مهر پرواز
وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،نوروز97
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 68
ديروز : 78
افراد آنلاين : 1
همه : 26500
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

ديوالي جشني است پر از چراغ كه بر اساس ريشه پر عمق معنوي و مذهبي در هند برگزار مي شود. به عبارتي هنديان سرتاسر دنيا اين جشت را برپا مي كنند وليكن به دليل برپايي سراسري كه در هند دارد، بيشتر در خود كشور هندوستان به چشم مي آيد. در اين جشنواره هنديان كل شهر را با با چراغ هاي نفتي، گل هاي معطر و شن و ماسه هاي رنگي كه به شكل نيلوفر آبي در آمده اند، تزئين مي كنند و با آتش بازي جشن مي گيرند.

جشنواره پاييزي ديوالي

اين جشن نوعي احترام به خداي هندو ها مي باشد كه به مدت 5 روز برپا خواهد بود. جشنواره ديوالي مي تواند نسخه هندي جشن كريسمس باشد. جشن ديوالي كه در فصل پاييز برگزار مي شود، به منظور پايان برداشت محصول و آغاز سال مالي جديد در هند مي باشد. زندگي در هند بر روي محور ارضي است و در اين زمان هندي ها بدهي هاي خود را صاف مي كنند و براي داشتن سالي پربار و پرمحصول به عبادت مي نشينند. بسياري از مردم از سرتاسر جهان خود را با تور پاييز هند به اين كشور پرجمعيت مي رسانند تا بتوانند اين جشنواره بسيار زيبا و خاص را از نزديك مشاهده نمايند. 
دو روز اول جشن به تزيين و آماده سازي مي گذرد و در روز سوم آتش بازي شروع مي شود، در روز چهارم دوستان و بستگان به ديدن هم مي روند و هديه به هم مي دهند، در روز پنجم و آخرين روز جشنواره برادران به ديدن خواهران متاهل خود رفته و خواهران نيز مي بايست غذاي بسيار مجللي آماده نمايند. 

جشنواره پاييزي ديوالي

آتش بازي و چراغ هاي نفتي و مشعل ها نمايي فوق العاده زيبا را در آسمان شب نمايان مي كنند. براي هندوها نور نشانه پيروزي خير بر شر مي باشد و ديوالي زمان وحدت است. اين جشن به همان اندازه كه از لحاظ بصري زيباست، از نظر معنوي نيز داراي معناي عميقي مي باشد. مردم هند در طول جشنواره ديوالي بسيار گرم و مهمان نواز هستند چرا كه بر اين اعتقاد هستند كه يك سال فقر و بد شانسي از آنها دور خواهد شد. در اين 5 روز بسياري از خانه ها درهايشان باز است و با چراغ هايي زيبا تزئين و نوراني شده اند و اين امر فضاي بسيار گرم و صميمي را به مهمانان القا مي كند. 
چنانچه تمايل داريد از ديگر رويدادها در فصل پاييز و در اقصي نقاط دنيا مطلع شويد، مي توانيد به وبسايت رسمي آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.

جشنواره پاييزي ديوالي


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۲:۳۹ ] [ admin ]

با بهترين فرودگاه دنيا، فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپورآشنا شويد. اين فرودگاه داراي حمل و نقل عالي به سراسر سنگاپور است و هر امكاناتي كه فكرش را كنيد كه براي حضور در يك فرودگاه براي شما لازم است را براي شما در معرض استفاده مي گذارد.
فرودگاه بين المللي چانگي، فرودگاهي با استانداردهاي بسيار بالا مي باشد. در جهان فرودگاه هاي بسيار خوبي وجود دارد اما چه عواملي باعث شده كه يك فرودگاه در دو سال متوالي يعني در سال هاي 2016 و 2017 به عنوان بهترين فرودگاه آن هم در سطح جهان شناخته شود؟ با ما باشيد تا پاسخ اين سوال را بگيريد. فرودگاه چانگي سنگاپور در نيمه شرقي اين جزيره قرار گرفته و همان گونه كه اشاره كرديم، حمل و نقل خوبي به تمامي نقاط شهر سنگاپور دارد. اين فرودگاه بهترين فرودگاه جهان مي باشد كه به عنوان برترين پل ارتباطي بين اروپا و استراليا نيز نام برده شده است. همچنين نقش بسيار مهم اين فرودگاه در ارتباط با قسمت جنوب شرقي آسيا را نيز نبايد دست كم گرفت. نكته جالب توجه اين است كه بدانيد، فرودگاه چانگي هيچ گونه پرواز داخلي ندارد و كليه پرواز هايي كه در اين فرودگاه به زمين مي نشينند و يا پرواز مي كنند، تماماً بين المللي هستند.
اين نكته را بهتر است بدانيد كه فرودگاه چانگي، كاربري نظامي هم دارد. اين فرودگاه در سال 1981 ساخته شده است و زير نظارت شركت هواپيمايي سنگاپور و شركت سيك اير(SilkAir)، اداره مي شود. دراين فرودگاه پرواز هاي كم هزينه نيز صورت ميگيرد و از اين نظر مي توان گفت كه چانگي بسيار مورد علاقه ي اين گونه ايرلاين ها مي باشد. آژانس مسافرتي مهرپرواز قصد دارد تا امروز شما را با اين فرودگاه بي نظير بيشتر آشنا كند.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

✈ اطلاعات كلي از فرودگاه

نام فرودگاه بين المللي چانگي: Singapore Changi Airport
كد ياتا: SIN
كد ايكائو: WSSS
نوع فرودگاه: همگاني و نظامي
فاصله تا مركز شهر سنگاپور: 25 كيلومتر
ارتفاع از دريا: ۷ متر
ترمينال: 4 پايانه

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

ترمينال هاي فرودگاه بين المللي چانگي

فرودگاه چانگي داراي 4 ترمينال است كه از 1 تا 4 نام گذاري شده اند.
ترمينال شماره ي 1: معمولاً پرواز هاي كم هزينه و ارزان قيمت از اين ترمينال انجام مي شود. اما در ترمينال 2 و 3 نيز پروازهاي ارزان انجام مي شود اما مركزشان در ترمينال شماره 1 مي باشد.
ترمينال شماره 2: اكثر پرواز ها در ترمينال  2 انجام مي گيرد. اگر روزي مسيرتان به سنگاپور افتاد يا تور گردشگري سنگاپور مقصدتان بود و خواستيد به چانگي برويد، مسيرتان را به راننده اي كه شما را مي رساند بگوييد، آن ها مي دانند شما را كدام ترمينال پياده كنند.
ترمينال شماره ي 3: در اين ترمينال خطوط هواپيمايي همانند نيوزيلند، آيسانا، خطوط هوايي چين، چين شرقي، اتيوپيايي، لايون اير، خطوط هوايي ملي ميانمار، هواپيمايي قطر، عربستان، چين، تايوان، كره، ژاپن، هند، استراليا، نيوزيلند، اروپا، آمريكا، امارات متحده عربي و آفريقاي جنوبي و برخي ديگر از هواپيمايي ها پرواز مي كنند.
ترمينال شماره ي 4: در اين ترمينال اير آسيا گروپ، كاتاي پسفيك، چبو پاسفيك اير، اسپرينگ اير ويز و خطوط هوايي ويتنام و كره، پرواز هاي خود را انجام مي دهند. براي رفتن به ترمينال شماره ي 4 مي توانيد از سرويس اتوبوسي هاي رايگان شاتل بهره مند شويد.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

