مهر پرواز
وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،نوروز97
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 79
ديروز : 53
افراد آنلاين : 1
همه : 15293
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

اگر قصد داريد كه در ماه مي، به جنوب شرقي آسيا سفر كنيد، بايد در نظر داشته باشيد كه برخي مقاصد در جنوب شرقي آسيا همانند بانكوك و سايگون در اين زمان از سال به شدت گرم هستند و حتي شاهد باران هاي شديدي خواهيم بود. وليكن مكان هايي مانند چين، ژاپن و يا كره جنوبي در ماه مي مي توانند از بهترين مقاصد سفر در اين زمان باشند. همچنين قسمت هايي از هند نيز مي تواند از ديگر مقاصد عالي براي سفر در اين ماه باشند. آژانس مسافرتي مهرپرواز امروز برايتان ليستي تهيه كرده است تا در آن بتوانيد با مقاصد عاليگردشگري در ماه مي آشنا شويد و براي سفر خود در آن بازه زماني برنامه ريزي بسيار خوبي داشته باشيد تا سفري خاطره انگيز و فوق العاده را براي خود رقم بزنيد.

شهر بالي در اندونزي (Bali In Indonesia)

با وجود اينكه اكثر بخش هاي جنوب شرقي آسيا در اين ماه بسيار گرم و مرطوب هستند، وليكن بالي در ماه مي داراي آب و هواي نسبتاً سرد و خشكي مي باشد. با اينكه اين جزيره به مقدار كمي در جنوب خط استوا قرار گرفته است، بيشتر روزهاي سال آب و هواي گرم و مرطوبي دارد اما با اين وجود ماه مي پاييز در شهر بالي به شمار مي رود. با تمام اين اوصاف بالي يكي از بهترين مقاصد سفر در ماه مي، مي باشد چرا كه هم از هواي بسيار خوبي برخوردار است و هم جمعيت كمي در اين ماه از سال در آنجا هستند. در اين ماه قيمت هتل هاي بالي نسبتاً ارزان و مناسب است چرا كه ماه مي جزو فصل پرگردشگر بالي محسوب نمي شود و پيدا كردن پروازي با قيمت مناسب هم نبايد كار دشواري باشد. 

شهر بالي در اندونزي (Bali In Indonesia)

شهر توكيو در ژاپن (Tokyo In Japan)

توكيو داراي زمستان هاي بسيار سرد و تابستان هاي بسيار گرمي مي باشد، بنابراين بازديد از توكيو در ماه مي، مي تواند خوبي آب و هواي هر دو فصل را در پيش داشته باشد. البته ممكن است بارش باران را هم در اين بازه زماني مشاهده نماييد كه در تمام سال وجود دارد و از اين بابت شهر به شكل بسيار مناسبي تجهيز شده است. در اين ماه قيمت هتل هاي شهر نيز مناسب است چرا كه هنور وارد فصل شلوغ تابستان نشده ايم. بيشتر گردشگران و توريست ها شهر توكيو را براي بازديد انتخاب مي كنند چرا كه هم بسيار قابل فهم است و هم توكيو شهر بزرگ با پيشنهاد هاي فوق العاده اي مي باشد. همچنين مي توانند با قطار هاي سريع السير به راحتي به شهرهاي ديگر بروند و دسترسي داشته باشند كه بسيار ميج و شگفت انگيز نيز مي باشد اما ممكن است كمي گران باشد. 

شهر توكيو در ژاپن (Tokyo In Japan)

شهر سئول در كره جنوبي (Seoul In South Korea)

همانند توكيو، سئول نيز در فصل بهار و پاييز مكان بسيار خوبي از لحاظ آب و هوايي مي باشد، و شما مي توانيد يكي از بهترين آب و هواهاي اين منطقه را در ماه مي تجربه كنيد. اين شهر بسيار بزرگ براي توريست هايي كه از مقاصد بسيار دور به اينجا سفر مي كنند چندان شناخته شده نيست وليكن كارها و فعاليت هاي بسياري هست كه مي توان انجام داد. علاوه بر اين ها سئول داراي مجموعه اي از بهترين غذاهاي آسيايي با بهترين و مناسب ترين قيمت هاست كه مورد توجه و مورد علاقه بسياري از افراد از سرتاسر دنياست. تعدادي از گردشگران از سئول شروع مي كنند و از طريق قطار و يا از طريق پرواز از جاهاي ديگر شبه جزيره كره جنوبيديدن مي نمايند، چنانچه وقت كافي براي سفر داريد، اين ايده بسيار خوبي مي تواند باشد كه از پايتخت شروع كنيد و به نقاط ديگر كشور كه داراي مناظر فوق العاده اي هستند نيز برويد. پروازها در سئول معمولاً ارزان هستند و اين نقطه براي شروع يك تور گردشگري در آسيا مي تواند نقطه بسيار خوبي باشد.

شهر سئول در كره جنوبي (Seoul In South Korea)

شهر لونگ پرابنگ در لائوس (Luang Prabang In Laos)

بعد از ظهرهاي لونگ پرابنگ در ماه مي گرم است وليكن همانند شهرهاي بزرگ ديگر احساس خفگي نمي كنيد چرا كه اين شهر به خوبي در منطقه گسترش پيدا كرده است و در كنار رودخانه اي عريض واقع شده است. عصرها هوا به سوي خنكي و سرد شدن مي رود. به اندازه كافي گرماي هواي روز را كاهش مي دهد. فروشگاه هاي شبانه در اين شهر بهترين راه براي گذراندن زمان به هنگام غروب آفتاب هستند. سفر به لونگ پرابنگخيلي راحت نيست! چرا كه فرودگاهي بزرگ به همراه پروازهايي ارزان قيمت به اين شهر پيدا نمي شود. از اين رو اكثر توريست ها و گردشگران ترجيح مي دهند كه از بانكوك يا ويتنام بازديد نمايند. اما اگر شما خواهان ديدن اين نقطه در بين بهترين مقاصد براي سفر در ماه مي هستيد، مي تواند گزينه بسيار خوبي براي توقفي كوتاه در طول سفر شما باشد. 

شهر لونگ پرابنگ در لائوس (Luang Prabang In Laos)

شهر كوالالامپور در مالزي (Kuala Lumpur In Malaysia)

شهر كوالالامپور در بيشتر روزهاي سال بسيار گرم و سوزان است و توانايي بارش هاي سنگين را در هرروز سال دارد، وليكن ارزش بازديد از اين شهر بسيار زياد است. كوالالامپور شهري مدرن و نسبتاً ثروتمند به همراه بهترين امكانات حمل و نقل عمومي مي باشد. مسيرهاي حمل و نقل بالاي شهر قرار گرفته اند و اين مزيت را براي شما به ارمغان ي آورند كه تهويه اي عالي و خنك زير پاهاي شما در شهر باشد. هتل هاي كوالالامپور بهترين مكان براي چانه زدن بر سر قيمت هستند و شما مي توانيد معامله اي صورت دهيد به طوري كه هتلي 4 ستاره را كه قيمت آن حداقل 3برابر هتل هاي نزديك سنگاپور است را به قيمتي مناسب فراهم كنيد. رزرو بليط هواپيما كوالالامپور و پرواز به كوالالامپور بسيار راحت مي باشد زيرا داراي فرودگاه عظيمي است كه يكي از قطب هاي اصلي پروازهاي آسيايي به شمار مي رود. 

