لذت ببريد.

لوكس ترين هتل هاي دبي را بشناسيد

2-هتل پارك حيات دبي  (Park Hyatt Dubai)
شعب زنجيره اي هتل پارك حيات در سراسر دنيا به خاطر هتل هاي لاكچري و اقامتگاه هاي بي نظيرش مشهورند. شعبه دبي اين مجموعه بي نظير است و شما مي توانيد از اقامت در آن شگفت زده شويد. نزديك هتل چند تا از بهترين زمين هاي گلف دبي مثل Dubai Creek Golf  و Yacht Clubوجود دارند كه مي توانيد از بازي گلف در آن ها نيز لذت ببريد.همه 223 اتاق و 34 سوئيت اين هتل مدرن و مجلل با طرح هاي الهام گرفته از مديترانه و با جزئيات مغولي تزئين شده اند. اگر در اين هتل اقامت داشتيد، يك قايق بادباني شخصي اجاره كنيد و يا در يكي از 6 رستوران لوكس اين هتل غذا بخوريد و يا ريلكس كنيد و به مركز ماساژ آمارا برويد  و از اوقاتتان نهايت لذت را ببريد.

لوكس ترين هتل هاي دبي را بشناسيد

3-هتل شانگري لا (The Spa at Shangri-La Dubai)
اين هتل بسيار لوكس دبي در سال 2003 تاسيس شد و از آن موقع به يكي از اقامتگاه هاي خوب براي مسافران لاكچري از سراسر دنيا تبديل شده است. هر كدام از 302 اتاق اين هتل با دكوراسيون زيبا و شيك تزئين شده اند و به مركز دبي ديد دارند.رستوران هتل شانگري لا، يعني Shang Palace غذاهاي سنتي كانتوني را سرو مي كند. در حالي كه رستوران مراكش يك منو براي غذاهاي مراكشي دارد. بعد از اين كه در مركز تناسب اندام هتل مقداري كالري سوزانديد، مي توانيد ريلكس كنيد و در استخر منحني هتل شيرجه بزنيد.

لوكس ترين هتل هاي دبي را بشناسيد

4-هتل اينتركنتينانتال دبي فستيوال سيتي (InterContinental Dubai Festival City)
در قلب مراكز خريد و نقاط تفريحي دبي مي توانيد در اين هتل 5 ستاره لاكچري اقامت كنيد. اين هتل 508 اتاق و سوئيت براي مهمانان دارد و تسهيلات سطح بالايي را براي آن ها در نظر گرفته است. با انتخاب هاي متعددي كه براي شام وجود دارد، اكثر مهمان ها معمولا به Reflets par Pierre Gagnaire كه سرآشپز آن Michelin-star است مي روند. حتما قبل از اينكه به 500 مغازه نزديك هتل برويد حتما يك وعده غذاي فرانسوي در اين هتل ميل كنيد.

لوكس ترين هتل هاي دبي را بشناسيد

5-اقامتگاه الماها ديزرت ريزورت (Al-Maha Desert Resort)
الماها يك اقامتگاه بزرگ است كه براي بزرگسالان و خانواده ها ساخته شده است. ( كودكان زير 10 سال اجازه اقامت در اين اقامتگاه را ندارند).  اين اقامتگاه كه به سبك باديه نشينان طراحي شده است، 42 سوئيت زيبا دارد كه در زمين ملك واقع شده اند و به وسيله بيابان احاطه شده اند. شما مي توانيد به استخر بزرگ وبي نهايت آن برويد و حيات وحش را از دور تماشا كنيد يا در حمام شخصي خود ريلكس كنيد و لذت ببريد!