راه هاي دسترسي به فرودگاه بين المللي چانگي

🚖 تاكسي : شركت هاي متفاوتي در مقابل ترمينال هاي اين فرودگاه تاكسي هايي گذاشته اند تا مسافران به راحتي بتوانند از آنها استفاده نمايند. شركت هاي Premier Taxis و Citycab نمونه اي از اين شركت ها هستند.
🚇 قطار : فرودگاه چانگي به خط شرقي و غربي خطوط مترو متصل است. شما مي توانيد با هزينه اي بسيار كم خود را به مركز سنگاپور برسانيد.
🚌 اتوبوس : شما مي توانيد با پرداخت هزينه اي متوسط با اتوبوس هاي شاتل، هم به مركز شهر و هم به اكثر هتل هاي مشهور شهر برويد.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور

امكانات فرودگاه بين المللي چانگي

در فرودگاه بين المللي چانگي به مسافران، خصوصاً در زمان تاخير و يا لغو پرواز، خيلي سخت نمي گذرد. باغ هاي مصنوعي در محوطه فرودگاه، سالن آرايشي و خدمات بهداشتي، سالن ورزشي همراه با استخر شنا همگي از امكانات تفريحي اين فرودگاه به شمار مي روند. 
در بيشتر نقاط فرودگاه، صفحات نمايش بزرگ قرار داده شده است كه برنامه هاي روز دنيا را پخش مي كند.
در فرودگاه باغ پروانه ها و استخر ماهي نيز وجود دارد!
از فروشگاه هاي بي نظير اين فرودگاه حتما ديدن كنيد. مي توانيد در آن فروشگاه ها خريد خوبي دشته باشيد.
رستوران هاي مختلفي در ترمينال ها موجود است. هم مي توانيد غذاهاي آسيايي و محلي و نيز غذاهاي بين المللي و فست فودي را نوش جان كنيد. همچنين كافه هاي خوبي در اين ترمينال ها وجود دارد كه براي استراحت و نيز نوشيدن و ميل كردن ميان وعده ها بسيار مناسب هستند.

مشخصات فرودگاهي مي تواند يك راهنماي سفر بسيار خوب براي شروع سفرتان باشد، بنابراين هر آنچه را كه در سفرتان بايد بدانيد را از مشاورين ما بخواهيد و از طريق تماس با آژانس به سوالاتتان رسيدگي كنيد و يا حتي از وبسايت رسمي ما مطالعه نماييد.

فرودگاه بين المللي چانگي سنگاپور


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۴:۱۴ ] [ admin ]

تحقيقاتي هر ساله صورت مي گيرد كه طي آن بهترين شهر براي زندگي انتخاب مي شود. براي چند سال متوالي ملبورن در استراليا توانسته بود جايگاه اول را به خودش اختصاص دهد، وليكن سال جاري يعني در سال 2018 اين جايگاه به وين واگذار شد. به عبارتي بهترين شهر براي زندگي در سال 2018 وين اعلام شده است، چنانچه تا به حال به تور مسافرتي اتريش رفته باشيد و از نزديك وين را ديده باشيد حتما مي توانيد دليل اين انتخاب را متوجه شويد. علت اينكه وين توانست جايگاه ملبورن را از آن خود كند، كمتر بودن نرخ جرم و جنايت در وين نسبت به ملبورن بود. بنابراين طبق به روزترين و جديدترين نظرسنجي ها و مطالعات صورت گرفته، در حال حاضر وين بهترين شهر براي زندگي مي باشد.
واحد اطلاعات اكونوميست در بيانه اي علت انتخاب وين را چنين تشريح كرد: در چند سال اخير كشورهاي اروپايي با مشكل حملات تروريستي روبه رو شده اند، بنابراين معيارهاي امنيتي در انتخاب بهترين شهر براي زندگي نقش پر رنگ تري دارند، با اين حال در انتخاب امسال تلاش شد تا معيارها به حالت عادي بازگردند.

بهترين شهر براي زندگي كجاست؟!

شهرهاي ملبورن و وين در معيارهايي همانند مراقبت هاي بهداشتي، سطح تحصيلات و زيرساخت ها باهم برابري داشتند وليكن وين از نظر بهبود مداوم، داراي وضعيت بهتري بود و اولين شهر در اين ليست شناخته شد. ديگر شهرهايي كه در صدر جدول بهترين شهرها براي زندگي بودند، اوسكاي ژاپن، كلگري كانادا و سيدني استراليا هستند.
شايد برايتان سوال باشد كه آخرين شهرهايي كه در اين ليست قرار گرفته اند كدام ها هستند؟ داكا، دمشق و لاگوس آخرين شهرهاي ليست مورد نظر مي باشند. جايگاه وين تا سال 2019 قابل تغيير نيست وليكن بعيد نيست بعد از آن ملبورن بتواند جايگاه خود را مجدد به دست بياورد. 
براي مطالعه اخبار گردشگري به روز و مهم، مي توانيد به سايت آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۸:۰۴ ] [ admin ]

درباره پاتايا مي توان گفت كه نزديك ترين شهر تفريحي ساحلي به بانكوك مي باشد كه از اين رو دسترسي راحت و آساني براي اكثر مردم دارد. در بين بسياري از مردم چندان نام خوشايندي ندارد كه البته نبايد چنين باشد چرا كه با كمي دقت مي توان جاذبه هاي بسيار سالم و مهيجي را در اين شهر ساحلي يافت. علاوه بر جاذبه هاي بي نظير، شهر ساحلي پاتايا مي تواند مقصد مقرون به صرفه اي براي اكثر قشرهاي جامعه باشد. با اين حال ما در اين مطلب راهنماي سفر به پاتايا را براي شما فراهم كرده ايم تا بتوانيد در سفر خود به شهر زيباي پاتايا نهايا استفاده را ببريد. 

راهنماي سفر به پاتايا

اطلاعات ضروري پاتايا

🕐 اختلاف ساعت با تهران: 3:30+
زبان رسمي: تايلندي
💵 واحد پول رسمي: بت (بات) تايلند
✈ فرودگاه: فرودگاه بين المللي سووارنابومي بانكوك (Bangkok-Suvarnabhumi International Airport) (BKK)

☁ ☀ آب و هواي پاتايا

از آنجايي كه پاتايا در نزديكي خط استوا قرار دارد، داراي آب و هواي استوايي مي باشد. همچنين مي توان گفت كه پاتايا داراي اقليم گرمسيري است كه به علت نزديكي به بانكوك، آب و هواي آن بسيار شبيه بانكوك مي باشد با اين تفاوت كه به دليل ساحلي بودنش هوايش نسبتاً خنك تر است. زمستان هاي اين شهر خشك مي باشد و داراي آب و هواي بسيار مطلوبي است وليكن در ماه آوريل، هوا بسيار گرم مي شود. فصل هاي باراني آن از ماه مه تا نوامبر به شمار مي رود اما در طول ماه هاي سپتامبر و اكتبر بارش بيشتري را شاهد خواهيم بود. در شهرهاي گرمسيري كه آب و هواي استوايي دارند، اين نكته را بايد در نظر داشته باشيم كه بارش باران به جاي اينكه به صورت نم نم و طولاني مدت باشد، به صورت رگبار شديد كوتاه مدت استف پس بهتر است قبل از سفر در فصل هاي باراني آمادگي هاي لازم را داشته باشيد.