شهر كوالالامپور در مالزي (Kuala Lumpur In Malaysia)

شهر سنگاپور در سنگاپور (Singapore In Singapore)

سنگاپور از جهت جنوب خيلي دور از كوالالامپور نيست، بنابراين مي توان گفت الگو و اقليم بارشي نسبتاً يكساني با كوالالامپور دارد. هر دو شهر تركيب بسيار جالبي از فرهنگ هندي، چيني و مالايي به همراه غذاهايي باور نكردني از هر فرهنگ مي باشند. در كل سنگاپور شهر گراني محسوب مي شود، به طوري كه هتل هاي سنگاپور و ديگر قيمت هايش از كوالالامپور نيز بيشتر است وليكن باز هم ارزش ديدن را دارد. بازديد از سنگاپور از نظر اينكه هزينه مناسب در بيايند آنچنان كار سختي نيست! اگر شما بتوانيد تختي ارزان پيدا كنيد و يا از رفتن به رستوران ها و بارهاي گران قيمت و معروف خودداري نماييد، سنگاپور مي تواند يكي از بهترين مقاصد براي سفر در ماه مي باشد.

شهر سنگاپور در سنگاپور (Singapore In Singapore)

شهر بانكوك در تايلند (Bangkok In Thailand)

ممكن است به نظر برسد كه بانكوك در ليست ما براي بهترين مقاصد براي سفر در ماه مي قرار نداشته باشد زيرا كه در اين ماه سال بسيار گرم و مرطوب است و بارش هاي شديدي دارد، وليكن بارش ها نهايتاً در 30 دقيقه به اتمام مي رسد و همچنين سرتاسر بانكوك پر شده از فروشگاه هاي بزرگ و بسيار پيشرفته اي كه داراي تهويه هواي بسيار خوبي مي باشند كه خريد را در تمام روزهاي سال لذت بخش مي كند. پروازها در بانكوك معمولا به نسبت نواحي ديگر داراي قيمت مناسب تري هستندو هتل هاي بانكوك و خوابگاه هاي بانكوك در اكثر اوقات قيمت هاي مناسبي دارند. از آنجايي كه ماه مي در بانكوك جزو فصل هايي است كه بين زمان شلوغي و خلوتي قرار دارد، شما مي توانيد هتلي 4 ستاره را به قيمت هتل 2 يا 3 ستاره رزرو كنيد.

شهر بانكوك در تايلند (Bangkok In Thailand)

شهر چيانگ ماي در تايلند (Chiang Mai In Thailand)

شهر چيانگ ماي دومين شهر تايلند است كه در ماه مي از بهترين مقاصد سفر محسوب مي شود. در ماه مي شهر چيانگ ماي داراي روزهاي گرم است وليكن حداقل در عصرها به ميزان كافي هوا خنك مي شود و گرماي آن كاهش مي يابد. چيانگ ماي از شهرهايي است كه داراي فروشگاه هاي شبانه است و بيشتر افراد محلي ترجيح مي دهند در طول روز از گرما دوري كنند و از غروب به بعد به فعاليت بپردازند. اين شهر نيز از آن شهرهايي است كه هتل هايش با چانه زدن قيمت ها را طوري عوض مي كنند كه گويي اشتباه شده و قيمت جديد فقط يك اشتباه چاپي است. اين شهر يكي از بهترين مكان ها براي خوش گذراني در ماه مي مي باشد.

شهر چيانگ ماي در تايلند (Chiang Mai In Thailand)

شهر هانوي در ويتنام (Hanoi In Vietnam)

شهر هانوي در ماه مي بارش هاي شديدي را دارد كه البته پيدا كردن سرپناه در شروع طوفان و بارش كار بسيار آساني است. دماي هوا در اين بازه زماني مطلوب است و ارزش بازديد را دارد. هتل ها داراي قيمتي ارزان و بسيار مناسب هستند به گونه اي كه مي توانيد قسمت بيشتر پول خود را كه براي رزرو هتل كنار گذاشته ايد، با گرفتن اتاقي با پيشنهاد كمتر، براي خود نگه داريد.

شهر هانوي در ويتنام (Hanoi In Vietnam)

شهر گوا در هند (Goa In India)

بهترين زمان سفر به گوا از ماه دسامبر تا مي مي باشد، بنابراين ماه مي آخرين ماهي است كه مي توانيد از سواحل افسانه اي و بسيار زيبا و آرام اين منطقه لذت ببريد. با شروع فصل ژوئن فصل بارندگي نيز شروع مي شود و باراني بودن و راه افتادن سيل مي تواند مشكل ساز باشد. به دليل اينكه ماه مي آخرين ماه فصل است، جمعيت در اينجا كم مي باشد و قيمت ها نيز از حد معمول حتي كمتر هستند. بيشتر بخش هاي هند در ماه مي بسيار گرم و سوزان مي باشند، وليكن گوا در ماه مي يكي از مناطقي است كه هنوز آب و هواي خوبي دارد. 

شهر گوا در هند (Goa In India)

شهر شانگهاي در چين (Shanghai In China)

شهر شانگهاي يكي از قطب هاي اصلي بين المللي در چين است. بر خلاف پكن، شانگهاي شهري بسيار فشرده است و اكثر مردم انگليسي زبان هستند. هتل هاي شانگهاي طبق استاندارد چين گران هستند وليكن يكي ديگر از بهترين مقاصد براي سفر در ماه مي مي باشد. تور چين معمولاً از پكن گردش خود را شروع مي كند و با شانگهاي و يا يكي از شهرهاي اطراف آن را تمام مي كند.

شهر شانگهاي در چين (Shanghai In China)


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۰:۲۲ ] [ admin ]

شهر رنگارنگ و جذاب آنتاليا در كشور زيباي تركيه بين مردم سراسر جهان يكي از مقاصد محبوب براي داشتن يك مسافرت دل انگيز است. خط ساحلي زيبا، شن هاي طلايي و رويايي، معماري رومي جذاب و آثار باستاني تاريخي بسيار ارزشمند، آنتاليا را به قدري جذاب كرده است كه هر مسافري را با هر طبع و سليقه اي خشنود و راضي مي كند.براي رزرو تور ارزان قيمت آنتاليا حتما با كارشناسان ما تماس بگيريد.
آنتاليا آنقدر جذابيت هاي مختلف و متنوع دارد كه ممكن است شما هم براي انتخاب برنامه سفرتان كمي گيج شويد! پس به شما توصيه مي كنيم كه اين مقاله را قبل از سفرتان به آنتاليا مطالعه كنيد تا بتوانيد از بهترينجاذبه هاي گردشگري آنتاليا و مكان هاي تاريخي آن ديدن كنيد و اقامت در اين شهر رنگارنگ و زيبا را به بهترين شكل تجربه كنيد.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

1.دروازه هادريان
دروازه هادريان يكي از اصلي ترين جاذبه هاي گردشگري شهر زيباي آنتالياست، جايي كه شما مي توانيد شكوه و زيبايي معماري رومي را با تمام وجود درك كنيد و از ديدن سه قوس زيباي مرمرين آن لذت ببريد. ديدن زيبايي و عظمت اين دروازه شما را به جهان قديمي رومي ها مي برد، اين دروازه زماني به عنوان ورودي اصلي شهر كاليسي استفاده مي شده است.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

2.شهر قديمي (كاليسي)
شهر قديمي در آنتاليا كه به كاليسي معروف است، محله اي پيچيده و معما مانند است كه مي توانيد در آن قدم بزنيد و از ديدن مكان هاي اسرار آميز آن لذت ببريد. خيلي از جاذبه هاي گردشگري زيبا و جذاب آنتاليا در شهر قديمي قرار دارند، پس مي توانيد ساعاتي عالي را در شهر قديمي آنتاليا داشته باشيد و از تجربه هاي جديد لذت ببريد. در شهر قديمي هتل هاي زيبا، گالري هاي هنري منحصر به فرد، فروشگاه هاي سوغاتي و رستوران هاي جذابي وجود دارد كه مي توانيد سري هم به آن ها بزنيد.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

3.موزه آنتاليا
موزه آنتاليا كلكسيوني ارزشمند از ميراث تركيه را در خود جاي داده است كه با ديدن آن مي توانيد نگاهي كلي به همه جنبه هاي تركيه داشته باشيد. پس به هيچ عنوان ديدن موزه آنتاليا را از دست ندهيد. ورودي اين موزه 20 ليره است و مي توانيد از ساعت 9 صبح تا 6:30 بعد از ظهر از آن ديدن كنيد.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

4.مناره يولي
يولي يكي از آثار باستاني مهم آنتالياست كه در قرن 13 ساخته شده است و هنوز هم پابرجاست، اين مسجد به دست علاء الدين كيكاباد ساخته شده است و نمونه يك معماري سلجوقي است و از آن مي توانيد چشم انداز زيباي كل شهر را تماشا كنيد و لذت ببريد. 