لوكس ترين هتل هاي دبي را بشناسيد


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۸:۱۶ ] [ admin ]

امروز مي خواهيم يكي از فرودگاه هاي موثر و نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيه كه در شهر ازمير قرار گرفته است، را به شما معرفي كنيم، فرودگاه ازمير (Izmir Airport) كه با نام فرودگاه عدنان مندرس ازمير (Adnan Menderes Havalimani) نيز شناخته مي شود. اين فرودگاه با موقعيت مكاني بسيار مناسب، يكي از اصلي ترين پايگاه هاي تردد گردشگران در شهرهاي ساحلي درياي اژه به شمار مي رود. امروز آژانس مسافرتي مهرپرواز اطلاعات كافي و لازم درباره اين فرودگاه را در اختيار شما قرار مي دهد. چنانچه مقصد سفر شما تور ازمير و يا حتي تور شهرهاي ساحلي درياي اژه باشد، پرواز شما در اين فرودگاه مي نشيند.

تاريخچه فرودگاه ازمير
فرودگاه عدنان مندرس در تاريخ 29 مي سال 1984 شروع به ساخت كرد و در سال 1987 به پايان رسيد و در همين سال نيز فرودگاه به بهره برداري رسيد. فرودگاه ازمير يا همان عدنان مندرس، با توجه به قدمت باستاني شهر ازمير و همينطور توجه مردم و دولت تركيه به ازمير، از جمله فرودگاه هاي جديد و نوساز كشور تركيه مي باشد، اما با اين وجود، اين فرودگاه يكي از مهمترين و اصلي ترين پايگاه هاي تردد و حمل و نقل توريست ها و گردشگران خارجي و حتي داخلي در شهر ازمير، به عنوان يكي از شهرهاي گردشگري و ساحلي درياي اژه است. شهر ازمير پس از استانبول و آنكارا، سومين شهر مهم تركيه محسوب مي شودو از نظر صنعت و تجارت نيز جايگاه بسيار مهمي در تركيه و درياي اژه دارد.
پيشينه اين شهر به 3 هزار سال قبل از ميلاد مسيح بازمي گردد و از زمان هاي دور مورد توجه مسافران و گردشگران و جهانگردان بوده است، امروزه نيز جايگاه بسيار مهم و ويژه اي در بين شهرها و پايگاه هاي كشور تركيه دارد و بسيار زياد مورد توجه مي باشد. بنابراين طبيعي است كه چنين شهري، فرودگاهي پيشرفته و مهم داشته باشد. اين فرودگاه براي كساني كه به اين شهر و يا شهرهاي نزديك سفر كرده اند، آشناست. فرودگاه عدنان مندرس ازمير، در مساحتي به بزرگي 7.518.875 متر مربع احداث شده است و داراي دو سايت 3.240 متري در خود مي باشد.
جالب است بدانيد كه اين فرودگاه براي يادبود عدنان مندرس، يكي از نخست وزيران سابق كشور تركيه، به اين عنوان، نام گذاري شده است. طبق آمار نشان داده شده از اين فرودگاه در سال 2014 ميلادي، بيشتر از 9.10 ميليون مسافر از اين فرودگاه جابه جا شده اند. از اين تعداد، 3.8 ميليون نفر از آنها، مسافران قسمت داخلي بوده اند. چنانچه بخواهيم اين فرودگاه را از نظر ترافيك مسافري مورد بررسي قرار دهيم، عدنان مندرس در رتبه 5 فرودگاه هاي پر تردد كشور تركيه قرار گرفته است. ترمينال جديد پروازهاي خارجي اين فرودگاه نيز در سال 2006 افتتاح شد و به بهره برداري نيز رسيد.
فرودگاه بين المللي عدنان مندرس شهر ازمير، در قسمت 18 كيلومتري جنوب شهر ازمير و در منطقه اي به نام قاضي امير (Geziemir) قرار گرفته است. در مسير رسيدن به اين فرودگاه و يا برگشت، مسافران مي توانند از شهرهاي تاريخي همانند سلجوك، افسوس و پاموك كاله گذري ديدن نمايند. مسافران فرودگاه ازمير مي توانند اطمينان داشته باشند كه براي دسترسي به اين فرودگاه از شهر و يا مناطق اطراف، راه هاي دسترسي مختلف و آساني براي آنها وجود دارد.
براي رفتن به شهر ازمير و ديگر شهرهاي حومه آن و نيز عزيمت به فرودگاه عدنان مندرس، از شهرهاي مختلف ايران پروازهاي مستقيم متفاوتي از فرودگاه هاي امام خميني و تبريز با ايرلاين هاي مختلف موجود مي باشد كه در ادامه اين ايرلاين ها و فرودگاه هايشان را براي شما نام مي بريم. شركت هواپيمايي ماهان اير از فرودگاه بين المللي امام خميني، شركت هواپيمايي قشم اير از فرودگاه بين المللي امام خميني، شركت هواپيمايي تركيس ايرلاينز از فرودگاه بين المللي تبريز، فري برد ايرلاينز از فرودگاه بين المللي امام خميني، شركت هواپيمايي معراج از فرودگاه بين المللي امام خميني و در آخر نيز شركت هواپيمايي تابان كه اين ايرلاين نيز از فرودگاه بين المللي امام خميني پرواز مي كند.