راهنماي سفر به پاتايا

🏩🕐 بهترين زمان رزرو هتل در پاتايا

هتل هاي پاتايا داراي فصول پرگردشگر (High Season) به خصوص خودشان هستند. زياد شدن گردشگران در نوامبر تا مارس باعث مي شود تا قيمت هتل ها نيز افزايش يابد كه البته در طول تعطيلات كريسمس به بيشترين حد ممكن خود مي رسند. خارج از اين مدت زمان مي توان گفت كه فصل كم گردشگر (Low Season) پاتايا محسوب مي شود كه به همين علت قيمت ها سير نزولي پيدا مي كنند. بنابراين در اين بازه زماني مي توانيد حتي هتل هاي لوكس پاتايا را با قيمت هاي مناسبي رزرو نماييد. 

راهنماي سفر به پاتايا

🛌 هزينه اقامت در هاستل ها (خوابگاه ها) پاتايا

هاستل ها با هزينه هاي بسيار كم، مناسب براي افرادي هستند كه بودجه شان كم است. هزينه اقامت در اتاقي اشتراكي بين 282 الي 372 بت (بات) تايلند مي باشد. براي اقامت در اتاق خصوصي و 2نفره هم بايد 450 الي 965 بت (بات) تايلند هزينه پرداخت نماييد.

🏩 هزينه اقامت در هتل هاي پاتايا

مي توان گفت خوشبختانه هتل هاي پاتايا داراي هزينه كمي است، به ويژه آنهايي كه با ساحل فاصله كمي دارند. در اينجا ليستي از هزينه اقامت در انواع هتل براساس تعداد ستاره و كيفيت آنها را برايتان آورده ايم.
1ستاره: 363 الي 1.271 بت (بات) تايلند
2ستاره: 436 الي 2.507 بت (بات) تايلند
3ستاره: 545 الي 4.397 بت (بات) تايلند
4ستاره: 1.090 الي 5.087 بت (بات) تايلند
5ستاره:2.798 الي 7.013 بت (بات) تايلند

راهنماي سفر به پاتايا

ميانگين هزينه مواد غذايي در پاتايا

صبحانه: غذاهاي موجود در غرفه هاي خياباني بسيار ارزان و مقرون به صرفه هستند وليكن به مواد اوليه بايد دقت كنيد. (25 الي 100 بت (بات) تايلند)
نهار: غرفه هاي خياباني و فست فودهاي اين منطقه و البته رستوران هاي محلي ارزان، گزينه هاي مقرون به صرفه و مناسبي براي نهار خواهند بود. (40 الي 120 بت (بات) تايلند)
شام: به غير از رستوران ها بعضي از غرفه هاي خياباني تا اواخر شب آماده سرويس دهي هستند و براي ميل كردن وعده شام خوب و مقرون به صرفه مي توانند گزينه هاي مناسبي باشند. (100 الي 200 بت (بات) تايلند)

راهنماي سفر به پاتايا

هزينه حمل و نقل در پاتايا

پاتايا داراي سيستم حمل و نقل نسبتاً خوبي است كه باعث شده تا دسترسي به تمام نقاط شهر را ساده كرده است. 
🚖 تاكسي از فرودگاه تا پاتايا: 750 الي 1.400 بت (بات) تايلند
🚌 اتوبوس هاي اكسپرس از فرودگاه تا پاتايا: 200 الي 250 بت (بات) تايلند
🚖 هر 3 كيلومتر جابه جايي با تاكسي در پاتايا: 49 الي 70 بت (بات) تايلند
🚌 اتوبوس هاي محلي در پاتايا: 30 بت (بات) تايلند

راهنماي سفر به پاتايا

🗽 بهترين جاذبه ها و مكان هاي ديدني پاتايا

شهر ساحلي پاتايا علاوه بر تفريح هاي مهيج آبي و غير آبي، داراي مكان هاي ديدني و جاذبه هاي طبيعي است كه بازديدكنندگان را متحير خواهد كرد. جاذبه هاي توريستي پاتايا به قدري زياد و متنوع هستند كه همگان را جذب اين شهر ساحلي نه چندان بزرگ مي كند. تورهاي يك روزه گردشگري در بيرون شهر و جزاير اطراف نيز مي توانند يكي از بهترين كارهايي باشد كه مي توانيد انجام دهيد.

 • كوه بودا (Khao Chi Chan) پاتايا
 • سيلور ليك (درياچه نقره اي) پاتايا
 • تورهاي دوچرخه سواري (RBB) پاتايا
 • غواصي در پاتايا
 • روستاي فيل ها پاتايا
 • مجسمه بوداي بزرگ پاتايا
 • معبد حقيقت پاتايا
 • پارك سنگي و مزرعه تمساح پاتايا
 • بازار شناور پاتايا
 • تئاتر آلانگ كارن پاتايا
 • مراكز خريد پاتايا با وجود اينكه زياد نيستند، اما مي توانند همه نوع سليقه اي را راضي نگه دارند و مي توانيد خريد بسيار خوبي را از آنها داشته باشيد، همچنين براي پر كردن اوقات فراغت گزينه بسيار مناسبي هستند. 
  غذا فروشي ها و رستوران هاي پاتايا با تنوع زيادي كه دارند، يكي از جاذبه هاي خوش طعم پاتايا به شمار مي روند و شما مي توانيد با هر نوع سليقه و علاقه اي كه داريد انتخاب مناسبي داشته باشيد و از طعم غذاها نهايت لذت را ببريد.

جهت اطلاع از قيمت تور پاتايا مي توانيد به وبسايت رسمي ما مراجعه نماييد و يا با همكاران ما در آژانس در ارتباط باشيد.

راهنماي سفر به پاتايا


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۰:۲۱ ] [ admin ]

غذاهاي خوش طعم و وسوسه انگيز فيليپيني
يكي از كارهايي كه بايد حتما در سفر به فيليپين با تور ارزان قيمت فيليپين انجام دهيد، خوردن غذاهاي خوشمزه است!يكي از اصول گردشگري درست، چشيدن غذاهاي هر منطقه ايست كه به آن سفر كرده ايد، فرهنگ و غذاي فيليپيني ها متنوع و دوست داشتني است و شما عاشق تجربه فرهنگ و امتحان كردن غذاهايشان مي شويد. فيليپيني ها از اسپانيا، هند، چين و مالزي تاثير گرفته اند و اين تاثير هم در فرهنگ و هم در غذاهايشان نشان داده شده است. 