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

5.قلعه رومي
پارك اطراف قلعه براي كساني كه دوست دارند يك روز پيكنيكي را در آنتاليا تجربه كنند، بسيار گزينه مناسبي است.شما از اين قلعه هم مي توانيد نماي زيباي شهر را در غروب آفتاب حيرت انگيز آنتاليا تماشا كنيد .

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

6.آسپندوس
شهر باستاني آسپندوس از آن جاهاييست كه بايد در طي سفرتان به آنتاليا حتما از آن ديدن كنيد. اين شهر باستاني به خاطر تئاتر رومي زيبايش به عنوان يكي از زيباترين جاذبه هاي گردشگري آنتاليا شناخته مي شود. جذابيت اين شهر باستاني كه در قرن 2 ساخته شده است، شما را متحير خواهد كرد. شما مي توانيد در شهر گشت و گذار كنيد و از آثار باستاني آن ديدن كنيد. كافيست با ماشين، اتوبوس و يا يك تور گردشگري به 47 كيلومتري شرق آنتاليا برويد و يك بعد از ظهر شگفت انگيز را براي خود رقم بزنيد.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

7.پرج
شهر پرج هم يكي ديگر از بهترين جاهاي آنتالياست كه مي توانيد از آن ديدن كنيد. سبك معماري پرج يوناني - رومي است. زيبايي اين شهر متحيرتان خواهد كرد، شما مي توانيد در خيابان ها و معابد اين شهر قدم بزنيد و از آرامش آن لذت ببريد. همچنين مي توانيد از حمام هاي رومي، دروازه هلنيستيك، آكروپوليس و ديگر آثار باستاني آن ديدن كنيد. اين شهر در 17 كيلومتري شرق آنتاليا واقع شده است.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

8.غار كاراين
غار كاريان كه متعلق به دوران پيش از تاريخ است، يكي ديگر از اماكن ديدني آنتالياست كه بايد از آن ديدن كنيد. گفته مي شود كه اين غارها بيش از 25000 سال قدمت دارند. بعضي از راه هاي عبور درون غار خيلي باريك هستند، اما ارزشش را دارد كه از آن ها عبور كنيد و سفري در زمان را تجربه كنيد. اين غار در 27 كيلومتري شمال غرب آنتاليا قرار دارد.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

9.دهكده هاي اليمپوس و چيرالي
دهكده هاي اليمپوس و چيرالي جايگاه ويژه اي در ليست بهترين جاهاي ديدني آنتاليا دارند. خط ساحلي زيباي اين دهكده ها با آثار باستاني شهر قديمي اليمپوس احاطه شده اند. شما در اين دهكده ها مي توانيد ريلكس كنيد و از آرامش بي نهايت آن ها لذت ببريد. شما مي توانيد از تركيب ديدن آثار تاريخي و لذت بردن از آرامش سواحل اين دو دهكده لذت ببريد. كافيست به 80 كيلومتري جنوب آنتاليا برويد و سفرتان را جذاب تر و خاص تر كنيد.

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!

10.غار داملاتاش 
يكي از جاذبه هاي گردشگري زيباي آنتاليا غاره داملاتاش است، اين غار حدود 15000 سال پيش ساخته شده است و زيبايي آن خيره كننده است. صخره هاي رنگارنگ اين غار هر بازديد كننده اي را محو تماشا مي كنند. پس ارزشش را دارد كه با ماشين يا اتوبوس به 127 كيلومتري غرب آنتاليا برويد و اين غار را از نزديك تماشا كنيد.
خوب! به نظرم الان براي تفريح در آنتاليا ايده هاي مختلفي در ذهنتان نقش بسته است. سواحل، مكان هاي تاريخي، غارها و ....
آنتاليا پر از تفريحات رنگارنگ و مختلف است كه هر شخصي با هر عقيده و فكر و سليقه اي جذب آن مي شود. 

10 مكان ديدني و جذاب آنتاليا كه باعث مي شود جلوه هاي مختلفي از شهر رنگارنگ آنتاليا را ببينيد!


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۲:۱۵ ] [ admin ]

لذيذترين غذاها در دبي چه قيمتي دارند؟
در صنعت غذا، دبي به خاطر رستوران هاي لوكس و سرآشپزهاي مشهورش شناخته شده است، اما شما حتما نبايد براي غذا خوردن در دبي مبلغ زيادي پرداخت كنيد. شما با هر بودجه اي مي توانيد در دبي لذت چشيدن غذاهاي خوش طعم آن را تجربه كنيد. پس با مهرپرواز و تور ارزان قيمت دبي همراه باشيد تا بهترين غذاهاي دبي را با هر بودجه اي كه داريد، به شما معرفي كنيم.

قيمت بهترين و خوشمزه ترين غذاهاي دبي چقدر است؟

غذاهاي ارزان قيمت
فست فود در دبي بسيار محبوب است و دليل آن هم ارزان بودن و خوش طعم بودن غذاهاي فست فود دبي است. پس اگر به دبي سفر كرديد، حتما فست فودهاي خوش طعم دبي را امتحان كنيد. رستوران هايي مثل (كافه ترياي آنتار) و (ايت اند درينك) (Antar Cafeteria ) و (Eat  and  Drink ) بين خود شهروندان دبي خيلي محبوب هستند، پس حتما سري به آن ها بزنيد و حتما برگرهاي خوش طعم كافه ترياي آنتار را امتحان كنيد. قيمت برگرهاي اين كافه تريا فقط 13 درهم (4 دلار) است و طعم بي نظيرش متحيرتان خواهد كرد. قيمت ساندويچ مرغ اسپايسيي و سيب زميني هم در اين رستوران فقط 6 درهم (2 دلار) است. همچنين مي توانيد به رستوران ايت اند درينك برويد و شاوارما غذاي سنتي دبي را با پرداخت 5 درهم (1 دلار) امتحان كنيد.
سرويس بيرون بر اين دو رستوران نيز جالب توجه است! كافيست با ماشين جلوي رستوران بايستيد، بوق بزنيد و منتظر بمانيد تا يكي از پيشخدمت هاي رستوران نزد شما بيايد و با لبخند سفارشتان را دريافت كند. راستي يادتان باشد كه حتما آب ميوه هاي طبيعي، خوش طعم و تازه اين رستوران ها را هم امتحان كنيد.