يكي از فرودگاه هاي نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيه

اطلاعات فرودگاه ازمير (عدنان مندرس)
نام فرودگاه ازمير : Izmir Airport
كد ياتا : ADB
كد ايكائو : LTBJ
نوع فرودگاه : عمومي
ارتفاع از سطح دريا : 126 متر
ترمينال ها : 2 ترمينال مجزا

ترمينال هاي فرودگاه ازمير
فرودگاه بين المللي عدنان مندرس ازمير، داراي 2 ترمينال مسافري است كه يكي از آنها ويژه پروازهاي داخلي است و ديگري ويژه پروازهاي خارجي و بين المللي است. با وجود اينكه اين ترمينال ها از هم جدا هستند، وليكن هردوي آنها از طريق راهروهاي متحرك به هم متصل هستند.

يكي از فرودگاه هاي نقش آفرين در صنعت گردشگري كشور تركيهراه هاي دسترسي به فرودگاه عدنان مندرس
براي رسيدن از مركز شهر به فرودگاه و يا بالعكس، يكي از راه هاي به صرفه و آسان، استفاده از اتوبوس است. اتوبوس هاي ويژه سرويس هاي فرودگاهي هر 20 دقيقه يكبار، در مقابل دفتر هواپيمايي تركيس ايرلاين قرار گرفته و مسافران را جابه جا مي نمايد. اگر با اتوبوس به اين فرودگاه رفتيد، ابتدا يم نقشه تهيه كنيد، چرا كه اتوبوس ها در مسيرهاي مختلف توقف مي كنند و مسافران مي توانند تا در مسير مورد نظر خود پياده شوند.
در جلوي فرودگاه نيز تاكسي هايي وجود دارند كه يكي ديگر از راه هاي رسيدن به مركز شهر هستند. اين تاكسي ها در تمام طول شبانه روز در محوطه فرودگاه هستند. اگر مايل به استفاده از تاكسي هستيد، اين نكته بسيار مهم را فراموش نكنيد كه مبلغ كرايه‌ي اين تاكسي ها در شب، بسيار بيشتر و گران تر از روز است.

امكانات فرودگاه عدنان مندرس ازمير
از امكانات موجود در فرودگاه ازمير مي توان به يك سالن همايش، سالن غذاخوري عمومي، كافه و رستوران هاي متفاوت، فروشگاه هاي خريد هدايا و سوغات و نيز باجه هاي راهنما و توريست اشاره كرد.
حمل و بسته بندي بار مسافران در اين فرودگاه موجود و تا حد زيادي رايگان است.
اينترنت رايگان در فرودگاه قابل دسترس همگان مي باشد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۶:۳۶ ] [ admin ]