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

10غذاي فيليپيني كه هر كسي بايد امتحان كند
بدون شك امتحان كردن اين غذاهاي خوش طعم فيليپيني يكي از بهترين قسمت هاي سفرتان به اين كشور زيبا خواهد بود. پس  قبل از سفرتان به فيليپين به اين ليست نگاهي بيندازيد.
1.آدوبو
قطعا مشهورترين غذاي فيليپين آدوبو است. اين غذاي غير رسمي فيليپيني از گوشت خوك و يا مرغي درست مي شود كه در سس سويا، سركه و يك عالمه فلفل سياه و سير له شده جوشانده شده است. آدوبو در فيليپين يكي از معدود غذاهاييست كه اصليت فيليپيني دارد و بعدها نامش اسپانيايي شده است. اين غذا با برنج سرو مي شود و هر خانواده اي در فيليپين آن را با راه و روش خاص خودش درست مي كند، به همين دليل طعم  و مزه آن در هر قسمت از فيليپين متفاوت است.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

2.لومپيا
اگر مي خواهيد يك ناهار خوش طعم فيليپيني را تست كنيد، لومپيا انتخاب خوبيست. لومپيا از غذاهاي لذيذچين تاثير گرفته است. در اين رول ها تركيبي از سبزي هاي خرد شده و گوشت ريز ريز شده قرار داده مي شود. اين غذا را با سس هاي خوش طعم ميل كنيد و تجربه خوش طعم ترين غذاي عمرتان را داشته باشيد. 

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

3.ايناسال
اگر از مرغ برياني خوشتان مي آيد، عاشق اين غذاي خوش طعم فيليپيني خواهيد شد. فيليپيني ها مرغ را با زنجبيل، علف ليمو و ليموناد فيليپيني طعم دار مي كنند و بعد مرغ را روي آتش برشته مي كنند و بعد روي مرغ را با روغن چرب مي كنند. اين غذاي خوش طعم با برنج و سس سويا سرو مي شود. ايناسال يكي از غذاهاي فيليپيني است كه به هيچ عنوان نبايد آن را از دست بدهيد.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

4.پانسيت
يكي ديگر از خوش طعم ترين غذاهاي فيليپيني پانسيت است كه در واقع از غذاهاي چيني تاثير گرفته است. اين غذاي ساده نودلي است كه با گوشت و يا سبزي سرو مي شود. اين غذا ممكن است به نظرتان ساده بيايد، اما طعم بي نظيري دارد كه عاشقش مي شويد. 

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

5.سينيگانگ
سينيگانگ يك غذاي سنتي فيليپيني است كه طعم آن كمي ترش است. اين غذا با اسفناج، بادمجان، گوجه، پياز، زنجبيل و سس ماهي درست مي شود. گوشت درون آن نيز انتخابي است و شما مي توانيد از سرآشپز بخواهيد كه اين خورشت خوش طعم را براي شما با گوشت خوك، گوشت گاو، ماهي يا ميگو سرو كند. اين غذا با برنج يا به تنهايي مثل يك سوپ خورده مي شود.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

6.كيك كاساوا
اگر دنبال يك دسر خوش طعم فيليپيني هستيد، كيك كاساوا بهترين انتخاب است. اين دسر خوش طعم با آرد و شير نارگيل درست مي شود. اين كيك معمولا روي ذغال پخته مي شود، به همين دليل طعم و مزه متفاوتي دارد و حتما از آن لذت خواهيد برد. قسمت خوب خوردن اين كيك اين است كه لازم نيست بعد از خوردنش عذاب وجدان داشته باشيد ، چراكه ارزش غذايي اين كيك بالاست و مي توانيد با خيال راحت از طعم آن لذت ببريد.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

7.آروز كالدو
اين غذا هم از غذاهاي اسپانيايي و هم از غذاهاي چيني تاثير گرفته است. اگر دلتان يك غذاي سالم فيليپيني مي خواهد، حتما آروز كالدو را امتحان كنيد. معني لغوي اين غذا "سوپ برنج" است. اين سوپ با مرغ، زنجبيل، موسير و گاهي اوقات با زعفران درست مي شود. پس اگر دنبال يك غذاي سبك و مقوي هستيد، هيچ چيز بهتر از يك كاسه خوش طعم آروز كالدو نخواهد بود.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

8.چيچارون
اين غذاي سنتي از گوشت خوك سرخ شده درست شده است و كمي شبيه چيچارون مكزيكي است، اما تفاوتشان اين است كه در فيليپين اين غذا با سركه نارگيل درست مي شود. چيچارون يكي از مشهورترين ميان وعده هاي فيليپيني است. در طول سال هاي متمادي دستور پخت هاي جديد و متنوع براي اين غذا ابداع شده است، اما هيچ كدام از آن ها مثل دستور پخت اصيل اين غذا خوش طعم نيستند.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

9.لچون
لچون يكي ديگر از غذاهاي خوش طعم فيليپيني است كه بايد آن را امتحان كنيد. اين غذا كه از غذاهاي اسپانيايي تاثير گرفته است،از گوشت خوك شيرين پخته شده است. اگر مي خواهيد يكي از مشهورترين و خاص ترين غذاهاي فيليپيني را تست كنيد، بايد دنبال رستوراني باشيد كه اين غذاي بي نظير را سرو مي كند.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند

10.كينيلاو
يكي از بهترين كارهايي كه مي توان در شهرهاي ساحلي فيليپين انجام داد، امتحان كردن غذاهاي خوش طعم دريايي است. پس اگر به فيليپين سفر كرديد، حتما كينيلاو را امتحان كنيد و از طعم آن لذت ببريد. اين غذا گاهي اوقات خيلي ساده به صورت ماهي خام با سس سركه سرو مي شود، اما در بعضي از رستوران ها اين غذا را با ليموناد فيليپيني، سس سويا، ميگو، پياز و ديگر افزودني ها درست مي كنند كه طعم بهتري دارد.
خوب آماده سفر به فيليپين با تور ارزان قيمت فيليپين و امتحان كردن اين غذاهاي بي نظير هستيد؟ پس با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد و در ارتباط با ما باشيد.

10 غذاي سنتي فيليپيني كه هر كسي بايد يك بار در زندگيش آن ها را امتحان كند


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۷ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۴:۰۲ ] [ admin ]

يكي از كشورهاي بينظير و منحصربفرد در اروپا كشور جذاب صربستان است كه پايتختش شهر هميشه زنده و  پرجاذبه  بلگراد است!سفر و ديدن صربستان انتخابي ويژه و هوشمندانه و عالي براي مسافرت است. چون هم برايتان بسيار ارزان تمام مي شود (البته نسبت به ديگر كشورهاي مطرح اروپايي) و هم نيازي به اخذ ويزا نداريد و هم اينكه به يك كشور اروپايي سفر مي كنيد!آژانس مسافرتي مهرپرواز در اين مطلب قصد دارد حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان را با شما در ميان بگذراد. شايد اين حقايق جذاب باعث شد چمدان سفرتان را ببنديد و در اولين فرصت با تور صربستان پاييز 97  به كشور زيباي صربستان سفر كنيد! شما سروران همچنين ميتوانيد به صورت آنلاين بليط ارزان هواپيما و همچنين تور خود را در سايت مهرپرواز با پايين ترين قيمت و بهترين كيفيت رزرو كنيد!
حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان
1.بالا بردن 3 تا انگشت (شست و دو انگشت كناري) يك سنت صربستاني است. پس اگر دوست داشتيد به محلي هاي صربستان بگوييد كه صربستان را دوست داريد، اين سه انگشت را با هم نشان دهيد!
 پس اگر خواستيد با صربستاني ها عكس بگيريد و آن ها همه اين سه انگشت را نشان دادند، تعجب نكنيد. خوب اين نشانه تعامل در صربستان است.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

2.صنعت ساعت سازي صربستان حتي از مشهور ترين ساعت هاي سوئيسي هم قديمي تر است. صربستاني ها صنعت ساعت سازي را 600 سال قبل تر از سوئيس شروع كردند. پس اگر به صربستان سفر كرديد، مي توانيد ساعت هاي زيبا و بسيار عالي خريداري كنيد.
3.هرگز به آقايان صربستاني نگوييد كه خانم هاي ديگر جهان زيباتر از خانم هاي صربستاني هستند ،چون عصباني مي شوند!  
4.همه امپراطورهاي رومي در محل كنوني صربستان متولد شده اند!
5.خوردن قهوه جزء زندگي صربستاني هاست. خوردن قهوه در صربستان خيلي سريع نيست. اين مراسم از درست كردن يك كافه اعلاء شروع مي شود، سپس مي نشينند و با ساعت ها گپ ميزنند و قهوه مي نوشند. علاوه بر اين دعوت كردن مهمان به خوردن يك فنجان قهوه تركي نشانه احترام گذاشتن به مهمان است.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

6.مشهورترين ورزش صربستان فوتبال (ساكر) است. صربستاني ها ديوانه فوتبال هستند و همه دنيا آن ها را بزرگترين طرفداران فوتبال مي شناسند. تيم ملي بسكتبال، واليبال و واترپولوي صربستان هم مدال هاي متعدد جهاني كسب كرده است. علاوه بر اين بهترين بازيكن تنيس جهان يعني نوواك دجوكوويك هم صربستاني است و باعث افتخار كشور صربستان مي باشد.
7.در صربستان همه كافي شاپ ها و رستوران ها هميشه مملوء از جمعيت هستند و اولين سوال هر توريستي اين است كه : اصلا صربستاني ها كار هم مي كنند؟!  

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

8.صربستان، بوسني و هرزگوين، مونته نگرو، كرواسي و مقدونيه كشورهاي مختلفي هستند اما همه زبان همديگر را متوجه مي شوند. جالب است كه بدانيد زبان هاي صربستان، كرواسي، مونته نگرو و بوسني 95% مشابه مي باشند.
9.تنها كلمه اي كه از زبان صربستان در كل دنيا استفاده مي شود، كلمه ومپاير به معناي خون آشام است.
10.كليساي جامع سنت ساوا كه در بلگراد واقع شده است، بزرگترين كليساي ارتودوكسي و دهمين كليساي بزرگ مسيحي به شمار مي آيد.

حقايقي جالب و بامزه راجع به صربستان

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۳:۴۸ ] [ admin ]

جشنواره بين المللي جاز باكو، پروژه فرهنگي به شمار مي رود كه پروژه مشترك وزارت فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان، صندوق فرهنگ آذربايجان و مجله "جهان جاز" تشكيل شده است. اين جشنواره با شكوه از سال 2005 ميلادي برگزار مي شود. بهترين و برجسته ترين ستارگان داخلي و خارجي موسيقي جاز، همه ساله در اين جشنواره حضور پيدا مي كنند. 
جشنوراه جاز باكو شامل قسمت هاي مختلفي همچون تحصيل (دوره هاي مهارت افزايي، سمينارها)، روز جاز كودكان، مسابقه بهترين آواز خوان جاز، نگارخانه هاي هنر و عكس و كنسرت هاي آوازخوانان جاز جهان مي باشد.جشنواره بين المللي جاز باكو فرصت بسيار مناسبي در جهت تقويت و توسعه مشاركت فرهنگي جهان را فراهم مي آورد. علاوه بر اين جشنواره جاز در باكو سعي دارد كه از تاريخ جاز آذربايجان كه از سوي رجال موسيقي به نام و مشهور آذربايجاني مربوط به قرن 20 ميلادي به وجود آمده است، به خوبي محافظت و نگهداري نمايد و آن را پا بر جا نگاه داشته باشد. 

جشنواره بين المللي جاز باكو

به دنبال اين رويداد فرهنگي، موسيقيدانان كنسرت هايي در مركز بين المللي مقام جمهوري آذربايجان، فيل هارمونيك باكو، فرهنگسراي حيدر علي اف و نيز مركز جاز باكو اجرا مي كنند. در سال 2016 اين فستيوال بين المللي، به عضويت "اتحادبه جاز اروپا" در آمده است. 
افراد علاقمند به اين فستيوال مي توانند تور لحظه آخري باكو را رزرو كنند و همچنين براي اطلاعات بيشتر از فهرست و تاريخ كنسرت ها و همچنين نام شركت كنندگان در فستيوال بين المللي جاز باكو را در وبسايت رسمي اين جشنواره مشاهده نمايند. آدرس وبسايت رسمي جشنواره: www.bakujazzfestival.com
فستيوال بين المللي جاز باكو از تاريخ 20 اكتبر الي 28 اكتبر (28مهر الي 6آبان)، برگزار مي شود. 

براي خريد بليط و يا رزرو تور مورد نظر خود، مي توانيد به وبسايت آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۶:۲۵ ] [ admin ]

شهر آنتاليا يكي از بهترين و مهمترين مراكز گردشگري كشور تركيه است كه در طول سال، به ويژه در تعطيلات، گردشگران بسياري از نقاط مختلف جهان، از جمله ايرانيان، به صورت هوايي به اين شهر مديترانه اي رهسپار مي شوند تا بتوانند از جاذبه هاي توريستي آنتاليا و همچنين از طبيعت بي نظير آنتاليا نهايت لذت را ببرند. بنابراين براي سهولت در برنامه ريزي براي سفر، با راه هاي رسيدن به اين شهر، از جمله فرودگاه ضروري به نظر مي رسد.
فرودگاه آنتاليا با جابه جايي بيشتر از 20ميليون مسافر در سال 2015 ميلادي، جايگاه دومين فرودگاه پر رفت و آمد تركيه و پانزدهين فرودگاه پر رفت و آمد اروپا را به دست آورد. فرودگاه آنتاليا داراي 3 ترمينال مي باشد، پايانه 1 و 2 و نيز پايانه پروازهاي داخلي. از نوامبر سال 2015 ترمينال 1، به منظور انجام بازسازي و تعميرات، تعطيل بوده است و تا پايان عمليات ساختماني تنها از ترمينال 2 و ترمينال پروازهاي داخلي استفاده مي شود. 
فرودگاه آنتاليا در 13 كيلومتري شمال شرقي آنتاليا واقع شده است. 
فرودگاه آنتاليا با كد ياتا "AYT" و كد ايكائو "ITAI"، فرودگاهي بين المللي در شهر آنتالياست كه فعاليت خود را از سال 1998 آغاز كرده است. در سال 2011 فرودگاه بين المللي آنتاليا به عنوان بهترين فرودگاه اروپا شناخته شد.

فرودگاه بين المللي آنتاليا 

راه هاي دسترسي به فرودگاه بين المللي آنتاليا

🚌 اتوبوس : فرودگاه آنتاليا دسترسي عالي و بسيار خوبي به شبكه اتوبوس راني شهري دارد. اتوبوس هايي كه از جاده 600 گذر مي كنند، مسافران را به آساني از فرودگاه به شهر آنتاليا مي رسانند. اين اتوبوس ها به صورت منظم هر 30 دقيقه حركت مي كنند و در تمام ترمينال هاي فرودگاه ايستگاه دارند. 
🚖 تاكسي : ايستگاه تاكسي هاي فرودگاه، بيرون سالن پروازهاي ورودي هر ترمينال وجود دارد. اين تاكسي ها به مقاصد مختلفي حركت مي كنند . كرايه اين تاكسي ها بسته به نوع مسير متغير هستند، وليكن قبل از سوار شدن روي تابلوي هر ايستگاه م يتوانيد كرايه مسير انتخابي را مشاهده نماييد. 

اين راه ها براي افرادي است كه بليط هواپيما آنتاليا را جداگانه و به صورت شخصي خريداري مي نمايند، افرادي كه تور آنتاليا پاييز 97  را رزرو مي كنند، مي توانند بدون نگراني و يا دغدغه اي از ترانسفر فرودگاهي براي رفت و آمد از فرودگاه بين المللي آنتاليا به محل اقامت خود استفاده نمايند. 

فرودگاه بين المللي آنتاليا

امكانات فرودگاه آنتاليا

 • اينترنت : اينترنت واي فاي رايگان در قسمت CIP و VIP فرودگاه و همچنين در رستوران هاي موجود در سالن پروازهاي داخلي قابل دسترس مي باشد. در ساير قسمت هاي فرودگاه نيز مي توانيد با پرداخت هزينه از اينترنت موجود، استفاده نماييد. 
 • اطلاعات فرودگاه : اطلاعات فرودگاه در سالن پروازهاي ورودي و خروجي و هر 3 ترمينال وجود دارد. كارمندان اين بخش به زبان هاي انگليسي، روسي، آلماني و تركي مسلط هستند. در طول فصول پر گردشگر، راهنماهاي ويژه اي در سرتاسر فرودگاه وجود دارند و به مسافران تازه ورود كمك مي كنند. 
 • تبديل ارز : بانك گارانتي در اين فرودگاه چندين شعبه دارد و انواع خدمات مالي، همانند تبديل ارز را براي مسافران به راحتي و در زمان بسيار كوتاهي انجام مي دهد. اين شعبات در ترمينال هاي 1 و 2 و نيز ترمينال ورودي وجود دارند و به صورت 24 ساعته خدمات ارائه مي دهند. 
 • خريد : فروشگاه بدون ماليات يا به عبارتي ديگر، ديوتي فري در قسمت پروازهاي ورودي و خروجي وجود دارد و به صورت 24ساعته باز مي باشند. در اين فروشگاه ها مي توانيد انواع سوغاتي، پوشاك و صنايع دستي را بدون احتساب ماليات خريداري نماييد. فروشگاه هاي خرده فروشي ديگري نيز در فضاي فرودگاه وجود دارند و به صورت 24 ساعته نيز باز هستند و به مسافران خدمات ارائه مي دهند.
 • رستوران : در محوطه فرودگاه و همچنين داخل هر يك از ترمينال هاي فرودگاه آنتاليا، رستوران ها و غرفه هاي مواد غذايي مختلفي وجود دارد. برخي از اين رستوران ها به صورت 24 ساعته باز هستند و انواع غذاي تركي و كباب و فست فود و نوشيدني را به مسافران عرضه مي كنند. 
 • سالن استراحت : در فرودگاه آنتاليا سالن هاي استراحت متعددي وجود دارد كه امكانات و خدمات رفاهي ويژه اي را براي مسافران فراهم مي كنند. براي ورود به اين سالن ها بايد هزينه اي پرداخت نماييد.
 • دستگاه خودپرداز : در تمام ترمينال ها و محوطه فرودگاه دستگاه هاي خودپرداز وجود دارد. 
 • مركز درماني : در فرودگاه آنتاليا مركز خدمات درماني و كلينيك وجود دارد و به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات درماني و اورژانسي به مسافران هستند. 
 • پاركينگ : در ترمينال پروازهاي داخلي و ترمينال پروازهاي بين المللي محلي براي پارك ماشين نيز وجود دارد. در اين پاركينگ ها امكان پارك كوتاه و بلند مدت اتومبيل وجود دارد. پارك در پاركينگ ترمينال داخلي تا 15 دقيقه اول رايگان است. 
 • ساير امكانات : از ديگر امكانات و خدمات فرودگاه بين المللي آنتاليا مي توان به اتاق نوزاد، انبار بار و چمدان و اتاق بازي كودكان اشاره كرد. 

فرودگاه بين المللي آنتاليا

پروازهاي مسافربري از ايران به فرودگاه بين المللي آنتاليا

 1. ✈ هواپيمايي كرندون ايرلاينز 
 2. ✈ هواپيمايي معراج 
 3. ✈ هواپيمايي اطلس
 4. ✈ هواپيمايي آزال
 5. ✈ هواپيمايي تركيش ايرلاين
 6. ✈ هواپيمايي لوفت هانزا
 7. ✈ هواپيمايي امارات
 8. ✈ هواپيمايي قطر ايرويز
 9. ✈ هواپيمايي پگاسوس
 10. ✈ هواپيمايي قشم اير
 11. ✈ هواپيمايي آتا
 12. ✈ هواپيمايي زاگرس

ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۷:۴۲ ] [ admin ]

كالاهايي در استانبول كه نظير آن را در هيچ كجاي جهان پيدا نخواهيد كرد!
خيلي از كالاهاي تركيه در كشورهاي ديگر نيز وجود دارد و يا حتي نمونه شان را كشورهاي ديگر نيز توليد مي كنند. اما تعدادي كالاهايي كه فقط مي توانيد آن ها را از خود استانبول تهيه كنيد.
در اين مقاله آژانس مسافرتي مهرپرواز شما را با اين 8 كالاي خاص و منحصر به فرد در شهر استانبول آشنا مي كند تا اگر با تور استانبول پاييز 97  به اين شهر سفر كرديد بدانيد كه اين اجناس را بايد در كجاي استانبول خريداري كنيد!

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

سراميك هاي نقاشي شده دست ساز به سبك شهر ايزنيك
اگرتا به حال به هركدام از مسجدهاي تركيه رفته باشيد، احتمالا توجهتان به رنگ قرمز و فيروزه اي كاشي هاي رنگارنگ اين مساجد جلب شده است. اگرچه اين سراميك ها رشد خود را در زمان عثماني كرده اند، اما اين سنت در كشور زيباي تركيه همچنان ادامه دارد و فقط چند جا در تركيه وجود دارد كه واقعا سراميك هاي دست ساز را مي فروشند. پس به بازار بزرگ استانبول برويد و از ديدن اين هنر زيبا لذت ببريد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

باقلواي بيلگو گلو
باقلوا نوعي شيريني است كه در خيلي از فرهنگ هاي خاورميانه مشهور است و خيلي راحت بيرون تركيه نيز يافت مي شود. اما باقلواي مخصوص پسته اي شيريني فروشي بيلگوگلو را فقط و فقط در تركيه مي توانيد پيدا كنيد. اين باقلواها با پسته و كره درست شده اند و طعم بسيار لذيذي دارند كه هيچ گاه فراموش نخواهيد كرد.اين شيريني فروشي مشهور در محله كادي كوي استانبول واقع شده است و در بدو ورودتان به مغازه با ديدن ويترين پر از باقلوا شگفت زده مي شويد.به شما توصيه مي كنيم در طي سفرتان به استانبول باقلواهاي اين شيريني فروشي بي نظير را از دست ندهيد. 

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

منسوجات مغازه تولو
تركيه تنها كشوري نيست كه پارچه و منسوجات توليد مي كند، اما فقط تركيه است كه مغازه منسوجات فروشي به خوبي مغازه تولو دارد. فروشگاه تولو يك فروشگاه جذاب است كه انواع و اقسام كالاهاي رنگارنگ مثل كوسن هاي زيبا و بامزه و همچنين روتختي هاي رنگارنگ و ديگر كالاهاي پارچه اي را مي فروشد و قطعا نظير آن را در هيچ جاي ديگر جهان پيدا نخواهيد كرد. تولو بهترين فروشگاه براي كساني است كه عاشق دكوراسيون رنگي رنگي خانه هستند. اين فروشگاه در منطقه فاتيح استانبول واقع شده است و قطعا از ديدن كالاهاي رنگارنگ و زيباي آن لذت خواهيد برد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

قهوه تركي نوري توپلار
قهوه تركي در هر كجاي جهان يافت مي شود اما فقط در نزديكي بازار بزرگ استانبول است كه مي توانيد قهوه اي به خوش طعمي قهوه نوري توپلار پيدا كيند. اين كافه در سال 1890 تاسيس شده است. اين كافه دانه هاي قهوه را در آتش هيزمي بو مي دهد . طعم بي نظير اين قهوه ها را تا آخر عمر فراموش نخواهيد كرد. پس حتما در طول سفرتان به استانبول به اين كافه فوق العاده جذاب در محله  فاتيح سر بزنيد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

وسايل حمام عبدالله
وسايل حمام تركي نيز در همه جاي جهان فراگير شده است و فروشگاه هايي در اقصي نقاط جهان اين محصولات را به فروش مي رسانند، اما شما فقط در بازار بزرگ استانبول در فروشگاه عبدالله مي توانيد محصولات طبيعي مثل ليف هاي ساخته شده از تركيب ابريشم، كتان و پنبه پيدا كنيد و يا صابون هاي دست ساز و طبيعي را خريداري كنيد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

حوله هاي ارگانيك و طبيعي فروشگاه جنيفر
فروشگاه حمام جنيفر در بازار آستارا در محله فاتيح استانبول واقع شده است و يكي ديگر از جاهاييست كه در طي سفرتان به استانبول حتما بايد به آن سر بزنيد. اين فروشگاه توسط يك كانادايي در استانبول افتتاح شده است و با خانواده هاي حوله باف اصيل تركي كار مي كند و شما مي توانيد از آن حوله هاي نرم و پشمالوي زيبا و دست ساز را تهيه كنيد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

قاليچه هاي كلاسيك تركي فروشگاه اتنيكون و دهوكو
همان طور كه مي دانيد تركيه يكي از كشورهاي مشهور توليد كننده قاليچه است. فروشگاه هاي اتنيكون و دهوكو (با مديريت يكسان) هر دو بهترين قاليچه هاي تركي را عرضه مي كنند. چه قاليچه هاي سنتي را دوست داشته باشيد، چه قاليچه هاي مدرن را، هر دو فروشگاه بهترين گزينه ها را به شما نشان مي دهند. اين دو فروشگاه در بازار بزرگ درست رو به روي همديگر قرار دارند و شما خيلي راحت مي توانيد از هر دو ديدن كنيد. 

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

شيريني هاي خوش طعم تركي فوشگاه هاسي بيكير
شيريني هاي تركي نيز در همه جاي دنيا پيدا مي شوند، اما فقط فروشگاه هاسي بيكير استانبول مي توانيد شما را به زمان هاي گذشته ببرد. چراكه اين مغازه از سال تاسيسش يعني سال 1777 تغييرات چنداني نداشته است. پس حتما به آن سر بزنيد و شيريني هاي آن را با سفر به زمان تست كنيد و لذت ببريد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

از شما بابت مطالعه اين مقاله ممنونيم،اميدواريم كه واستون مفيد بوده باشه ،راستي دوستاني كه قصد دارنبليط هواپيما بخرن ميتونن به صورت آنلاين و خيلي ساده به وب سايت مهرپرواز مراجعه كنن و بليط ارزان قيمت هواپيما رو به هر كجاي جهان به صورت آنلاين رزرو كنن!در جريان باشيد كه نرخ بليط هاي پروازي مهرپرواز از همه جاي ديگه ارزانتر و مطمئن تره!


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۹:۲۵ ] [ admin ]

مالزي جواهر جنوب شرقي آسياست و طبيعت بي نظير و متنوعي دارد. مالزي زيباتر از آنچه كه تصور مي كنيد است و مملوء از مزرعه هاي زيباي چاي، جنگل هاي متراكم وجزيره هاي شگفت انگيز است كه ديدن هركدامشان شگفت زده تان خواهد كرد. ما در اين مطلب دلايلي كه بهتر است به مالزي سفر كنيد را نام مي بريم تا بدانيد چرا نبايد ديدن اين كشور را از دست بدهيد.
فقط برج هاي دوقلوي پتروناس نيستند كه هرساله اين همه توريست را به كشور مالزي جذب مي كند. البته اين برج ها هم ديدني و جذاب هستند، اما مالزي تفريحات بسيار جذاب تري هم دارد!
خوبيش اين است كه خيلي از مردم در مالزي به زبان انگليسي مي توانند صحبت كنند و كار را براي توريست ها راحت كرده اند. 
ما در اين مقاله به شما دلايلي را  معرفي مي كنيم كه بعد از خواندن آن ها دلتان مي خواهد سريعا وسايلتان را جمع كنيد با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد ، تور مالزي پاييز 97  را رزرو كنيد ، عازم سفر به مالزي شويد و مسافرتي هيجان انگيز را در كشور مالزي تجربه كنيد!
طعم غذاهاي مالزي شگفت انگيز و باور نكردني است
يكي از بهترين كارهايي كه مي توانيد در مالزي انجام دهيد خوردن است!
نقاط خاصي در مالزي وجود دارد كه مركز خوراك است و رستوران هاي متعدد و با كيفيتي دارد اما شما در هر نقطه از كشور مي توانيد خوراك خوشمزه و البته بسيار ارزان پيدا كنيد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

به خاطر تاريخ مستعمراتي پيچيده مالزي و تاثيرات فرهنگي كشورهاي مختلف بر مالزي، به طرز باور نكردني و مهيجي انواع و اقسام خوراك ها در اين كشور يافت مي شود. پس هر غذايي كه دلتان بخواهد را با بهترين طعم مي توانيد در مالزي پيدا كنيد.
نودل هاي چيني، نان هاي هندي، ساتي اندونزي، كوفته و برنج سرخ شده ، سوپ هاي تند، سوپ هاي ترش، غذاهاي دريايي عجيب و جذاب، تارت هاي تخم مرغي پرتقالي، سمبوسه هاي خوش طعم و پاكوراهاي بي نظيرو برنج پخته شده در شير نارگيلي همه و همه در رستوران هاي مالزي سرو مي شوند و مي توانيد از طعم بي نظيرشان لذت ببريد. 

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

جزيره هاي مالزي واقعا جذاب هستند
جزيره هاي مالزي بهشت روي زمين هستند. پس حيف است كه حداقل يك بار در عمرتان اين جزيره ها را از نزديك نبينيد.
غواصي، ورزش هاي آبي، آفتاب گرفتن و يك عالمه تفريحات ديگري كه از هيچ كدامشان در اين جزيره هاي زيبا نمي توانيد بگذريد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

جزيره هاي مالزي آب هايي به رنگ زمرد و شن هاي سفيد ساحلي دارند وشب ها آب از خود نور ساتع مي كند كه ديدنش بسيار لذت بخش و آرامش بخش است.
اين صحنه آنقدر زيباست كه باور نمي كنيد كه در دنياي واقعي اين چنين طبيعتي وجود دارد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

معماري مالزي زيبا و گمراه كننده است
مالزي يك تاريخ فرهنگي بسيار پيچيده دارد و دليل آن هم تاثيرات دور هم جمع شدن مردم با فرهنگ هاي مختلف در كشور كوچك مالزي است.
براي مثال پنانگ خانه هاي مستعمراتي با تزئينات چيني دارد.
در مالاكا، فروشگاه هاي كوچك و بامزه اي در لبه ساختمان هاي رودخانه قرار مي گيرند. 
اين ساختمان ها با برج ها و آسمان خراش هاي مدرن كوالالامپور بسيار متفاوتند و همين تفاوت ها كشور مالزي را جذاب كرده است.
كوالالامپور طرح و نقشه بسيار قابل توجه و جالبي دارد
سفر به كوالالامپور مالزي خيلي جذاب است. اگر به كوالالامپور سفر كرديد، حتما به بالاي برج هاي دو قلوي پتروناس برويد. منظورمان اين است كه به طبقه 86 اين برج ها برويد و از منظره شهر لذت ببريد. شما تا وقتي كه به بالاي اين برج ها نرويد و شهر را از بالا تماشا نكنيد، بلندي درست اين برج ها را درك نخواهيد كرد. تا سال 2003 اين برج ها بلندترين برج هاي جهان بودند و الان هنوز هم به عنوان بلندترين برج هاي دوقلو شناخته مي شوند.
حالا از برج هاي دوقلوي كوالالامپور كه بگذريم، اين شهر جاذبه هاي گردشگري بيشتري نيز دارد كه براي شما چند روز فوق العاده و فراموش نشدني را خواهد ساخت.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

شما مي توانيد خود را در جنگل باستاني رها كنيد و لذت ببريد
تامان نگارا يكي از قديمي ترين جنگل هاي جهان است و 130 ميليون سال تاريخ در وراي اين جنگل اسرار آميز و زيبا نهفته است.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

شما مي توانيد در جنگل باراني گشت و گذار كنيد، حيات وحشي كه در اين جنگل وجود دارد را ببينيد يا بزرگ ترين گل جهان يعني رافلزيا را در بين جنگل پيدا كنيد و آن را تماشا كنيد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

خريد آنلاين بليط هواپيما و رزرو هتل!
وب سايت آژانس مسافرتي مهرپرواز ارزان ترين نرخ خريد بليط هواپيما داخلي و خارجي  و رزرو هتل در سراسر جهان را با قيمتي مناسب و به آساني و تنها با چند كليك،براي شما فراهم كرده است.
مهرپرواز معتبر ترين سامانه خريد بليط هواپيما چارتري و سيستمي 24 ساعته در خدمت شماست.
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوي شما هستيم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۳۵:۰۳ ] [ admin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
تشریفات مجالس
تشریفات عروسی
www.tashrifatsabour.com

دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش PVC
www.azaran.com

کاشت مو sut
هزینه کاشت مو sut
www.clinichairtransplantation.com

قیمت تور استانبول
تور لحظه آخری استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری آنتالیا
آفر تور آنتالیا
www.mehrparvaz.com

دستگاه برش لیزری
قیمت دستگاه لیزر
http://www.personageco.com

طراحی سایت
طراحی سایت اختصاصی
www.papgroup.ir

<
رفع بوی بد فاضلاب
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

برگزاری تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی
قیمت انواع فریم عینک طبی
www.maadrac.com

قطعات پله برقی
پله برقی فوجی
www.fuji-lift.com

قیمت مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Iran Hotel
Best Hotels in iran
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس عروسی
تشریفات مجالس شمال تهران
www.maghsoudloocatering.com

جلوگیری از پیری پوست
راههای جلوگیری از چروک صورت
www.thalgoparis.com

مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری فضاگویا
www.fazagooya.com

جراحی بینی گوشتی
عمل جراحی بینی
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

قیمت آتلیه کودک
تعرفه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت مبلمان اداری
صندلی اداری ارزان
www.afn-furniture.com/

عطر مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری خارجی
فروشگاه اینترنتی پارسیان آذین زند
www.azinzand.com

تور هند
تور لحظه آخری هند
www.asemanabi.net

قيمت گوسفند زنده
مراكز عرضه گوسفند زنده
www.alivesheep.com

تشریفات عروسی
خدمات مجالس الهه ناز
www.tashrifatelahenaz.com

غرفه سازی
شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
www.rayka.design

افزودنی های بتن
کلینیک بتن ایران
www.clinicbeton.ir

برگزاری تشریفات عروسی
بهترین برگزار کننده تشریفات عروسی
www.tashrifataroos.com/

طراحی سایت وبهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / آهنگ پیشواز / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید /انجام پروژه متلبطراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا / اجاره جرثقیلطراحی تخصصی وب سایت / اپلود عکسکورد پاتوق / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد / سایت تفریحی / ربات تلرسام / ربات افزایش فالوور عضوگرام / چت روم