قيمت بهترين و خوشمزه ترين غذاهاي دبي چقدر است؟

غذاهايي با قيمت متوسط
اگر عاشق غذا هستيد، حتما رفتن به رستوران هاي محبوبي مثل ريم البوادي (Reem Al Bawadi) و شكسپير اند كو ( Shakespeare and Co) را در برنامه سفرتان به دبي قرار دهيد. رستوران ريم البوادي غذاهاي سنتي خوش طعم خاورميانه را سرو مي كند و رستورانش جو جالبي دارد. اين رستوران شعبه هاي متعددي در سراسر دبي دارد، پس به راحتي مي توانيد شعبه نزديك به محل هتلتان را انتخاب كنيد و از طعم غذاهاي جذاب اين رستوران لذت ببريد.
شما مي توانيد در رستوران ريم البوادي غذاهاي لذيذ مخصوص عربي مثل هوموس، سيب زميني اسپايسي و دلمه برگ را با پرداخت قيمتي حدود 25 درهم (7 دلار) را سفارش دهيد. البته پيشنهاد من به شما اين است كه به جاي سفارش يك غذاي اصلي، تا جايي كه مي توانيد چند پيش غذا سفارش دهيد تا بتوانيد طعم غذاهاي خاورميانه را به بهترين شكل تجربه كنيد. 
رستوران شكسپير اند كو طراحي كاملا متفاوتي با رستوران ريم البوادي دارد، اما سطح قيمت هاي غذاهايشان تقريبا مثل هم هست. در اين رستوران غذاهاي خوش طعم سراسر دنيا سرو مي شود. شما مي توانيد روزتان را با پرداخت 57 درهم (16 دلار) و خوردن يك صبحانه انگليسي خوش طعم  شروع كنيد. اين رستوران كه 37 شعبه در سراسر خاورميانه دارد، به سبك قديمي ديزاين شده است و حال و هواي انگليسي دارد. 

قيمت بهترين و خوشمزه ترين غذاهاي دبي چقدر است؟

غذاهايي گران قيمت
وقتي صحبت از رستوران هاي بسيار لوكس مي شود، دبي بهترين گزينه ها را ارائه مي دهد. دبي شهريست كه مي توان در آن غذاهاي خوش طعم و بي نظيري را امتحان كرد و با تمام وجود لذت برد. يكي از رستوران هاي مشهور و با كيفيت در دبي رستوران فرانسوي مديترانه اي باگاتل (Bagatelle) است. بشقاب خاويار يكي از غذاهاي مخصوص اين رستوران است كه قيمت آن 550 درهم (150 دلار) است. قيمت هر غذاي اصلي در اين رستوران از 445 درهم (121 دلار) تا 695 درهم (189 دلار) متغير است، اما آنقدر اين غذاها خوش طعم هستند كه ارزش امتحان كردن حتي با اين قيمت هاي گزاف را دارند. 
رستوران الايوان ( Al Iwan) در مشهورترين هتل دبي يعني برج العرب واقع شده است. بوفه ناهار در اليوان به ازاي هر نفر 450 درهم (123 دلار) و بوفه شام براي هر نفر 505 درهم (137 دلار) قيمت دارد. رفتن به اين رستوران فرصتي عالي است تا نماي داخل اين هتل مشهور 7 ستاره را ببينيد و غذاهاي خوش طعم عربي را با بهترين طعم و كيفيت امتحان كنيد. اين رستوران كه ديزاين خاورميانه اي دارد، يكي از بهترين اماكن توريستي دبي است.
رزرو راحت و ارزان بليط هواپيما به صورت آنلاين در وب سايت مهرپرواز.

قيمت بهترين و خوشمزه ترين غذاهاي دبي چقدر است؟


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۹ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۹:۳۶ ] [ admin ]

يكي از ابزار پركاربرد و مفيد آنلاين كه در اين اواخر بسيار مورد توجه قرار گرفته است، نرم افزار گوگل استريت ويو (Google Street View) بوده است. اين نرم افزار بسيار مناسب براي افرادي كه علاقه شديدي به گردشگري و جهانگردي و كشف ناشناخته ها دارند، مي باشد. حالا اين روزها نرم افزار گوگل استريت ويو در كنار كاربرد اصلي خود، يعني بررسي دقيق آدرس مورد نظر و حوالي آن، امكان تماشاي مجازي مكان هاي ديدني بسياري را همانند ساختمان هاي معروف، مسيرهاي طبيعت گردي بسيار دور افتاده، دنياي زير آب، هواپيماهاي بسيار مدرن، و يا حتي موقعيت هاي جغرافي فانتزي فيلم هاي مشهور و محبوب را از پنجره ابزار هاي هوشمند براي كاربران خود فراهم آورده است. آژانس مسافرتي مهرپرواز امروز ليستي از بهترين و پر بازديد ترين اين مكان هاي گردشگري برايتان فراهم آورده است تا بتوانيد با اين نرم افزار و همچنين اين اماكن بيشتر آشنا شويد، با ما همراه باشيد:

Great Barrier Reef

Great Barrier Reef

Antarctica

Antarctica

Amazon Rainforest

Amazon Rainforest

Cambridge Bay in Nunavut, Canada

Cambridge Bay in Nunavut, Canada

Mayan Ruins in Mexico

Mayan Ruins in Mexico

Iwami Silver Mine in Japan

Iwami Silver Mine in Japan

NASA’s Kennedy Space Center in Florida, USA

NASA’s Kennedy Space Center in Florida, USA

Count Dracula’s Castle in Transylvania, Romania

Count Dracula’s Castle in Transylvania, Romania

Cape Town, South Africa

Cape Town, South Africa

Grand Canyon in Arizona, USA

Grand Canyon in Arizona, USA

چنانچه اپليكشن يا برنامه گوگل استريت ويو را داريد مي توانيد نام هركجا كه مد نظرتان است را تايپ كنيد و آن را از نزديك مشاهده نماييد. 
براي اطلاعات بيشتر نيز مي توانيد در قسمت تماس با ما، با همكاران ما در ارتباط باشيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۹:۱۴ ] [ admin ]

ديوالي جشني است پر از چراغ كه بر اساس ريشه پر عمق معنوي و مذهبي در هند برگزار مي شود. به عبارتي هنديان سرتاسر دنيا اين جشت را برپا مي كنند وليكن به دليل برپايي سراسري كه در هند دارد، بيشتر در خود كشور هندوستان به چشم مي آيد. در اين جشنواره هنديان كل شهر را با با چراغ هاي نفتي، گل هاي معطر و شن و ماسه هاي رنگي كه به شكل نيلوفر آبي در آمده اند، تزئين مي كنند و با آتش بازي جشن مي گيرند.

جشنواره پاييزي ديوالي

اين جشن نوعي احترام به خداي هندو ها مي باشد كه به مدت 5 روز برپا خواهد بود. جشنواره ديوالي مي تواند نسخه هندي جشن كريسمس باشد. جشن ديوالي كه در فصل پاييز برگزار مي شود، به منظور پايان برداشت محصول و آغاز سال مالي جديد در هند مي باشد. زندگي در هند بر روي محور ارضي است و در اين زمان هندي ها بدهي هاي خود را صاف مي كنند و براي داشتن سالي پربار و پرمحصول به عبادت مي نشينند. بسياري از مردم از سرتاسر جهان خود را با تور پاييز هند به اين كشور پرجمعيت مي رسانند تا بتوانند اين جشنواره بسيار زيبا و خاص را از نزديك مشاهده نمايند. 
دو روز اول جشن به تزيين و آماده سازي مي گذرد و در روز سوم آتش بازي شروع مي شود، در روز چهارم دوستان و بستگان به ديدن هم مي روند و هديه به هم مي دهند، در روز پنجم و آخرين روز جشنواره برادران به ديدن خواهران متاهل خود رفته و خواهران نيز مي بايست غذاي بسيار مجللي آماده نمايند. 