ازمير شهري است كه در غرب كشور تركيه است كه از بسياري از جهات با استانبول متفاوت است. بر اختلاف استانبول، در ازمير بيشتر مردم محلي و بومي خواهيد ديد و زندگي كاملاً سنتي را مي بينيد، از آن طرف در استانبول شاهد زندگي مدرن و شلوغي و ازدحام مي بينيد و و جاذبه هاي بسيار جذاب و رنگارنگ آن حسابي سرگرمتان مي كند. در شهر ازمير تا دلتان بخواهد مي توانيد از آرامش و سكوت لذت ببريد. اگر تور ازمير مقصد سفرتان است، زمان زيادي را براي بودن در اين شهر در نظر بگيريد، نه تنها براي ديدن و گشت و گذار در جاذبه هاي گردشگري و تاريخي و اماكن ديدني آن، بلكه براي قدم قدم زدن در خيابان هاي تاريخي آن هم به توجه و زمان نياز است. در اين شهر مرزي و شگفت انگيز و زيبا جاذبه هاي بسياري وجود دارد، امروز آژانس هواپيمايي مهرپرواز 5 مورد از ديدني ترين و بهترين جاذبه هاي گردشگري ازمير را به شما معرفي مي كند تا با آنها بيشتر و بهتر آشنا شويد تا در سفر خود از ديدن آنها بتوانيد نهايت لذت را ببريد.

ازمير آگورا | Izmir Agora
در منطقه ازمير آگورا مي توانيد آثار به جاي مانده از بازاري را مشاهده نماييد كه در زمان هاي قديم در مسير راه ابريشم قرار داشته است. اين آثار تاريخي و به جاي مانده، خرابه هايي از يك بازار باستاني است كه قدمت آن به 2هزار سال قبل يازمي گردد. كانال آبي كه در گذشته نيز در اين بازار بوده و وجود داشته است، امروزه هم در اينجا به چشم مي خورد و از ميان بازار گذشته است.

ازمير آگورا | Izmir Agora

پاموكاله | Pamukkale
پاموكاله يك جاذبه كاملاً طبيعي در ازمير است كه گردشگران و توريست هاي بسياري را به خود جذب مي كند. پديده طبيعي پاموكاله يك چشمه آب گرم طبيعي به شكل پلكاني است كه نمونه آن را مي توان در "باداب سورت" مازندران يافت. سنگ هاي سفيد رنگ و آب كاملاً آبي رنگ جلوه اي بسيار ديدني و جذاب به آن بخشيده است. در گذشته و زمان هاي قديم، مردم در آب اين چشمه طبيعي استحمام مي كردند و خود را مي شستند.

پاموكاله | Pamukkaleبازار كمارالتي | Kemeralti Bazar
در بازار كمارالتي و در بازارهاي مشابه و سنتي ازمير، برخلاف اكثر بازارها، مي توانيد به راحتي با فروشندگان گفت و گو كنيد و محصولات را مشاهده نماييد، بدون اينكه حس كنيد مجبور هستيد كه محصولي را خريداري كنيد. اگر به اين بازار رفتيد، حتماً آبنبات هايي كه در خود بازار تهيه مي شوند را امتحان كنيد، حسي تازه و تجربه اي خاص و شيرين را برايتان خواهد ساخت. همچنين در اين بازار مي توانيد لذيذترين و خوش طعم ترين شيريني هاي ازمير و نيز زيتون هاي سياه و سبز را خريداري كنيد. گشتن و ديدن اين بازار قطعاً يكي از خوشمزه ترين تجربه هاي گشت و گذار در ازمير براي شما خواهد بود.

بازار كمارالتي | Kemeralti Bazarروستاي شيرينجه | Sirince
ساختمان هاي بسيار زيبا و ديدني و كوچه هاي باستاني و قديمي در روستاي شيرينجه، براي معماران و عكاسان بهشتي روي زمين به شمار مي رود. اگر در اين روستا قدم بزنيد، مي توانيد خانه هاي سنتي تركي را ببينيد و چنانچه تركي هم بلد باشيد، با فروشندگاني كه با ديدنتان به شما سلام مي كنند، كمي گفت و گو كنيد. هرچه به نواحي بالاتر روستا برويد، اين حس در شما به وجود مي آيد كه در زمان به عقب مي رويد. براي بيشتر لذت بردن از ديدن مردم محلي و ميل كردن نان هاي تنوري تازه و ديدن جاذبه هايش، بهتر است چند روزي را در ميان مردم اين روستا سپري كنيد.

روستاي شيرينجه | Sirinceتفريحات ساحلي
در ازمير يكي از بهترين تجربه هايي كه مي توانيد داشته باشيد، اين است كه در پياده روي طولاني كنار ساحل قدم بزنيد و از آفتاب دلنشين شهر لذت ببريد. بعد از ظهرها و يا بهتر است بگوييم عصرها نيز مي توانيد خودتان را به يك چاي لذيذ در محيط دلنشين و گرم كافه ها و رستوران هاي كنار ساحل دعوت كنيد. علاوه بر اينها، شما همچنين مي توانيد با قايق سواري در آب هاي زيبا و آرام، براي خود و همراهانتان خاطره اي فراموش نشدني و خاص رقم بزنيد.

تفريحات ساحلي


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ مرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۰:۱۳ ] [ admin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
تور لحظه آخری مالدیو
آژانس مسافرتی آرشان پرواز
www.arshantour.net

تشریفات مجالس
قیمت تشریفات مجالس
www.zhinowp.com

خدمات مجالس
قیمت خدمات مجالس
www.tashrifatalef.com


خدمات مجالس عروسی
قیمت خدمات مجالس
www.tashrifatsabour.com

قیمت دیوار پوش
دیوارپوش چوبی
www.azaran.com


دندان پزشک ترمیمی
دکتر مهدی ابوالقالمسی دندانپزشک زیبایی
www.drmabolghasemi.com

قیمت کاشت مو
بهترین مرکز کاشت مو
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری دبی
آفر ویژه تور لحظه آخری دبی
www.alefbatour.com

تور دبی
تور لحظه آخری ، رزرواسیون هتل ، رزرو بلیط هواپیما
www.mehrparvaz.com

Iran hotel online
Tehran Hotels,Iran Hotels
www.iran-passenger.com

خدمات لیزر
قیمت خدمات برش لیزری
http://www.personageco.com

بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
رفع بوی بد فاضلاب
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

غرفه سازی
غرفه سازی رایکا
www.raykasazan.com

اجاره باغ عروسی
تشریفات مجالس وعروسی اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس
خدمات مجالس عروسی ثمین
www.tashrifatsamin.com

قیمت عینک طبی زایس
نمایندگی عینک طبی زایس در ایران
www.maadrac.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس عروسی پارت
www.peyvandema.com

تعمیرات و نگهداری آسانسور
تعمیر و نگهداری آسانسور غرب تهران
www.fuji-lift.com

میز مدیریت
ميز مديريتی محیط آرا
www.mohitara.com

Hotel Tehran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

باغ عروسی
باغ عروسی مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

پاکسازی پوست صورت
پاکسازی پوست تالگو
www.thalgoparis.com

میز اداری
مبلمان اداری فضاگویا
www.fazagooya.com

عمل جراحی بینی
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی زیبایی بینی
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس عروسی
برگزار کننده ی مجالس عروسی
www.melalceremony.com/

آتلیه عکاسی کودک
آتلیه عکاسی کودک کفشدوزک
www.photokafshdoozak.com

پارتیشن اداری
پارتیشن اداری آذران فضانما
www.afn-furniture.com/

عطر و ادکلن
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

بهترین کلاس کنکور
کلاسهای تقویتی راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری اتاق کودک
فروشگاه اینترنتی پارسیان آذین زند
www.azinzand.com

تور هند ارزان
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net
طراحی سایت وبهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید / طراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا

» سفر تک نفره به آفریقا | زیباترین مقاصد برای سفر انفرادی به آفریقا
» راهکارهای سفر ارزان | روش های سفر به سرتاسر جهان با هزار دلار
» قلعه های افسانه ای در جهان برای یک عروسی افسانه ای !
» فواید دفترهای مسافرتی، دفاتری که هنوز هم برقرار هستند
» خوشگذرانی در سفرهای تابستانی ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | پس از غروب
» چگونگی برخورد با دیابت نوع یک در سفر | سفر با دیابت نوع یک
» بهترین راهنما برای استفاده از وی پی ان در هنگام سفر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | آخرین شعاع نارنجی
» راه حل رهایی از صف­ های طویل گردشگری
» سفر به پرو | لذت تفریحی رویایی در سرزمینی آمریکایی
» مهمترین نکات برای یک تعطیلات سازگار با محیط زیست
» راهنمای سفر کم هزینه| روش های کاربردی برای داشتن سفر کم هزینه
» بهترین مقاصد کمپینگ | 9 مکان فوق العاده برای کمپ در طبیعت
» معروف ترین مقاصد برای دیدن حیوانات در زیستگاه های طبیعی خود
» روستاهای مدرن پوتمکین در سرتاسر جهان!
» شهری دیدنی که رنگ طلا دارد!
» مسیر سبز بهترین گزینه برای خرید تور های ارزان !
» تنظیم خواب بعد از سفر | نکاتی برای تنظیم خواب بعد از مسافرت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | گذشته طبیعت
» 5 نکته ارزشمند برای عکاسی از موزه ها و گالری ها
» دیوار برلین در آلمان | مرزی که فرو ریخت
» نکات عکاسی | ١٠ راهکار برای بیشترین استفاده را از دوربین
» بندر بریس| بندر ماهیگیری و صیادی زیبای چابهار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مادری
» راهکارهای صرفه جویی در سفر | 6 راه برای صرفه جویی در سفر
» موزه تماشاگه زمان تهران | جایی که زمان نمیگذرد
» عکس های منتخب اتوبوسی که به خانه تبدیل شد
» دانستنی های سفر به زنگبار | عالمی از زیبایی و آرامش در تانزانیا
» آبشار شوی | بزرگترین آبشار خاورمیانه
» سفر به پاریس | تفریحات در پاریس با SetInParis
» بهترین هتل های مالدیو | لذت تفریح همراه با آرامش
» شناخت و درمان بیماری حرکت در هنگام مسافرت
» موزه ملی تاریخ علوم پزشکی | معرفی بخش های مختلف موزه علوم پزشکی
» هزینه های سفر به استکهلم | پایتختی دیدنی در اروپا
» چه کسی پیش قراول حقوق شهروندی در ایران است؟
» عکاسی به عنوان یک مسافر تنها| هیجان و تنهایی سفر
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | زیر دو خم مرگ
» جاهای دیدنی بانکوک | کارهایی که باید در بانکوک انجام داد
» بهترین زمان سفر به اسپانیا | بهترین زمان برای خوشگذرانی
» بهترین تجهیزات عکاسی برای وبلاگ نویسی سفر
» نکاتی برای سفر دو نفره | 10 نکته ضروری برای سفر دو نفره
» دانستنی های سفر به توکیو | دانستنی های سفر به توکیو
» معبد غرفه طلایی کیوتو | معبد بوستان گوزن
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | چند لحظه رویا
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | همزیستی
» هر چقدر دوست دارید پیتزا بخورید! | اولین پیتزا بار ایران در هتل پارسیان آزادی
» هیچهایک در ویتنام | کشوری در جنوب شرقی آسیا
» برترین راه ها برای گشت و گزار هوشمندانه !
» مقاصد سفری برای سلفی گرفتن | اوج هیجان همراه با عکاسی