جشنواره پاييزي ديوالي

آتش بازي و چراغ هاي نفتي و مشعل ها نمايي فوق العاده زيبا را در آسمان شب نمايان مي كنند. براي هندوها نور نشانه پيروزي خير بر شر مي باشد و ديوالي زمان وحدت است. اين جشن به همان اندازه كه از لحاظ بصري زيباست، از نظر معنوي نيز داراي معناي عميقي مي باشد. مردم هند در طول جشنواره ديوالي بسيار گرم و مهمان نواز هستند چرا كه بر اين اعتقاد هستند كه يك سال فقر و بد شانسي از آنها دور خواهد شد. در اين 5 روز بسياري از خانه ها درهايشان باز است و با چراغ هايي زيبا تزئين و نوراني شده اند و اين امر فضاي بسيار گرم و صميمي را به مهمانان القا مي كند. 
چنانچه تمايل داريد از ديگر رويدادها در فصل پاييز و در اقصي نقاط دنيا مطلع شويد، مي توانيد به وبسايت رسمي آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.

جشنواره پاييزي ديوالي


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۲:۳۹ ] [ admin ]

با بهترين فرودگاه دنيا، فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپورآشنا شويد. اين فرودگاه داراي حمل و نقل عالي به سراسر سنگاپور است و هر امكاناتي كه فكرش را كنيد كه براي حضور در يك فرودگاه براي شما لازم است را براي شما در معرض استفاده مي گذارد.
فرودگاه بين المللي چانگي، فرودگاهي با استانداردهاي بسيار بالا مي باشد. در جهان فرودگاه هاي بسيار خوبي وجود دارد اما چه عواملي باعث شده كه يك فرودگاه در دو سال متوالي يعني در سال هاي 2016 و 2017 به عنوان بهترين فرودگاه آن هم در سطح جهان شناخته شود؟ با ما باشيد تا پاسخ اين سوال را بگيريد. فرودگاه چانگي سنگاپور در نيمه شرقي اين جزيره قرار گرفته و همان گونه كه اشاره كرديم، حمل و نقل خوبي به تمامي نقاط شهر سنگاپور دارد. اين فرودگاه بهترين فرودگاه جهان مي باشد كه به عنوان برترين پل ارتباطي بين اروپا و استراليا نيز نام برده شده است. همچنين نقش بسيار مهم اين فرودگاه در ارتباط با قسمت جنوب شرقي آسيا را نيز نبايد دست كم گرفت. نكته جالب توجه اين است كه بدانيد، فرودگاه چانگي هيچ گونه پرواز داخلي ندارد و كليه پرواز هايي كه در اين فرودگاه به زمين مي نشينند و يا پرواز مي كنند، تماماً بين المللي هستند.
اين نكته را بهتر است بدانيد كه فرودگاه چانگي، كاربري نظامي هم دارد. اين فرودگاه در سال 1981 ساخته شده است و زير نظارت شركت هواپيمايي سنگاپور و شركت سيك اير(SilkAir)، اداره مي شود. دراين فرودگاه پرواز هاي كم هزينه نيز صورت ميگيرد و از اين نظر مي توان گفت كه چانگي بسيار مورد علاقه ي اين گونه ايرلاين ها مي باشد. آژانس مسافرتي مهرپرواز قصد دارد تا امروز شما را با اين فرودگاه بي نظير بيشتر آشنا كند.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

✈ اطلاعات كلي از فرودگاه

نام فرودگاه بين المللي چانگي: Singapore Changi Airport
كد ياتا: SIN
كد ايكائو: WSSS
نوع فرودگاه: همگاني و نظامي
فاصله تا مركز شهر سنگاپور: 25 كيلومتر
ارتفاع از دريا: ۷ متر
ترمينال: 4 پايانه

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

ترمينال هاي فرودگاه بين المللي چانگي

فرودگاه چانگي داراي 4 ترمينال است كه از 1 تا 4 نام گذاري شده اند.
ترمينال شماره ي 1: معمولاً پرواز هاي كم هزينه و ارزان قيمت از اين ترمينال انجام مي شود. اما در ترمينال 2 و 3 نيز پروازهاي ارزان انجام مي شود اما مركزشان در ترمينال شماره 1 مي باشد.
ترمينال شماره 2: اكثر پرواز ها در ترمينال  2 انجام مي گيرد. اگر روزي مسيرتان به سنگاپور افتاد يا تور گردشگري سنگاپور مقصدتان بود و خواستيد به چانگي برويد، مسيرتان را به راننده اي كه شما را مي رساند بگوييد، آن ها مي دانند شما را كدام ترمينال پياده كنند.
ترمينال شماره ي 3: در اين ترمينال خطوط هواپيمايي همانند نيوزيلند، آيسانا، خطوط هوايي چين، چين شرقي، اتيوپيايي، لايون اير، خطوط هوايي ملي ميانمار، هواپيمايي قطر، عربستان، چين، تايوان، كره، ژاپن، هند، استراليا، نيوزيلند، اروپا، آمريكا، امارات متحده عربي و آفريقاي جنوبي و برخي ديگر از هواپيمايي ها پرواز مي كنند.
ترمينال شماره ي 4: در اين ترمينال اير آسيا گروپ، كاتاي پسفيك، چبو پاسفيك اير، اسپرينگ اير ويز و خطوط هوايي ويتنام و كره، پرواز هاي خود را انجام مي دهند. براي رفتن به ترمينال شماره ي 4 مي توانيد از سرويس اتوبوسي هاي رايگان شاتل بهره مند شويد.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

راه هاي دسترسي به فرودگاه بين المللي چانگي

🚖 تاكسي : شركت هاي متفاوتي در مقابل ترمينال هاي اين فرودگاه تاكسي هايي گذاشته اند تا مسافران به راحتي بتوانند از آنها استفاده نمايند. شركت هاي Premier Taxis و Citycab نمونه اي از اين شركت ها هستند.
🚇 قطار : فرودگاه چانگي به خط شرقي و غربي خطوط مترو متصل است. شما مي توانيد با هزينه اي بسيار كم خود را به مركز سنگاپور برسانيد.
🚌 اتوبوس : شما مي توانيد با پرداخت هزينه اي متوسط با اتوبوس هاي شاتل، هم به مركز شهر و هم به اكثر هتل هاي مشهور شهر برويد.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

امكانات فرودگاه بين المللي چانگي

در فرودگاه بين المللي چانگي به مسافران، خصوصاً در زمان تاخير و يا لغو پرواز، خيلي سخت نمي گذرد. باغ هاي مصنوعي در محوطه فرودگاه، سالن آرايشي و خدمات بهداشتي، سالن ورزشي همراه با استخر شنا همگي از امكانات تفريحي اين فرودگاه به شمار مي روند. 
در بيشتر نقاط فرودگاه، صفحات نمايش بزرگ قرار داده شده است كه برنامه هاي روز دنيا را پخش مي كند.
در فرودگاه باغ پروانه ها و استخر ماهي نيز وجود دارد!
از فروشگاه هاي بي نظير اين فرودگاه حتما ديدن كنيد. مي توانيد در آن فروشگاه ها خريد خوبي دشته باشيد.
رستوران هاي مختلفي در ترمينال ها موجود است. هم مي توانيد غذاهاي آسيايي و محلي و نيز غذاهاي بين المللي و فست فودي را نوش جان كنيد. همچنين كافه هاي خوبي در اين ترمينال ها وجود دارد كه براي استراحت و نيز نوشيدن و ميل كردن ميان وعده ها بسيار مناسب هستند.

مشخصات فرودگاهي مي تواند يك راهنماي سفر بسيار خوب براي شروع سفرتان باشد، بنابراين هر آنچه را كه در سفرتان بايد بدانيد را از مشاورين ما بخواهيد و از طريق تماس با آژانس به سوالاتتان رسيدگي كنيد و يا حتي از وبسايت رسمي ما مطالعه نماييد.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۴:۱۴ ] [ admin ]

تحقيقاتي هر ساله صورت مي گيرد كه طي آن بهترين شهر براي زندگي انتخاب مي شود. براي چند سال متوالي ملبورن در استراليا توانسته بود جايگاه اول را به خودش اختصاص دهد، وليكن سال جاري يعني در سال 2018 اين جايگاه به وين واگذار شد. به عبارتي بهترين شهر براي زندگي در سال 2018 وين اعلام شده است، چنانچه تا به حال به تور مسافرتي اتريش رفته باشيد و از نزديك وين را ديده باشيد حتما مي توانيد دليل اين انتخاب را متوجه شويد. علت اينكه وين توانست جايگاه ملبورن را از آن خود كند، كمتر بودن نرخ جرم و جنايت در وين نسبت به ملبورن بود. بنابراين طبق به روزترين و جديدترين نظرسنجي ها و مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر وين بهترين شهر براي زندگي مي باشد.
واحد اطلاعات اكونوميست در بيانه اي علت انتخاب وين را چنين تشريح كرد: در چند سال اخير كشورهاي اروپايي با مشكل حملات تروريستي روبه رو شده اند، بنابراين معيارهاي امنيتي در انتخاب بهترين شهر براي زندگي نقش پر رنگ تري دارند، با اين حال در انتخاب امسال تلاش شد تا معيارها به حالت عادي بازگردند.

بهترين شهر براي زندگي كجاست؟!

شهرهاي ملبورن و وين در معيارهايي همانند مراقبت هاي بهداشتي، سطح تحصيلات و زيرساخت ها باهم برابري داشتند وليكن وين از نظر بهبود مداوم، داراي وضعيت بهتري بود و اولين شهر در اين ليست شناخته شد. ديگر شهرهايي كه در صدر جدول بهترين شهرها براي زندگي بودند، اوسكاي ژاپن، كلگري كانادا و سيدني استراليا هستند.
شايد برايتان سوال باشد كه آخرين شهرهايي كه در اين ليست قرار گرفته اند كدام ها هستند؟ داكا، دمشق و لاگوس آخرين شهرهاي ليست مورد نظر مي باشند. جايگاه وين تا سال 2019 قابل تغيير نيست وليكن بعيد نيست بعد از آن ملبورن بتواند جايگاه خود را مجدد به دست بياورد. 
براي مطالعه اخبار گردشگري به روز و مهم، مي توانيد به سايت آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۸:۰۴ ] [ admin ]

درباره پاتايا مي توان گفت كه نزديك ترين شهر تفريحي ساحلي به بانكوك مي باشد كه از اين رو دسترسي راحت و آساني براي اكثر مردم دارد. در بين بسياري از مردم چندان نام خوشايندي ندارد كه البته نبايد چنين باشد چرا كه با كمي دقت مي توان جاذبه هاي بسيار سالم و مهيجي را در اين شهر ساحلي يافت. علاوه بر جاذبه هاي بي نظير، شهر ساحلي پاتايا مي تواند مقصد مقرون به صرفه اي براي اكثر قشرهاي جامعه باشد. با اين حال ما در اين مطلب راهنماي سفر به پاتايا را براي شما فراهم كرده ايم تا بتوانيد در سفر خود به شهر زيباي پاتايا نهايا استفاده را ببريد. 

راهنماي سفر به پاتايا

اطلاعات ضروري پاتايا

🕐 اختلاف ساعت با تهران: 3:30+
زبان رسمي: تايلندي
💵 واحد پول رسمي: بت (بات) تايلند
✈ فرودگاه: فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك (Bangkok-Suvarnabhumi International Airport) (BKK)

☁ ☀ آب و هواي پاتايا

از آنجايي كه پاتايا در نزديكي خط استوا قرار دارد، داراي آب و هواي استوايي مي باشد. همچنين مي توان گفت كه پاتايا داراي اقليم گرمسيري است كه به علت نزديكي به بانكوك، آب و هواي آن بسيار شبيه بانكوك مي باشد با اين تفاوت كه به دليل ساحلي بودنش هوايش نسبتاً خنك تر است. زمستان هاي اين شهر خشك مي باشد و داراي آب و هواي بسيار مطلوبي است وليكن در ماه آوريل، هوا بسيار گرم مي شود. فصل هاي باراني آن از ماه مه تا نوامبر به شمار مي رود اما در طول ماه هاي سپتامبر و اكتبر بارش بيشتري را شاهد خواهيم بود. در شهرهاي گرمسيري كه آب و هواي استوايي دارند، اين نكته را بايد در نظر داشته باشيم كه بارش باران به جاي اينكه به صورت نم نم و طولاني مدت باشد، به صورت رگبار شديد كوتاه مدت استف پس بهتر است قبل از سفر در فصل هاي باراني آمادگي هاي لازم را داشته باشيد.

راهنماي سفر به پاتايا

🏩🕐 بهترين زمان رزرو هتل در پاتايا

هتل هاي پاتايا داراي فصول پرگردشگر (High Season) به خصوص خودشان هستند. زياد شدن گردشگران در نوامبر تا مارس باعث مي شود تا قيمت هتل ها نيز افزايش يابد كه البته در طول تعطيلات كريسمس به بيشترين حد ممكن خود مي رسند. خارج از اين مدت زمان مي توان گفت كه فصل كم گردشگر (Low Season) پاتايا محسوب مي شود كه به همين علت قيمت ها سير نزولي پيدا مي كنند. بنابراين در اين بازه زماني مي توانيد حتي هتل هاي لوكس پاتايا را با قيمت هاي مناسبي رزرو نماييد. 

راهنماي سفر به پاتايا

🛌 هزينه اقامت در هاستل ها (خوابگاه ها) پاتايا

هاستل ها با هزينه هاي بسيار كم، مناسب براي افرادي هستند كه بودجه شان كم است. هزينه اقامت در اتاقي اشتراكي بين 282 الي 372 بت (بات) تايلند مي باشد. براي اقامت در اتاق خصوصي و 2نفره هم بايد 450 الي 965 بت (بات) تايلند هزينه پرداخت نماييد.

🏩 هزينه اقامت در هتل هاي پاتايا

مي توان گفت خوشبختانه هتل هاي پاتايا داراي هزينه كمي است، به ويژه آنهايي كه با ساحل فاصله كمي دارند. در اينجا ليستي از هزينه اقامت در انواع هتل براساس تعداد ستاره و كيفيت آنها را برايتان آورده ايم.
1ستاره: 363 الي 1.271 بت (بات) تايلند
2ستاره: 436 الي 2.507 بت (بات) تايلند
3ستاره: 545 الي 4.397 بت (بات) تايلند
4ستاره: 1.090 الي 5.087 بت (بات) تايلند
5ستاره:2.798 الي 7.013 بت (بات) تايلند

راهنماي سفر به پاتايا

ميانگين هزينه مواد غذايي در پاتايا

صبحانه: غذاهاي موجود در غرفه هاي خياباني بسيار ارزان و مقرون به صرفه هستند وليكن به مواد اوليه بايد دقت كنيد. (25 الي 100 بت (بات) تايلند)
نهار: غرفه هاي خياباني و فست فودهاي اين منطقه و البته رستوران هاي محلي ارزان، گزينه هاي مقرون به صرفه و مناسبي براي نهار خواهند بود. (40 الي 120 بت (بات) تايلند)
شام: به غير از رستوران ها بعضي از غرفه هاي خياباني تا اواخر شب آماده سرويس دهي هستند و براي ميل كردن وعده شام خوب و مقرون به صرفه مي توانند گزينه هاي مناسبي باشند. (100 الي 200 بت (بات) تايلند)

راهنماي سفر به پاتايا

هزينه حمل و نقل در پاتايا

پاتايا داراي سيستم حمل و نقل نسبتاً خوبي است كه باعث شده تا دسترسي به تمام نقاط شهر را ساده كرده است. 
🚖 تاكسي از فرودگاه تا پاتايا: 750 الي 1.400 بت (بات) تايلند
🚌 اتوبوس هاي اكسپرس از فرودگاه تا پاتايا: 200 الي 250 بت (بات) تايلند
🚖 هر 3 كيلومتر جابه جايي با تاكسي در پاتايا: 49 الي 70 بت (بات) تايلند
🚌 اتوبوس هاي محلي در پاتايا: 30 بت (بات) تايلند

راهنماي سفر به پاتايا

🗽 بهترين جاذبه ها و مكان هاي ديدني پاتايا

شهر ساحلي پاتايا علاوه بر تفريح هاي مهيج آبي و غير آبي، داراي مكان هاي ديدني و جاذبه هاي طبيعي است كه بازديدكنندگان را متحير خواهد كرد. جاذبه هاي توريستي پاتايا به قدري زياد و متنوع هستند كه همگان را جذب اين شهر ساحلي نه چندان بزرگ مي كند. تورهاي يك روزه گردشگري در بيرون شهر و جزاير اطراف نيز مي توانند يكي از بهترين كارهايي باشد كه مي توانيد انجام دهيد.

 • كوه بودا (Khao Chi Chan) پاتايا
 • سيلور ليك (درياچه نقره اي) پاتايا
 • تورهاي دوچرخه سواري (RBB) پاتايا
 • غواصي در پاتايا
 • روستاي فيل ها پاتايا
 • مجسمه بوداي بزرگ پاتايا
 • معبد حقيقت پاتايا
 • پارك سنگي و مزرعه تمساح پاتايا
 • بازار شناور پاتايا
 • تئاتر آلانگ كارن پاتايا
 • مراكز خريد پاتايا با وجود اينكه زياد نيستند، اما مي توانند همه نوع سليقه اي را راضي نگه دارند و مي توانيد خريد بسيار خوبي را از آنها داشته باشيد، همچنين براي پر كردن اوقات فراغت گزينه بسيار مناسبي هستند. 
  غذا فروشي ها و رستوران هاي پاتايا با تنوع زيادي كه دارند، يكي از جاذبه هاي خوش طعم پاتايا به شمار مي روند و شما مي توانيد با هر نوع سليقه و علاقه اي كه داريد انتخاب مناسبي داشته باشيد و از طعم غذاها نهايت لذت را ببريد.

جهت اطلاع از قيمت تور پاتايا مي توانيد به وبسايت رسمي ما مراجعه نماييد و يا با همكاران ما در آژانس در ارتباط باشيد.

راهنماي سفر به پاتايا


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۰:۲۱ ] [ admin ]

غذاهاي خوش طعم و وسوسه انگيز فيليپيني
يكي از كارهايي كه بايد حتما در سفر به فيليپين با تور ارزان قيمت فيليپين انجام دهيد، خوردن غذاهاي خوشمزه است!يكي از اصول گردشگري درست، چشيدن غذاهاي هر منطقه ايست كه به آن سفر كرده ايد، فرهنگ و غذاي فيليپيني ها متنوع و دوست داشتني است و شما عاشق تجربه فرهنگ و امتحان كردن غذاهايشان مي شويد. فيليپيني ها از اسپانيا، هند، چين و مالزي تاثير گرفته اند و اين تاثير هم در فرهنگ و هم در غذاهايشان نشان داده شده است. 

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

10غذاي فيليپيني كه هر كسي بايد امتحان كند
بدون شك امتحان كردن اين غذاهاي خوش طعم فيليپيني يكي از بهترين قسمت هاي سفرتان به اين كشور زيبا خواهد بود. پس  قبل از سفرتان به فيليپين به اين ليست نگاهي بيندازيد.
1.آدوبو
قطعا مشهورترين غذاي فيليپين آدوبو است. اين غذاي غير رسمي فيليپيني از گوشت خوك و يا مرغي درست مي شود كه در سس سويا، سركه و يك عالمه فلفل سياه و سير له شده جوشانده شده است. آدوبو در فيليپين يكي از معدود غذاهاييست كه اصليت فيليپيني دارد و بعدها نامش اسپانيايي شده است. اين غذا با برنج سرو مي شود و هر خانواده اي در فيليپين آن را با راه و روش خاص خودش درست مي كند، به همين دليل طعم  و مزه آن در هر قسمت از فيليپين متفاوت است.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

2.لومپيا
اگر مي خواهيد يك ناهار خوش طعم فيليپيني را تست كنيد، لومپيا انتخاب خوبيست. لومپيا از غذاهاي لذيذچين تاثير گرفته است. در اين رول ها تركيبي از سبزي هاي خرد شده و گوشت ريز ريز شده قرار داده مي شود. اين غذا را با سس هاي خوش طعم ميل كنيد و تجربه خوش طعم ترين غذاي عمرتان را داشته باشيد. 

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

3.ايناسال
اگر از مرغ برياني خوشتان مي آيد، عاشق اين غذاي خوش طعم فيليپيني خواهيد شد. فيليپيني ها مرغ را با زنجبيل، علف ليمو و ليموناد فيليپيني طعم دار مي كنند و بعد مرغ را روي آتش برشته مي كنند و بعد روي مرغ را با روغن چرب مي كنند. اين غذاي خوش طعم با برنج و سس سويا سرو مي شود. ايناسال يكي از غذاهاي فيليپيني است كه به هيچ عنوان نبايد آن را از دست بدهيد.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

4.پانسيت
يكي ديگر از خوش طعم ترين غذاهاي فيليپيني پانسيت است كه در واقع از غذاهاي چيني تاثير گرفته است. اين غذاي ساده نودلي است كه با گوشت و يا سبزي سرو مي شود. اين غذا ممكن است به نظرتان ساده بيايد، اما طعم بي نظيري دارد كه عاشقش مي شويد. 

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

5.سينيگانگ
سينيگانگ يك غذاي سنتي فيليپيني است كه طعم آن كمي ترش است. اين غذا با اسفناج، بادمجان، گوجه، پياز، زنجبيل و سس ماهي درست مي شود. گوشت درون آن نيز انتخابي است و شما مي توانيد از سرآشپز بخواهيد كه اين خورشت خوش طعم را براي شما با گوشت خوك، گوشت گاو، ماهي يا ميگو سرو كند. اين غذا با برنج يا به تنهايي مثل يك سوپ خورده مي شود.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

6.كيك كاساوا
اگر دنبال يك دسر خوش طعم فيليپيني هستيد، كيك كاساوا بهترين انتخاب است. اين دسر خوش طعم با آرد و شير نارگيل درست مي شود. اين كيك معمولا روي ذغال پخته مي شود، به همين دليل طعم و مزه متفاوتي دارد و حتما از آن لذت خواهيد برد. قسمت خوب خوردن اين كيك اين است كه لازم نيست بعد از خوردنش عذاب وجدان داشته باشيد ، چراكه ارزش غذايي اين كيك بالاست و مي توانيد با خيال راحت از طعم آن لذت ببريد.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

7.آروز كالدو
اين غذا هم از غذاهاي اسپانيايي و هم از غذاهاي چيني تاثير گرفته است. اگر دلتان يك غذاي سالم فيليپيني مي خواهد، حتما آروز كالدو را امتحان كنيد. معني لغوي اين غذا "سوپ برنج" است. اين سوپ با مرغ، زنجبيل، موسير و گاهي اوقات با زعفران درست مي شود. پس اگر دنبال يك غذاي سبك و مقوي هستيد، هيچ چيز بهتر از يك كاسه خوش طعم آروز كالدو نخواهد بود.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

8.چيچارون
اين غذاي سنتي از گوشت خوك سرخ شده درست شده است و كمي شبيه چيچارون مكزيكي است، اما تفاوتشان اين است كه در فيليپين اين غذا با سركه نارگيل درست مي شود. چيچارون يكي از مشهورترين ميان وعده هاي فيليپيني است. در طول سال هاي متمادي دستور پخت هاي جديد و متنوع براي اين غذا ابداع شده است، اما هيچ كدام از آن ها مثل دستور پخت اصيل اين غذا خوش طعم نيستند.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

9.لچون
لچون يكي ديگر از غذاهاي خوش طعم فيليپيني است كه بايد آن را امتحان كنيد. اين غذا كه از غذاهاي اسپانيايي تاثير گرفته است،از گوشت خوك شيرين پخته شده است. اگر مي خواهيد يكي از مشهورترين و خاص ترين غذاهاي فيليپيني را تست كنيد، بايد دنبال رستوراني باشيد كه اين غذاي بي نظير را سرو مي كند.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

10.كينيلاو
يكي از بهترين كارهايي كه مي توان در شهرهاي ساحلي فيليپين انجام داد، امتحان كردن غذاهاي خوش طعم دريايي است. پس اگر به فيليپين سفر كرديد، حتما كينيلاو را امتحان كنيد و از طعم آن لذت ببريد. اين غذا گاهي اوقات خيلي ساده به صورت ماهي خام با سس سركه سرو مي شود، اما در بعضي از رستوران ها اين غذا را با ليموناد فيليپيني، سس سويا، ميگو، پياز و ديگر افزودني ها درست مي كنند كه طعم بهتري دارد.
خوب آماده سفر به فيليپين با تور ارزان قيمت فيليپين و امتحان كردن اين غذاهاي بي نظير هستيد؟ پس با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد و در ارتباط با ما باشيد.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۴:۰۲ ] [ admin ]

يكي از كشورهاي بينظير و منحصربفرد در اروپا كشور جذاب صربستان است كه پايتختش شهر هميشه زنده و  پرجاذبه  بلگراد است!سفر و ديدن صربستان انتخابي ويژه و هوشمندانه و عالي براي مسافرت است. چون هم برايتان بسيار ارزان تمام مي شود (البته نسبت به ديگر كشورهاي مطرح اروپايي) و هم نيازي به اخذ ويزا نداريد و هم اينكه به يك كشور اروپايي سفر مي كنيد!آژانس مسافرتي مهرپرواز در اين مطلب قصد دارد حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان را با شما در ميان بگذراد. شايد اين حقايق جذاب باعث شد چمدان سفرتان را ببنديد و در اولين فرصت با تور صربستان پاييز 97  به كشور زيباي صربستان سفر كنيد! شما سروران همچنين ميتوانيد به صورت آنلاين بليط ارزان هواپيما و همچنين تور خود را در سايت مهرپرواز با پايين ترين قيمت و بهترين كيفيت رزرو كنيد!
حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان
1.بالا بردن 3 تا انگشت (شست و دو انگشت كناري) يك سنت صربستاني است. پس اگر دوست داشتيد به محلي هاي صربستان بگوييد كه صربستان را دوست داريد، اين سه انگشت را با هم نشان دهيد!
 پس اگر خواستيد با صربستاني ها عكس بگيريد و آن ها همه اين سه انگشت را نشان دادند، تعجب نكنيد. خوب اين نشانه تعامل در صربستان است.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

2.صنعت ساعت سازي صربستان حتي از مشهور ترين ساعت هاي سوئيسي هم قديمي تر است. صربستاني ها صنعت ساعت سازي را 600 سال قبل تر از سوئيس شروع كردند. پس اگر به صربستان سفر كرديد، مي توانيد ساعت هاي زيبا و بسيار عالي خريداري كنيد.
3.هرگز به آقايان صربستاني نگوييد كه خانم هاي ديگر جهان زيباتر از خانم هاي صربستاني هستند ،چون عصباني مي شوند!  
4.همه امپراطورهاي رومي در محل كنوني صربستان متولد شده اند!
5.خوردن قهوه جزء زندگي صربستاني هاست. خوردن قهوه در صربستان خيلي سريع نيست. اين مراسم از درست كردن يك كافه اعلاء شروع مي شود، سپس مي نشينند و با ساعت ها گپ ميزنند و قهوه مي نوشند. علاوه بر اين دعوت كردن مهمان به خوردن يك فنجان قهوه تركي نشانه احترام گذاشتن به مهمان است.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

6.مشهورترين ورزش صربستان فوتبال (ساكر) است. صربستاني ها ديوانه فوتبال هستند و همه دنيا آن ها را بزرگترين طرفداران فوتبال مي شناسند. تيم ملي بسكتبال، واليبال و واترپولوي صربستان هم مدال هاي متعدد جهاني كسب كرده است. علاوه بر اين بهترين بازيكن تنيس جهان يعني نوواك دجوكوويك هم صربستاني است و باعث افتخار كشور صربستان مي باشد.
7.در صربستان همه كافي شاپ ها و رستوران ها هميشه مملوء از جمعيت هستند و اولين سوال هر توريستي اين است كه : اصلا صربستاني ها كار هم مي كنند؟!  

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

8.صربستان، بوسني و هرزگوين، مونته نگرو، كرواسي و مقدونيه كشورهاي مختلفي هستند اما همه زبان همديگر را متوجه مي شوند. جالب است كه بدانيد زبان هاي صربستان، كرواسي، مونته نگرو و بوسني 95% مشابه مي باشند.
9.تنها كلمه اي كه از زبان صربستان در كل دنيا استفاده مي شود، كلمه ومپاير به معناي خون آشام است.
10.كليساي جامع سنت ساوا كه در بلگراد واقع شده است، بزرگترين كليساي ارتودوكسي و دهمين كليساي بزرگ مسيحي به شمار مي آيد.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۳:۴۸ ] [ admin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
تشریفات مجالس
تشریفات عروسی
www.tashrifatsabour.com

دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش PVC
www.azaran.com

کاشت مو sut
هزینه کاشت مو sut
www.clinichairtransplantation.com

قیمت تور استانبول
تور لحظه آخری استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری آنتالیا
آفر تور آنتالیا
www.mehrparvaz.com

دستگاه برش لیزری
قیمت دستگاه لیزر
http://www.personageco.com

طراحی سایت
طراحی سایت اختصاصی
www.papgroup.ir

<
رفع بوی بد فاضلاب
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

برگزاری تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی
قیمت انواع فریم عینک طبی
www.maadrac.com

قطعات پله برقی
پله برقی فوجی
www.fuji-lift.com

قیمت مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Iran Hotel
Best Hotels in iran
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس عروسی
تشریفات مجالس شمال تهران
www.maghsoudloocatering.com

جلوگیری از پیری پوست
راههای جلوگیری از چروک صورت
www.thalgoparis.com

مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری فضاگویا
www.fazagooya.com

جراحی بینی گوشتی
عمل جراحی بینی
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

قیمت آتلیه کودک
تعرفه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت مبلمان اداری
صندلی اداری ارزان
www.afn-furniture.com/

عطر مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری خارجی
فروشگاه اینترنتی پارسیان آذین زند
www.azinzand.com

تور هند
تور لحظه آخری هند
www.asemanabi.net

قيمت گوسفند زنده
مراكز عرضه گوسفند زنده
www.alivesheep.com

تشریفات عروسی
خدمات مجالس الهه ناز
www.tashrifatelahenaz.com

غرفه سازی
شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
www.rayka.design

افزودنی های بتن
کلینیک بتن ایران
www.clinicbeton.ir

برگزاری تشریفات عروسی
بهترین برگزار کننده تشریفات عروسی
www.tashrifataroos.com/

طراحی سایت وبهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید / طراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا