مهر پرواز
وبلاگ آژانس مسافرتي مهر پرواز|مجري مستقيم تور خارجي،رزرو آنلاين بليط،نوروز97
نويسندگان
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 44
ديروز : 53
افراد آنلاين : 1
همه : 15258
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

جشنواره بين المللي جاز باكو، پروژه فرهنگي به شمار مي رود كه پروژه مشترك وزارت فرهنگ و گردشگري جمهوري آذربايجان، صندوق فرهنگ آذربايجان و مجله "جهان جاز" تشكيل شده است. اين جشنواره با شكوه از سال 2005 ميلادي برگزار مي شود. بهترين و برجسته ترين ستارگان داخلي و خارجي موسيقي جاز، همه ساله در اين جشنواره حضور پيدا مي كنند. 
جشنوراه جاز باكو شامل قسمت هاي مختلفي همچون تحصيل (دوره هاي مهارت افزايي، سمينارها)، روز جاز كودكان، مسابقه بهترين آواز خوان جاز، نگارخانه هاي هنر و عكس و كنسرت هاي آوازخوانان جاز جهان مي باشد.جشنواره بين المللي جاز باكو فرصت بسيار مناسبي در جهت تقويت و توسعه مشاركت فرهنگي جهان را فراهم مي آورد. علاوه بر اين جشنواره جاز در باكو سعي دارد كه از تاريخ جاز آذربايجان كه از سوي رجال موسيقي به نام و مشهور آذربايجاني مربوط به قرن 20 ميلادي به وجود آمده است، به خوبي محافظت و نگهداري نمايد و آن را پا بر جا نگاه داشته باشد. 

جشنواره بين المللي جاز باكو

به دنبال اين رويداد فرهنگي، موسيقيدانان كنسرت هايي در مركز بين المللي مقام جمهوري آذربايجان، فيل هارمونيك باكو، فرهنگسراي حيدر علي اف و نيز مركز جاز باكو اجرا مي كنند. در سال 2016 اين فستيوال بين المللي، به عضويت "اتحادبه جاز اروپا" در آمده است. 
افراد علاقمند به اين فستيوال مي توانند تور لحظه آخري باكو را رزرو كنند و همچنين براي اطلاعات بيشتر از فهرست و تاريخ كنسرت ها و همچنين نام شركت كنندگان در فستيوال بين المللي جاز باكو را در وبسايت رسمي اين جشنواره مشاهده نمايند. آدرس وبسايت رسمي جشنواره: www.bakujazzfestival.com
فستيوال بين المللي جاز باكو از تاريخ 20 اكتبر الي 28 اكتبر (28مهر الي 6آبان)، برگزار مي شود. 

براي خريد بليط و يا رزرو تور مورد نظر خود، مي توانيد به وبسايت آژانس مسافرتي مهرپرواز مراجعه نماييد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۶:۲۵ ] [ admin ]

شهر آنتاليا يكي از بهترين و مهمترين مراكز گردشگري كشور تركيه است كه در طول سال، به ويژه در تعطيلات، گردشگران بسياري از نقاط مختلف جهان، از جمله ايرانيان، به صورت هوايي به اين شهر مديترانه اي رهسپار مي شوند تا بتوانند از جاذبه هاي توريستي آنتاليا و همچنين از طبيعت بي نظير آنتاليا نهايت لذت را ببرند. بنابراين براي سهولت در برنامه ريزي براي سفر، با راه هاي رسيدن به اين شهر، از جمله فرودگاه ضروري به نظر مي رسد.
فرودگاه آنتاليا با جابه جايي بيشتر از 20ميليون مسافر در سال 2015 ميلادي، جايگاه دومين فرودگاه پر رفت و آمد تركيه و پانزدهين فرودگاه پر رفت و آمد اروپا را به دست آورد. فرودگاه آنتاليا داراي 3 ترمينال مي باشد، پايانه 1 و 2 و نيز پايانه پروازهاي داخلي. از نوامبر سال 2015 ترمينال 1، به منظور انجام بازسازي و تعميرات، تعطيل بوده است و تا پايان عمليات ساختماني تنها از ترمينال 2 و ترمينال پروازهاي داخلي استفاده مي شود. 
فرودگاه آنتاليا در 13 كيلومتري شمال شرقي آنتاليا واقع شده است. 
فرودگاه آنتاليا با كد ياتا "AYT" و كد ايكائو "ITAI"، فرودگاهي بين المللي در شهر آنتالياست كه فعاليت خود را از سال 1998 آغاز كرده است. در سال 2011 فرودگاه بين المللي آنتاليا به عنوان بهترين فرودگاه اروپا شناخته شد.

فرودگاه بين المللي آنتاليا 

راه هاي دسترسي به فرودگاه بين المللي آنتاليا

🚌 اتوبوس : فرودگاه آنتاليا دسترسي عالي و بسيار خوبي به شبكه اتوبوس راني شهري دارد. اتوبوس هايي كه از جاده 600 گذر مي كنند، مسافران را به آساني از فرودگاه به شهر آنتاليا مي رسانند. اين اتوبوس ها به صورت منظم هر 30 دقيقه حركت مي كنند و در تمام ترمينال هاي فرودگاه ايستگاه دارند. 
🚖 تاكسي : ايستگاه تاكسي هاي فرودگاه، بيرون سالن پروازهاي ورودي هر ترمينال وجود دارد. اين تاكسي ها به مقاصد مختلفي حركت مي كنند . كرايه اين تاكسي ها بسته به نوع مسير متغير هستند، وليكن قبل از سوار شدن روي تابلوي هر ايستگاه م يتوانيد كرايه مسير انتخابي را مشاهده نماييد. 

اين راه ها براي افرادي است كه بليط هواپيما آنتاليا را جداگانه و به صورت شخصي خريداري مي نمايند، افرادي كه تور آنتاليا پاييز 97  را رزرو مي كنند، مي توانند بدون نگراني و يا دغدغه اي از ترانسفر فرودگاهي براي رفت و آمد از فرودگاه بين المللي آنتاليا به محل اقامت خود استفاده نمايند. 

فرودگاه بين المللي آنتاليا

امكانات فرودگاه آنتاليا

 • اينترنت : اينترنت واي فاي رايگان در قسمت CIP و VIP فرودگاه و همچنين در رستوران هاي موجود در سالن پروازهاي داخلي قابل دسترس مي باشد. در ساير قسمت هاي فرودگاه نيز مي توانيد با پرداخت هزينه از اينترنت موجود، استفاده نماييد. 
 • اطلاعات فرودگاه : اطلاعات فرودگاه در سالن پروازهاي ورودي و خروجي و هر 3 ترمينال وجود دارد. كارمندان اين بخش به زبان هاي انگليسي، روسي، آلماني و تركي مسلط هستند. در طول فصول پر گردشگر، راهنماهاي ويژه اي در سرتاسر فرودگاه وجود دارند و به مسافران تازه ورود كمك مي كنند. 
 • تبديل ارز : بانك گارانتي در اين فرودگاه چندين شعبه دارد و انواع خدمات مالي، همانند تبديل ارز را براي مسافران به راحتي و در زمان بسيار كوتاهي انجام مي دهد. اين شعبات در ترمينال هاي 1 و 2 و نيز ترمينال ورودي وجود دارند و به صورت 24 ساعته خدمات ارائه مي دهند. 
 • خريد : فروشگاه بدون ماليات يا به عبارتي ديگر، ديوتي فري در قسمت پروازهاي ورودي و خروجي وجود دارد و به صورت 24ساعته باز مي باشند. در اين فروشگاه ها مي توانيد انواع سوغاتي، پوشاك و صنايع دستي را بدون احتساب ماليات خريداري نماييد. فروشگاه هاي خرده فروشي ديگري نيز در فضاي فرودگاه وجود دارند و به صورت 24 ساعته نيز باز هستند و به مسافران خدمات ارائه مي دهند.
 • رستوران : در محوطه فرودگاه و همچنين داخل هر يك از ترمينال هاي فرودگاه آنتاليا، رستوران ها و غرفه هاي مواد غذايي مختلفي وجود دارد. برخي از اين رستوران ها به صورت 24 ساعته باز هستند و انواع غذاي تركي و كباب و فست فود و نوشيدني را به مسافران عرضه مي كنند. 
 • سالن استراحت : در فرودگاه آنتاليا سالن هاي استراحت متعددي وجود دارد كه امكانات و خدمات رفاهي ويژه اي را براي مسافران فراهم مي كنند. براي ورود به اين سالن ها بايد هزينه اي پرداخت نماييد.
 • دستگاه خودپرداز : در تمام ترمينال ها و محوطه فرودگاه دستگاه هاي خودپرداز وجود دارد. 
 • مركز درماني : در فرودگاه آنتاليا مركز خدمات درماني و كلينيك وجود دارد و به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات درماني و اورژانسي به مسافران هستند. 
 • پاركينگ : در ترمينال پروازهاي داخلي و ترمينال پروازهاي بين المللي محلي براي پارك ماشين نيز وجود دارد. در اين پاركينگ ها امكان پارك كوتاه و بلند مدت اتومبيل وجود دارد. پارك در پاركينگ ترمينال داخلي تا 15 دقيقه اول رايگان است. 
 • ساير امكانات : از ديگر امكانات و خدمات فرودگاه بين المللي آنتاليا مي توان به اتاق نوزاد، انبار بار و چمدان و اتاق بازي كودكان اشاره كرد. 

فرودگاه بين المللي آنتاليا

پروازهاي مسافربري از ايران به فرودگاه بين المللي آنتاليا

 1. ✈ هواپيمايي كرندون ايرلاينز 
 2. ✈ هواپيمايي معراج 
 3. ✈ هواپيمايي اطلس
 4. ✈ هواپيمايي آزال
 5. ✈ هواپيمايي تركيش ايرلاين
 6. ✈ هواپيمايي لوفت هانزا
 7. ✈ هواپيمايي امارات
 8. ✈ هواپيمايي قطر ايرويز
 9. ✈ هواپيمايي پگاسوس
 10. ✈ هواپيمايي قشم اير
 11. ✈ هواپيمايي آتا
 12. ✈ هواپيمايي زاگرس

ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۷:۴۲ ] [ admin ]

كالاهايي در استانبول كه نظير آن را در هيچ كجاي جهان پيدا نخواهيد كرد!
خيلي از كالاهاي تركيه در كشورهاي ديگر نيز وجود دارد و يا حتي نمونه شان را كشورهاي ديگر نيز توليد مي كنند. اما تعدادي كالاهايي كه فقط مي توانيد آن ها را از خود استانبول تهيه كنيد.
در اين مقاله آژانس مسافرتي مهرپرواز شما را با اين 8 كالاي خاص و منحصر به فرد در شهر استانبول آشنا مي كند تا اگر با تور استانبول پاييز 97  به اين شهر سفر كرديد بدانيد كه اين اجناس را بايد در كجاي استانبول خريداري كنيد!

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

سراميك هاي نقاشي شده دست ساز به سبك شهر ايزنيك
اگرتا به حال به هركدام از مسجدهاي تركيه رفته باشيد، احتمالا توجهتان به رنگ قرمز و فيروزه اي كاشي هاي رنگارنگ اين مساجد جلب شده است. اگرچه اين سراميك ها رشد خود را در زمان عثماني كرده اند، اما اين سنت در كشور زيباي تركيه همچنان ادامه دارد و فقط چند جا در تركيه وجود دارد كه واقعا سراميك هاي دست ساز را مي فروشند. پس به بازار بزرگ استانبول برويد و از ديدن اين هنر زيبا لذت ببريد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

باقلواي بيلگو گلو
باقلوا نوعي شيريني است كه در خيلي از فرهنگ هاي خاورميانه مشهور است و خيلي راحت بيرون تركيه نيز يافت مي شود. اما باقلواي مخصوص پسته اي شيريني فروشي بيلگوگلو را فقط و فقط در تركيه مي توانيد پيدا كنيد. اين باقلواها با پسته و كره درست شده اند و طعم بسيار لذيذي دارند كه هيچ گاه فراموش نخواهيد كرد.اين شيريني فروشي مشهور در محله كادي كوي استانبول واقع شده است و در بدو ورودتان به مغازه با ديدن ويترين پر از باقلوا شگفت زده مي شويد.به شما توصيه مي كنيم در طي سفرتان به استانبول باقلواهاي اين شيريني فروشي بي نظير را از دست ندهيد. 

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

منسوجات مغازه تولو
تركيه تنها كشوري نيست كه پارچه و منسوجات توليد مي كند، اما فقط تركيه است كه مغازه منسوجات فروشي به خوبي مغازه تولو دارد. فروشگاه تولو يك فروشگاه جذاب است كه انواع و اقسام كالاهاي رنگارنگ مثل كوسن هاي زيبا و بامزه و همچنين روتختي هاي رنگارنگ و ديگر كالاهاي پارچه اي را مي فروشد و قطعا نظير آن را در هيچ جاي ديگر جهان پيدا نخواهيد كرد. تولو بهترين فروشگاه براي كساني است كه عاشق دكوراسيون رنگي رنگي خانه هستند. اين فروشگاه در منطقه فاتيح استانبول واقع شده است و قطعا از ديدن كالاهاي رنگارنگ و زيباي آن لذت خواهيد برد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

قهوه تركي نوري توپلار
قهوه تركي در هر كجاي جهان يافت مي شود اما فقط در نزديكي بازار بزرگ استانبول است كه مي توانيد قهوه اي به خوش طعمي قهوه نوري توپلار پيدا كيند. اين كافه در سال 1890 تاسيس شده است. اين كافه دانه هاي قهوه را در آتش هيزمي بو مي دهد . طعم بي نظير اين قهوه ها را تا آخر عمر فراموش نخواهيد كرد. پس حتما در طول سفرتان به استانبول به اين كافه فوق العاده جذاب در محله  فاتيح سر بزنيد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

وسايل حمام عبدالله
وسايل حمام تركي نيز در همه جاي جهان فراگير شده است و فروشگاه هايي در اقصي نقاط جهان اين محصولات را به فروش مي رسانند، اما شما فقط در بازار بزرگ استانبول در فروشگاه عبدالله مي توانيد محصولات طبيعي مثل ليف هاي ساخته شده از تركيب ابريشم، كتان و پنبه پيدا كنيد و يا صابون هاي دست ساز و طبيعي را خريداري كنيد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

حوله هاي ارگانيك و طبيعي فروشگاه جنيفر
فروشگاه حمام جنيفر در بازار آستارا در محله فاتيح استانبول واقع شده است و يكي ديگر از جاهاييست كه در طي سفرتان به استانبول حتما بايد به آن سر بزنيد. اين فروشگاه توسط يك كانادايي در استانبول افتتاح شده است و با خانواده هاي حوله باف اصيل تركي كار مي كند و شما مي توانيد از آن حوله هاي نرم و پشمالوي زيبا و دست ساز را تهيه كنيد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

قاليچه هاي كلاسيك تركي فروشگاه اتنيكون و دهوكو
همان طور كه مي دانيد تركيه يكي از كشورهاي مشهور توليد كننده قاليچه است. فروشگاه هاي اتنيكون و دهوكو (با مديريت يكسان) هر دو بهترين قاليچه هاي تركي را عرضه مي كنند. چه قاليچه هاي سنتي را دوست داشته باشيد، چه قاليچه هاي مدرن را، هر دو فروشگاه بهترين گزينه ها را به شما نشان مي دهند. اين دو فروشگاه در بازار بزرگ درست رو به روي همديگر قرار دارند و شما خيلي راحت مي توانيد از هر دو ديدن كنيد. 

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

شيريني هاي خوش طعم تركي فوشگاه هاسي بيكير
شيريني هاي تركي نيز در همه جاي دنيا پيدا مي شوند، اما فقط فروشگاه هاسي بيكير استانبول مي توانيد شما را به زمان هاي گذشته ببرد. چراكه اين مغازه از سال تاسيسش يعني سال 1777 تغييرات چنداني نداشته است. پس حتما به آن سر بزنيد و شيريني هاي آن را با سفر به زمان تست كنيد و لذت ببريد.

8 چيزي كه فقط و فقط مي توانيد در استانبول بخريد!

از شما بابت مطالعه اين مقاله ممنونيم،اميدواريم كه واستون مفيد بوده باشه ،راستي دوستاني كه قصد دارنبليط هواپيما بخرن ميتونن به صورت آنلاين و خيلي ساده به وب سايت مهرپرواز مراجعه كنن و بليط ارزان قيمت هواپيما رو به هر كجاي جهان به صورت آنلاين رزرو كنن!در جريان باشيد كه نرخ بليط هاي پروازي مهرپرواز از همه جاي ديگه ارزانتر و مطمئن تره!


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۹:۲۵ ] [ admin ]

مالزي جواهر جنوب شرقي آسياست و طبيعت بي نظير و متنوعي دارد. مالزي زيباتر از آنچه كه تصور مي كنيد است و مملوء از مزرعه هاي زيباي چاي، جنگل هاي متراكم وجزيره هاي شگفت انگيز است كه ديدن هركدامشان شگفت زده تان خواهد كرد. ما در اين مطلب دلايلي كه بهتر است به مالزي سفر كنيد را نام مي بريم تا بدانيد چرا نبايد ديدن اين كشور را از دست بدهيد.
فقط برج هاي دوقلوي پتروناس نيستند كه هرساله اين همه توريست را به كشور مالزي جذب مي كند. البته اين برج ها هم ديدني و جذاب هستند، اما مالزي تفريحات بسيار جذاب تري هم دارد!
خوبيش اين است كه خيلي از مردم در مالزي به زبان انگليسي مي توانند صحبت كنند و كار را براي توريست ها راحت كرده اند. 
ما در اين مقاله به شما دلايلي را  معرفي مي كنيم كه بعد از خواندن آن ها دلتان مي خواهد سريعا وسايلتان را جمع كنيد با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد ، تور مالزي پاييز 97  را رزرو كنيد ، عازم سفر به مالزي شويد و مسافرتي هيجان انگيز را در كشور مالزي تجربه كنيد!
طعم غذاهاي مالزي شگفت انگيز و باور نكردني است
يكي از بهترين كارهايي كه مي توانيد در مالزي انجام دهيد خوردن است!
نقاط خاصي در مالزي وجود دارد كه مركز خوراك است و رستوران هاي متعدد و با كيفيتي دارد اما شما در هر نقطه از كشور مي توانيد خوراك خوشمزه و البته بسيار ارزان پيدا كنيد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

به خاطر تاريخ مستعمراتي پيچيده مالزي و تاثيرات فرهنگي كشورهاي مختلف بر مالزي، به طرز باور نكردني و مهيجي انواع و اقسام خوراك ها در اين كشور يافت مي شود. پس هر غذايي كه دلتان بخواهد را با بهترين طعم مي توانيد در مالزي پيدا كنيد.
نودل هاي چيني، نان هاي هندي، ساتي اندونزي، كوفته و برنج سرخ شده ، سوپ هاي تند، سوپ هاي ترش، غذاهاي دريايي عجيب و جذاب، تارت هاي تخم مرغي پرتقالي، سمبوسه هاي خوش طعم و پاكوراهاي بي نظيرو برنج پخته شده در شير نارگيلي همه و همه در رستوران هاي مالزي سرو مي شوند و مي توانيد از طعم بي نظيرشان لذت ببريد. 

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

جزيره هاي مالزي واقعا جذاب هستند
جزيره هاي مالزي بهشت روي زمين هستند. پس حيف است كه حداقل يك بار در عمرتان اين جزيره ها را از نزديك نبينيد.
غواصي، ورزش هاي آبي، آفتاب گرفتن و يك عالمه تفريحات ديگري كه از هيچ كدامشان در اين جزيره هاي زيبا نمي توانيد بگذريد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

جزيره هاي مالزي آب هايي به رنگ زمرد و شن هاي سفيد ساحلي دارند وشب ها آب از خود نور ساتع مي كند كه ديدنش بسيار لذت بخش و آرامش بخش است.
اين صحنه آنقدر زيباست كه باور نمي كنيد كه در دنياي واقعي اين چنين طبيعتي وجود دارد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

معماري مالزي زيبا و گمراه كننده است
مالزي يك تاريخ فرهنگي بسيار پيچيده دارد و دليل آن هم تاثيرات دور هم جمع شدن مردم با فرهنگ هاي مختلف در كشور كوچك مالزي است.
براي مثال پنانگ خانه هاي مستعمراتي با تزئينات چيني دارد.
در مالاكا، فروشگاه هاي كوچك و بامزه اي در لبه ساختمان هاي رودخانه قرار مي گيرند. 
اين ساختمان ها با برج ها و آسمان خراش هاي مدرن كوالالامپور بسيار متفاوتند و همين تفاوت ها كشور مالزي را جذاب كرده است.
كوالالامپور طرح و نقشه بسيار قابل توجه و جالبي دارد
سفر به كوالالامپور مالزي خيلي جذاب است. اگر به كوالالامپور سفر كرديد، حتما به بالاي برج هاي دو قلوي پتروناس برويد. منظورمان اين است كه به طبقه 86 اين برج ها برويد و از منظره شهر لذت ببريد. شما تا وقتي كه به بالاي اين برج ها نرويد و شهر را از بالا تماشا نكنيد، بلندي درست اين برج ها را درك نخواهيد كرد. تا سال 2003 اين برج ها بلندترين برج هاي جهان بودند و الان هنوز هم به عنوان بلندترين برج هاي دوقلو شناخته مي شوند.
حالا از برج هاي دوقلوي كوالالامپور كه بگذريم، اين شهر جاذبه هاي گردشگري بيشتري نيز دارد كه براي شما چند روز فوق العاده و فراموش نشدني را خواهد ساخت.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

شما مي توانيد خود را در جنگل باستاني رها كنيد و لذت ببريد
تامان نگارا يكي از قديمي ترين جنگل هاي جهان است و 130 ميليون سال تاريخ در وراي اين جنگل اسرار آميز و زيبا نهفته است.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

شما مي توانيد در جنگل باراني گشت و گذار كنيد، حيات وحشي كه در اين جنگل وجود دارد را ببينيد يا بزرگ ترين گل جهان يعني رافلزيا را در بين جنگل پيدا كنيد و آن را تماشا كنيد.

دلايلي كه به شما ثابت مي كند بدون شك بايد مقصد بعدي سفرتان مالزي باشد!

خريد آنلاين بليط هواپيما و رزرو هتل!
وب سايت آژانس مسافرتي مهرپرواز ارزان ترين نرخ خريد بليط هواپيما داخلي و خارجي  و رزرو هتل در سراسر جهان را با قيمتي مناسب و به آساني و تنها با چند كليك،براي شما فراهم كرده است.
مهرپرواز معتبر ترين سامانه خريد بليط هواپيما چارتري و سيستمي 24 ساعته در خدمت شماست.
۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوي شما هستيم.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۳۵:۰۳ ] [ admin ]

سفرنامه باكو، سرزمين باد و آتش
من پارسال سفري كوتاه به باكو داشتم و واقعا لذت بردم. راستش من اصلا انتظار نداشتم كه باكو تا اين حد جذاب و ديدني باشد، اما از ديدن زيبايي هاي اين شهر متحير شدم. در اين مقاله به شما تجربياتم را مي گويم تا اگر مي خواهيد با تور باكو پاييز 97، به اين شهر ديدني و بسيار جالب سفر كنيد، اطلاعات لازم را داشته باشيد و بدانيد كه در باكو چه چيزهايي در انتظار شماست.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

اولين احساس من بعد از ورود به باكو
من خيلي سريع متوجه شدم كه فرهنگ مردم باكو تركيبي از فرهنگ هاي مختلف است. خوب دليلش هم واضح است. كشور آذربايجان كنار اروپا، آسيا و خاورميانه است. پس طبيعي است كه از هر كدام از نواحي اطراف چه از نظر مذهبي و چه از نظر فرهنگي و حتي سبك غذا خوردن تاثير گرفته است.
باكو تركيب قدمت و مدرنيته است! حس قديمي بودنش به خاطر شهر قديمي باستاني است كه با ديوارهاي حجيم آجري احاطه شده است و شما را به گذشته هاي دور مي برد. حس مدرنيته شهر هم به خاطر آسمان خراش هاي متعددش است كه زيبايي باكو را دوچندان كرده است. باكو به سرعت در حال رشد است و گويي هر روز بهتر از قبل مي شود.
غذاهاي باكو هم فوق العاده خوش طعم بودند و به خودي خود از جاذبه هاي گردشگري باكو به شمار مي روند. به شما پيشنهاد مي كنم كه كباب، چاي و نان مخصوص باكو را نوش جان كنيد.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

در باكو چه كار كنيم؟
خيلي از مردم دنيا به باكو "دبي كوچك" مي گويند و دليل آن هم جاذبه هاي گردشگري و تفريحات متنوع و هيجان انگيزش است كه در هر گوشه شهر خودنمايي مي كنند. باكو به قدري شهر جذابي است كه در تمام روز شما را سرگرم نگه مي دارد و نكته جالب توجه اين است كه باكو و تفريحاتش به سرعت در حال رشد هستند.
تفريحاتي مورد علاقه من در باكو
در اطراف شهر قديمي قدم بزنيد: اگر شما فقط وقت يك كار در باكو را داشتيد، شك نكنيد و به شهر قديمي برويد و در اطراف آن گشت و گذار كنيد. در شهر قديمي خيابان هاي سنگفرش زيبا، كوچه هاي مارپيچ باريك اسرار آميز، فروشگاه هاي محلي و همچنين كافه و رستوران هاي جذابي وجود دارد  كه ديدنشان شگفت زده تان مي كند.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

به بالاي برج هاي فليم برويد: برج هاي فليم خاص ترين و برجسته ترين ساختمان هاي شهر هستند. اين سه ساختمان يك شكل جذابيت بصري فوق العاده اي دارند و ارزشش را دارد كه زماني از سفرتان را به آن اختصاص دهيد و به بالاي برج ها برويد و نماي زيباي شهر را از ارتفاع تماشا كنيد و لذت ببريد.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

از موزه مركزي حيدر عليف ديدن كنيد: قطعا يكي از تجربه هاي بي نظير من در باكو بازديد از موزه حيدر عليف بود. اين موزه زيبا و جذاب توسط معمار مشهورعراقي-بريتانيايي يعني زاها حديد طراحي شده است و زيباييش مثال زدني است.
در ساحل درياچه ي خزر قدم بزنيد: درياچه خزر در كناره شهر باكو قرار دارد. خيابان هاي طولاني ساحلي باكو براي قدم زدن عالي هستند. اين خيابان ها مملوء از كافه، رستوران هاي جذاب و سالن هاي كنسرت هستند و اوقاتي خوش را برايتان رقم مي زنند.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

به مسابقات فرمول يك سالانه باكو برويد: اگر شما هم مثل من عاشق سرعت و مسابقات اتومبيل راني هستيد، حتما در زمان مسابقات به باكو برويد و يكي از بهترين مسابقات جهاني را تماشا كنيد و لذت ببريد.
غذاهاي خوشمزه باكو را امتحان كنيد: براي اينكه سفر خود را كامل كنيد، حتما از غذاهاي محلي باكو تست كنيد. غذاهاي باكو كمي شبيه غذاهاي ايراني و تركي است. باكو كباب هاي خوشمزه اي دارد كه حتما بايد آن ها را امتحان كنيد. علاوه بر  اين باكويي ها چاي را با مرباي توت فرنگي مي خورند كه به شما پيشنهاد مي كنم چشيدن طعم بي نظير آن را از دست ندهيد.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

كلمات آخر
من واقعا از سفر كوتاهم به باكو لذت بردم و آرزو مي كنم كه بتوانم هرچه زودتر دوباره به اين شهر زيبا و ديدني سفر كنم. راستش آنقدر پيشرفت باكو سريع است كه تصورش را هم نمي توانم بكنم كه دفعه بعد كه باكو بروم، آسمان خراش ها و جاذبه هاي گردشگري جديد شهر به چه صورتي هستند. سفر به باكو در هر زماني لذت بخش است و اين حس خوب را براي شما عزيزان هم آرزو مي كنم.

چرا بايد از باكو در آذربايجان ديدن كنيد؟

اگر تمايل داريد از طريق آژانس مسافرتي مهرپرواز رزرو تور خود را انجام دهيد، مي توانيد با همكاران ما در آژانس در ارتباط باشيد، همچنين بليط ارزان هواپيما را مي توانيد در وب سايت مهرپرواز و با چندتا كليك ساده تهيه كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۲:۴۳ ] [ admin ]

راهنماي سفر 2 روزه در ايروان
پايتخت ارمنستان يعني ايروان گزينه هاي زيادي براي تفريح دارد و از آن جايي كه شايد بعضي از شما دوستان زمان كافي براي همه تفريحات ارمنستان نداشته باشيد، ما برايتان يك راهنماي 48 ساعته در ايروان آماده كرده ايم تا بتوانيد در اين دو روز بهترين نقاط شهر را ببينيد و خوش بگذرانيد.براي گشت گذار در اين شهر جذاب ميتوانيد با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد و تور ارمنستان پاييز 97  را رزرو كنيد و سفر به يادماندني به ارمنستان داشته باشيد.
روز اول
صبح: از خوردن يك صبحانه محلي لذت ببريد و به مجموعه كسكيد برويد.
صبحانه هميشه بايد مفصل باشد و اگر هم در سفر باشيد مفصل تر! چراكه وقتي در سفر هستيد، زمان زيادي را در شهر قدم مي زنيد و در نتيجه به انرژي بيشتري نياز داريد. رستوران هاي ايروان بهترين صبحانه ها را براي شما فراهم ميكنند. در هر نقطه از شهر محل هايي براي سرو صبحانه وجود دارد. اما اگر دنبال يك صبحانه محلي خوش مزه هستيد، حتما به رستوران لواش سر بزنيد و صبحانه هاي سنتي ارمني از جمله نان لواش مخصوص ارمنستان را تست كنيد.
بعد از خوردن يك صبحانه خوش طعم و مقوي  10 دقيقه اي پياده روي كنيد تا به مجموعه كسكيد برسيد. مجسمه هاي هنري و تراس هاي زيباي آن جذاب و ديدني هستند. به بالاي پله ها برويد تا يك ديد كامل از شهر را ببينيد. در راه برگشتتان از مركز هنري كافسجيان كه در ميان پله ها قرار دارد ديدن كنيد و هنر محلي هاي معاصر را تماشا كنيد و لذت ببريد.

 48 ساعت بينظير و عالي در ايروان ارمنستان!

ظهر: از يك ناهار خوش طعم لذت ببريد.
در خيابان تيران شما مي توانيد فست فود هاي ارزان قيمت به سبك ارمني را پيداكنيد. پس به يكي از آن ها برويد و از طعم خوش مزه غذاها لذت ببريد.
بعد از ظهر: از موزه ماتناداران و مجسمه مادر ارمنستان ديدن كنيد
از مجموعه كسكيد به سمت موزه ماتناداران برويد. اين موزه سرشار از تاريخ، ادبيات و هنر است و شما مي توانيد متوني از سراسر جهان متعلق به دوران پيش از تاريخ تماشا كنيد. اگر دوست داريد كه بيشتر درباره تاريخ بدايند، مي توانيد يك راهنما داشته باشيد تا همه چيز را در مورد آثار تاريخي اين موزه مفصل برايتان توضيح دهد.
وقتي از موزه بيرون آمديد، به پارك پيروزي برويد و مجسمه مادر ارمنستان را از نزديك ببينيد. اين مجمسه صلح را از طريق قدرت نشان مي دهد. اين مجسمه به مثال يك محافظ قدرتمند براي شهر ايروان مي باشد. اگر هم دوستدار تاريخ ارتشي هستيد، مي توانيد از موزه ارتش ايروان ديدن كنيد.

 48 ساعت بينظير و عالي در ايروان ارمنستان!

غروب: در محله كنتون گشت و گذار كنيد.
كنتون يك ناحيه از نواحي دوازده گانه ايروان است و در آن مسجد زيباي آبي، ميدان جمهوري و پارك هاي زيبا و جذاب متعددي وجود دارد. مسجد آبي تنها مسجد شيعه در كل كشور است و در قرن 18 ساخته شده است. پس از فروپاشي اتحاد شوروي و استقلال ارمنستان، مسجد با پشتيباني از دولت ايران بازسازي شد.
بعد از ديدن مسجد آبي به ميدان جمهوري برويد و زندگي روزمره محلي ها را تماشا كنيد و از ديدن ساختمان هاي اطراف ميدان كه ساختشان 50 سال طول كشيده است، لذت ببريد. هر شب ساعت 9 اجرايي جذاب از نمايش موزيكال و رقص آبنما در اطراف ميدان به نمايش گذاشته مي شود. پس آن را از دست ندهيد.

 48 ساعت بينظير و عالي در ايروان ارمنستان!

شب: زندگي شبانه محلي هاي ارمني را دريابيد.
ايروان تعداد بي شماري بار و كلاب دارد كه مي توانيد اوقاتي عالي را در آن سپري كنيد. محلي هاي ايروان بعد از يك روز سخت كاري به كلاب ها مي روند و با دوستانشان خوش مي گذرانند. براي گذراندن يك شب عالي با موزيك خوب به بار باركد برويد و از جو دوستانه آن لذت ببريد و براي رقص به كلاب پاپارازي برويد و از شنيدن آخرين موزيك هاي رقص ام تي وي لذت ببريد.
روز دوم
صبح: ديدن از الفباي ارمني
روز دوم خود را كمي زودتر آغاز كنيد و به يكي از كافه ها برويد و يك صبحانه خوش طعم را ميل كنيد.
بعد از آن يك سفر كوتاه 50 دقيقه اي به خارج از شهر داشته باشيد و از آثار سنگي الفباي ارمني ديدن كنيد. اين 39 حرف الفباي بزرگ سنگي در سال 2005 به مناسبت 1600 ساله شدن الفباي ارمني در اين محل قرار گرفتند. شما بيشتر از يك ساعت براي ديدن اين الفباي بامزه نياز نداريد.

 48 ساعت بينظير و عالي در ايروان ارمنستان!

بعد از ظهر: از موزه ها ديدن كنيد.
وقتي به ايروان بازگشتيد، از بعد از ظهر خود استفاده كنيد و از مهم ترين و با ارزش ترين موزه هاي ايروان ديدن كنيد. اول از همه از موزه جنوسايد ارمني ديدن كنيد. اين موزه مربوط به كشتار جمعي ارامنه است كه در زمان جنگ جهاني اول و بعد از آن رخ داد. با ديدن اين موزه كمي احساساتي مي شويد و شما را به زمان هاي واقعه ميبرد، زماني كه نزديك به 1.5 ميليون نفر كشته شدند!
براي اينكه حال و هوايتان عوض شود، به سمت ميدان جمهوري برويد و از گالري ملي و موزه تاريخ ديدن كنيد تا اطلاعاتي درباره كشور ارمنستان و فرهنگش كسب كنيد.  اين موزه كلكسيون عظيمي از آيتم هاي برنز پيش از تاريخ دارد كه ديدنشان خالي از لطف نيست.
در پايان از موزه اربوني كه در پايين تپه آرين برد واقع شده است، ديدن كنيد. شما مي توانيد در اين قسمت از شهر قدم بزنيد و همه جاي قلعه و موزه اش را كشف كنيد. مردم بر اين باورند كه اين منطقه به وسيله آرگيشتي اول شاه اوراتو در 782 سال قبل از ميلاد ساخته شده است. در اين موزه عناصر شيشه اي، دستبندهاي برنزي و ديگر آثار باستاني به نمايش گذاشته مي شوند.

 48 ساعت بينظير و عالي در ايروان ارمنستان!

غروب: ريلكس كنيد و از زمانتان در پارك لذت ببريد.
ايروان تعداد زيادي پارك دارد كه مي توانيد از سپري كردن زمانتان در آن ها لذت ببريد. مشهورترين پارك براي محلي ها پارك عشاق است. اين پارك يكي از قديمي ترين پارك هاي شهر است و منظره اي به سبك ژاپني دارد و آبشارها و درياچه هاي آن بسيار ديدني هستند. مي توانيد در اين پارك يك ميان وعده كوچك ميل كنيد يا يك پيكنيك مفرح را در آن تجربه كنيد و از آرامش پارك لذت ببريد.

 48 ساعت بينظير و عالي در ايروان ارمنستان!

شب: سفر خود را با يك نوشيدني خوش طعم پايان دهيد
آخرين شب در ايروان بايد كمي به ياد ماندني باشد. پس به بار اي اسكاي برويد و از خوردن نوشيدني هاي آن با چشم انداز زيباي شهر لذت ببريد و خاطره سفرتان به ايروان را در ذهنتان براي هميشه ماندگار كنيد. 
مهرپرواز مرجع بليط ارزان هواپيما خارجي و داخلي.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۳:۱۹ ] [ admin ]

نكات مهم و ضروري قبل از سفر به هندوستان!
هند يك مقصد عجيب و غريب و البته شگفت انگيز براي سفر است، چراكه هند تركيبي از فرهنگ هاي مختلف و تنوع و چندگانگي مي باشد.
غذاي هند باورنكردني و شگفت انگيز است، سينماي جالب توجهي دارد و مردم آن بسيار خون گرم و صميمي هستند.
هند تفريحات بسيار زيادي دارد و بازديد از تاج محل فقط يكي از آن ها مي باشد. اگر بخواهيد همه جاي هند را ببينيد، بايد ماه ها براي آن وقت بگذاريد.ميتوانيد با مهرپرواز تماس بگيريد و تور هند پاييز 97  را رزرو كنيد و به اين كشور هيجان انگيز سفر كنيد.

مسائلي كه قبل از سفر به هند بايد حتما از آن ها اطلاع داشته باشيد!

نكاتي كه بايد قبل از سفر به هند حتما از آن ها اطلاع داشته باشيد:
هند بزرگ تر از آنچه كه تصور مي كنيد است:
احتمالا اطلاع داريد كه هند هفتمين كشور بزرگ جهان است، اما بزرگي واقعي آن وقتي برايتان مشخص خواهد شد كه به هند سفر كنيد و بخواهيد از سيستم حمل و نقل آن مثل مترو استفاده كنيد. پس بهتر است خودتان را براي رفت و آمد هاي طولاني آماده كنيد.خوب هند جمعيتي بالغ بر 1.3 ميليارد نفر دارد و فضاي زيادي براي اسكان اين همه جمعيت نياز دارد.
هند به طور باور نكردني متنوع است:
هند مسجدهاي رنگارنگ، فروشگاه هاي شلوغ و مراكز تجاري شيك و جذابي دارد. علاوه بر اين شما مي توانيد به كوه هاي هيماليا برويد، به سواحل گوا برويد و يا معابد جذاب، قلعه هاي اسرار آميز و قصرهاي باشكوه هند را كشف كنيد.

مسائلي كه قبل از سفر به هند بايد حتما از آن ها اطلاع داشته باشيد!

موتورسيكلت يك وسيله خانوادگي است!
شما ممكن است كه در خيابان يك خانواده 5 نفره را ببينيد كه همه روي يك موتورسيكلت سوار شده اند. پس خيلي تعجب نكنيد!
در هند به 23 زبان مختلف صحبت مي كنند!
زبان هندي و انگليسي دو زبان رسمي هند هستند و در مراكز دولتي صحبت مي شوند، اما مردماني وجود دارند كه به زبان هاي مختلف ديگري صحبت مي كنند. اكثر مردم به زبان هندي صحبت مي كنند، اما به زبان هاي بنگالي، گجراتي، تلهگو و مراتي هم در مناطق مختلف هند صحبت مي كنند.
چاي در هند فقط يك نوشيدني نيست، چاي يك سبك زندگي است!
هندي ها چاي را با طعم گل ميخك، زنجبيل و ديگر طعم هاي جذاب ميل مي كنند. چاي جذاب ترين نوشيدني هندي است و هر روز در زندگي هندي ها نقش مهمي را ايفا مي كند. اگر به هند سفر كرديد، حتما طعم چاي آن ها را بچشيد.

مسائلي كه قبل از سفر به هند بايد حتما از آن ها اطلاع داشته باشيد!

تعداد روزهايي كه در هند فستيوال برگزار مي شود از روزهاي بدون فستيوال بيشتر است!
يك دليل خوب براي سفر به هند فستيوال هاي بي نظير و جذابش است. وجود مذهب هاي مختلف در هند باعث برگزاري فستيوال هاي متعددي در هر زمان سال شده است و شركت در آن ها روزهايي به يادماندني را برايتان به ارمغان مي آورد.

مسائلي كه قبل از سفر به هند بايد حتما از آن ها اطلاع داشته باشيد!

اگر مي خواهيد به هند سفر كنيد، به شما پيشنهاد مي كنيم كه زمان سفرتان را با فستيوال هايي مثل فستيوال رنگ هولي در ماه مارچ يا فستيوال نور در ماه نووامبر و يا ديگر فستيوال هاي هيجان انگيز هند هماهنگ كنيد.

مسائلي كه قبل از سفر به هند بايد حتما از آن ها اطلاع داشته باشيد!

در وبسايت آژانس مسافرتي مهرپرواز مي توانيد پايين ترين و كمترين نرخ  قيمت بليط هواپيما را تجربه كنيد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۰۴:۰۳ ] [ admin ]

بهترين سفر زندگيتان را در ارمنستان سپري كنيد!
ماه عسل بهترين قسمت عروسي است. جشن تموم شده و دو نفر مي توانند براي چند روز خلوت كنند و از بودن كنار همديگر لذت ببرند. اما بهتر است كه از قبل براي ماه عسلتان برنامه ريزي كنيد و در مورد مقاصد مختلف مطالعه كنيد و در نهايت تورتان را رزرو كنيد. درست است كه پاريس، ونيز و مالديو مقاصدي رويايي براي ماه عسل هستند، اما مقصدي ارزان قيمت تر مثل ارمنستان نيز وجود دارد كه مي توانيد اوقاتي رويايي را در آن تجربه كنيد. ما در اين مقاله چند ايده براي داشتن يك ماه عسل منحصر به فرد در  ارمنستان را به شما معرفي مي كنيم تا شايد شما هم مثل ما دوست داشته باشيد كه اين سفر ويژه و دوست داشتني زندگيتان را در ارمنستان تجربه كنيد.
براي رزرو تور ارمنستان پاييز 97  با آژانس مسافرتي مهرپرواز تماس بگيريد.

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

غواصي، شنا و قايقراني در سوان
درياچه سوان يك انتخاب عالي براي كساني است كه دوست دارند آرامش و هيجان را همزمان در ماه عسل تجربه كنند. شما مي توانيد به آبي لاجوردي درياچه خيره شويد،ريلكلس كنيد و حمام آفتاب بگيريد يا مي توانيد قايقراني كنيد و زيبايي درياچه را از نزديك لمس كنيد. اگر هم زوج ماجراجويي هستيد، اسكي روي آب را از دست ندهيد.

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

پرواز با طولاني ترين تلكابين جهان در تاتو
اولين پرواز دو نفره مي تواند نفس گير و البته رويايي باشد، مخصوصا اگر با طولاني ترين تلكابين جهان حس پرواز را تجربه كنيد. شما مي توانيد از ازتفاع ارمنستان را تماشا كنيد و از زيبايي طبيعي آن لذت ببريد. 

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

گشت و گذار در جنگل هاي دليجان
شهر دليجان كه در شمال ارمنستان واقع شده است، يكي از نقاط محبوب كشور براي گردشگران است و دليلش هم جنگل هاي زيبا و درياچه هاي كريستالي و هواي تازه آن است. شما مي توانيد در يكي از هتل هاي شهر اقامت كنيد و از جاذبه هاي تاريخي و فرهنگي اين شهر زيبا لذت ببريد. 

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

بالا رفتن آدرنالين خون با پاراگلايدر و كوهنوردي
ارمنستان براي زوج هاي ماجراجو تفريحات متعددي دارد. ارمنستان به خاطر مناظر زيبا و شگفت انگيزش براي كوهنوردي و پاراگلايدرينگ عالي است. اگر هم دنبال هيجان بيشتر هستيد مهرپرواز به شما تفريحاتي مثل زيپلاين، صخره نوردي و آف رود را پيشنهاد مي كنيم تا ماه عسلتان هيجان انگيزتر شود.

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

لذت بردن از زندگي شبانه ايروان
اگر دوست داريد بيشتر از جاذبه هاي گردشگري شهر لذت ببريد به شما پيشنهاد مي كنيم كه شب هاي ايروان را از دست ندهيد. شهر باستاني-مدرن ايروان  براي لذت بردن از زندگي شبانه گزينه اي عالي و بي نظير است و شب هايي رويايي و فراموش نشدني را براي ماه عسلتان به ارمغان مي آورد.

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

جواهرات فرهنگي و تاريخي ارمنستان را كشف كنيد
ارمنستان در نگاه اول يك مقصد تاريخي فرهنگي است و كليساها و صومعه سراهاي آن بسيار زيبا و ديدني هستند. كاري كه بايد انجام دهيد اين است كه اين جواهرات تاريخي- فرهنگي كشور زيباي ارمنستان را دريابيد و زماني از سفرتان را به ديدن آن ها اختصاص دهيد.

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان

غذاهاي خوش طعم ارمنستان را امتحان كنيد
پيشنهاد ما به شما اين است كه حتما لذت چشيدن غذاهاي ارمني را تجربه كنيد. از آشپز رستوران ها بخواهيد كه دستور پخت غذاهايشان را به شما بدهند. نگران نباشيد، چراكه ارمني ها خيلي مهمان نواز هستند و رابطه خوبي با توريستان دارند و دستور پخت غذاها را با مهرباني براي شما توضيح خواهند داد. بعد از برگشت به خانه حتما دلتان مي خواهد كه غذاهاي ارمني را براي خودتان دو نفر درست كنيد و از طعم بي نظير آن دوباره لذت ببريد.
اگر شما هم دوست داريد كه ماه عسلتان را با سفر به ارمنستان فراموش نشدني كنيد، با ما تماس بگيريد تا يك ماه عسل رويايي را برايتان برنامه ريزي كنيم.

7 ايده جذاب براي گذراندن يك ماه عسل شيرين و رويايي در ارمنستان


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۵۱:۳۷ ] [ admin ]

آرزو كنيد و بالن خودتون رو در فستيوال جادويي تاي لايت به هوا بفرستيد و يا شمع خود را روي آب شناور كنيد
تايلند كشوري است كه هر روز براي خودش يك جشن و فستيوالي دارد و مردم در هيجان و ذوق فستيوال هاي مختلف غرق هستند. مردم تايلند مشتاقند كه هر فستيوالي را با شادي مضاعف جشن بگيرند. اگر شما مي خواهيد در ماه نوامبر (آبان-آذر) به تايلند سفر كنيد، به شما تبريك مي گوييم! چراكه بزرگترين فستيوال سال در انتظار شماست.اگر شما هم مي خواهيد امسال در اين فستيوال هيجان انگيز تايلند شركت كنيد، با مهرپروازتماس بگيريد تا بهترين پكيج تور تايلند پاييز 97 را به شما پيشنهاد كنيم.
فستيوال لوي كراتونگ يا تاي لايت (فستيوال نور تايلند) بعد از فستيوال سال نو بزرگترين فستيوال سال تايلند است. تصورش هم لذت بخش است! در يك شب تاريك، آسمان با  بالن هاي نوراني پر مي شود و آسمان پر از ستاره مي شود و علاوه بر اين ، فانوس ها را در رودخانه شناور مي كنند.هر گوشه از تايلند سرشار از شادي و جشن مي شود. اين مقاله را تا پايان بخوانيد تا همه چيز را درباره فستيوال نور در تايلند بدانيد.

درباره فستيوال نور تايلند و مفهوم آن بيشتر بدانيد

پيشينه لوي كراتونگ(فستيوال نور تايلند)
فستيوال لوي كراتونگ در واقع يك جشنواره سنتي و باستاني است كه در آن مردم تايلند براي سه تا از خدايانشان آرزوهاي خوب مي كردند. 150 سال پيش هم به خواست شاه راماي چهارم اين فستيوال  به عنوان يك سنت بودايي پذيرفته شد.بعد از اين تغيير، اين فستيوال به عنوان فستيوال نور تايلند در همه جاي تايلند جشن گرفته مي شد و مردم فانوس هاي مختلفي را به معابد اهدا مي كردند و بعد از آن فانوس ها را روي رودخانه شناور مي كردند تا بدشانسي و بديمني از آن ها دور شود.

درباره فستيوال نور تايلند و مفهوم آن بيشتر بدانيد

نكات مهم درباره فستيوال لوي كراتونگ (فستيوال نور)
-هزاران سبد به همراه شمع در شب هنگام در رودخانه شناور مي شوند.
-در چيانگ ماي آسمان شب پر از بالن هاي روشن مي شود.
-اين فستيوال يك جشن بودايي است كه جهت پاكسازي روحي از انرژي هاي منفي برگزار مي شود.
-رقص هاي سنتي تايلندي در غروب برگزار مي شوند.

درباره فستيوال نور تايلند و مفهوم آن بيشتر بدانيد

معني لوي كراتونگ چيست؟
معني لغوي كلمه "لوي" در زبان تايلندي "شناور كردن" است. از طرفي كلمه "كراتونگ" به معناي "ظرف كوچك" است كه از درخت موز ساخته شده است و درون آن يك شمع دارد. فانوس شناور شده سمبل انساني است كه مي خواهد از خشم و نفرت فاصله بگيرد. لوي گراتونگ يك فستيوال سالانه است كه در ماه نوامبر در تايلند برگزار مي شود تا انتهاي فصل باراني را جشن بگيرند. در شب فستيوال كل رودخانه ها با فانوس هاي شناور شده روشن مي شوند.
چه زماني لوي كراتونگ را جشن مي گيرند؟
در تايلند در دوازدهمين ماه تقويم سنتي تايلند، شبي كه ماه كامل مي شود، اين جشن زيبا را برگزار مي كنند. بر اساس تقويم ميلادي، اين روز معمولا با ماه نوامبر همزمان مي شود. با اين حال تاريخ دقيق فستيوال يك ماه قبل از برگزاري آن اعلام مي شود. تاريخ برگزاري فستيوال لوي كراتونگ احتمالا در سال 2018، بيست و سوم ماه نوامبر مي باشد، اما هنوز تاريخ دقيق آن تاييد نشده است.

درباره فستيوال نور تايلند و مفهوم آن بيشتر بدانيد

كجا و چگونه مي توانيم در فستيوال لوي كراتونگ تايلند شركت كنيم؟
فستيوال لوي كراتونگ در هر جايي از كشور تايلند كه آبي وجود داشته باشد برگزار مي شود، اما مكان هاي خاصي وجود دارد كه جشن مفصل تر و بزرگ تر برگزار مي شود. از بين همه شهرهاي تايلند، سوخوتاي، بانكوك و چيانگ ماي بهترين شهرهايي هستند كه مي توانيد در فستيوال تاي لايت (فستيوال نور تايلند) شركت كنيد.
سوخوتاي زادگاه فستيوال لوي كراتونگ است، پس طبيعي است كه مردم اين شهر اين فستيوال را با اشتياق بيشتري جشن مي گيرند و در آن مراسم هاي مختلفي مثل تعارف غذا به راهبان انجام مي شود و پس از آن اجراهايي مثل رقص، موزيك و هنرهاي رزمي نيز برگزار مي شود. فستيوال لوي كراتونگ به مدت 5 روز جشن گرفته مي شود و كل جشن در پارك تاريخي سوخوتاي (شهر قديمي) برگزار مي شود.
توجه: اگر مي خواهيد كه در جشن لوي كراتونگ در سوخوتاي شركت كنيد، به شما پيشنهاد مي كنيم هتلتان را چند ماه قبل تر رزرو كنيد، چراكه اين فستيوال پر طرفدار است و از طرفي تعداد هتل ها كم هستند.
فانوستان را در بانكوك شناور كنيد!
بانكوك مكان ديگري براي برگزاري فستيوال لوي كراتونگ است. پارك هاي كل شهر با حوضچه ها و آبراه ها تزئين مي شود تا مردم بتوانند فانوس هاي روشن خود را به آب بسپارند.

درباره فستيوال نور تايلند و مفهوم آن بيشتر بدانيد

فستيوال لوي كراتونگ و يي پنگ را در چيانگ ماي جشن بگيريد.
چيانگ ماي مكان ديگري است كه شما مي توانيد فستيوال لوي كراتونگ و فستيوال يي پنگ (فستيوال نور چيانگ ماي) را همزمان جشن بگيريد. فستيوال نور چيانگ ماي فستيوال نور ديگري است كه در شمال تايلند جشن گرفته مي شود. در اين ناحيه آسمان ها پر از بالن و رودخانه ها پر از فانوس مي شوند.
نكات مهم جهت شركت در فستيوال يي پنگ در چيانگ ماي
به دليل هجوم مردم از سراسر دنيا براي شركت در اين فستيوال سالانه به شما پيشنهاد مي كنيم كه قبل از بالا رفتن قيمت ها، هتل خود را زودتر رزرو كنيد.
براي اينكه در فستيوال جاي خوبي داشته باشيد، ساعت 4 بعد از ظهر به محل برگزاري فستيوال برويد. اگرچه فستيوال در شب شروع مي شود، اما از غروب جاها پر مي شوند.
اگر مي خواستيد زود به محل فستيوال برويد، با خودتان كمي غذا و نوشيدني ببريد، چرا كه كمي معطل مي شويد.
اگر قصد داريد از مراسم نوراني معبد وان فان تائو ديدن كنيد، نيازي نيست كه فانوس به همراه داشته باشيد، زيرا در محل معبد آوردن فانوس مجاز نيست.
كساني كه مايلند در طول فستيوال يي پنگ از معابد ديدن كنند، بهتر است لباس پوشيده به تن داشته باشند.
نكاتي كه باعث مي شود با رعايت آن ها در فستيوال نور تايلند بيشتر به شما خوش بگذرد!
بهترين زمان براي رسيدن بين ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر است. زودتر به محل برگزاري برويد تا يك جاي خوب براي نشستن پيدا كنيد.
زودتر به محل برگزاري برويد تا شمع خود را تهيه كنيد.
با خودتان فندك و يك ماژيك داشته باشيد تا بتوانيد شمعتان را روشن كنيد و آرزوهايتان را روي يك برگه بنويسيد و همراه با سبدتان به آب بسپاريد.
از بيرون فانوس نخريد، چراكه به شما اجازه داده نمي شود آن را با خودتان به داخل مراسم بياوريد.

درباره فستيوال نور تايلند و مفهوم آن بيشتر بدانيد


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۱:۴۱ ] [ admin ]

14 ورزش آبي در گوا (قسمت دوم)
خط ساحلي طولاني و بينظير، سواحل زيبا و جذاب و آسمان آبي و درخشان گوا باعث شده است كه اين شهر ساحلي و جذاب به بهترين مقصد براي ماجراجويان و دوستداران هيجان تبديل شود.گوآ به قدري جذاب و هيجان انگيز است و آنقدر جاذبه گردشگري دارد كه براي سفر به اين شهر به 10 تا 14 روز نياز است! چه شما دنبال مكاني براي آرامش باشيد، چه يك ماجراجوي حرفه اي باشيد، گوا بهترين مقصد ساحلي براي سفرتان است.پس اگه اهل هيجان و خوشگذراني و تفريحات جذاب هستيد شك نكنيد و ارزانترين تور گوآ را از آژانس مسافرتي مهرپرواز رزرو كنيد.

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

شما عزيزان در تور گوا پاييز 97  و به ويژه تور گوآ تفريحات بامزه و زيادي رو پيش رو داريد،پس قراره به كشور و شهري سفر كنيد كه حتي 1 لحظه هم احساس كسلي  نكنيد !
مهرپرواز در اين مقاله شما را با بهترين و مفرح ترين ورزش هاي آبي گوا آشنا مي كند. پس خودتان را براي سپري كردن يك مسافرت خاص و البته هيجان انگيز در گوا آماده كنيد
چون بعد از خواند اين دو مقاله درباره گوآ دوست خواهيد داشت كه به گوآ سفر كنيد.
8- بنانا سواري ( قايقراني با تيوپ موزي شكل)
شما مي توانيد با دوستانتان يك تفريح جمعي هيجان انگيز را تجربه كنيد. اين ورزش يكي از آسان ترين ورزش هاي آبي گوا است و دنيايي هيجان را برايتان به ارمغان مي آورد.
كجا امتحانش كنيم؟ كالانگوت، آگوندا، كاندوليم، پالولم، ميرامار، باگا، واگاتور، آنجونا
بهترين فصل؟ ماه هاي اكتبر تا مارچ
بايد شنا بلد باشيم؟ نه
توصيه ها و نكات ايمني؟ حتما جليقه نجات را به تن داشته باشيد.

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

9- چتر بازي روي آب
اين تفريح آبي مهيج بدين صورت است كه يك قايق روي آب به سرعت حركت مي كند و چتر شما را مي كشد و شما مي توانيد خيلي راحت در ارتفاع باشيد و از نماي اطرافتان لذت ببريد. چتر بازي روي آب در گوا يكي از ساده ترين و مفرح ترين تفريحات آبي است كه مي توانيد از آن لذت ببريد.
كجا امتحانش كنيم؟ دونا پاولا، ماجوردا، آنجونا، بوگمالو، كالانگوت، كولوا، كاندوليم، واگاتور
بهترين فصل؟ ماه هاي اكتبر تا مارچ
بايد شنا بلد باشيم؟ نه
توصيه ها و نكات ايمني؟ جليقه نجات به تن داشته باشيد.

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

10- فلاي بوردينگ
فلاي بوردينگ احساس پرواز و فرار از جاذبه را به شما مي دهد و با فشار آب شما را در ارتفاع 5 متري آب نگه مي دارد. اين ورزش آبي بيشترين آدرنالين را در خونتان ترشح مي كند و هيجان زيادي را برايتان به ارمغان مي آورد.
كجا امتحانش كنيم؟ ساحل باينا
بهترين فصل؟ ماه هاي اكتبر تا مي
بايد شنا بلد باشيم؟ بله
توصيه ها و نكات ايمني؟ اين ورزش فقط به بزرگسالان و كساني كه در ورزش هاي آبي تجربه كافي دارند توصيه مي شود.

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

11- قايق هاي تفريحي و كروز
اگرچه اين تفريح يك ورزش آبي محسوب نمي شود، اما تفريحي لذت بخش و آرامش بخش است كه اوقاتي خوشي در گوا را برايتان رقم مي زند. شما مي توانيد زمانتان را در قايق هاي تفريحي به حمام آفتاب گرفتن، ماهي گيري بگذرانيد.
كجا امتحانش كنيم؟ رودخانه مادووي، درياچه مايم، ساحل ميرامار، ساحل كاندوليم، ساحل پالولم
بهترين فصل؟ ماه هاي اكتبر تا مي
بايد شنا بلد باشيم؟ نه

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

12- اسكي روي آب
شما با اسكي روي آب در گوا مي توانيد هيجان را تجربه كنيد و از سرعت لذت ببريد. حفظ تعادل در اين ورزش آبي بسيار مهم است و بايد از نظر فيزيكي آماده باشيد تا از اين ورزش مفرح نهايت لذت را ببريد.
كجا امتحانش كنيم؟ ساحل باگا، ساحل كاندوليم، ساحل كالانگوت، ساحل آروسيم، ساحل مابور، ساحل اوتوردا
بهترين فصل: ماه هاي اكتبر تا فوريه
بايد شنا بلد باشيم؟ بله
توصيه ها و نكات ايمني؟ لباس مناسب شنا و جليقه نجات به تن داشته باشيد.

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

13- پدل بورد
با اينكه اين ورزش به نظر خيلي ساده مي آيد، اما جزء ورزش هاي آبي سخت محسوب مي شود. شما بايد فقط با يك پدل روي آب شناور شويد. اين ورزش آبي در گوا براي كساني كه دنبال چالش هستند و دوست دارند هيجان را به شكل خاص تري تجربه كنند بسيار توصيه مي شود.
كجا امتحانش كنيم؟ ساحل كاندوليمف ساحل موبور، ساحل راجباگا
بهترين فصل؟ ماه هاي اكتبر تا مي
بايد شنا بلد باشيم؟ بله

14 ورزش آبي در گوا كه بايد آن ها را به ليست آرزوهايتان اضافه كنيد!

14- اسنوركلينگ
با اسنوركلينگ در گوا مي توانيد به دنياي زير آب برويد و ماهي هاي زيبا را تماشا كنيد و از جذابيت هاي زير آب لذت ببريد. اسنوركلينگ يكي از آسان ترين ورزش هاي آبي گواست كه مي توانيد از آن لذت ببريد.
كجا امتحانش كنيم؟ جزيره بات و جزيره ناوي در نزديكي بوگمالو، جزيره كراند
بهترين فصل؟ ماه هاي اكتبر تا مارچ
بايد شنا بلد باشيم؟ نهبا وجود اين همه ورزش هاي آبي هيجان انگيز با درجه هاي مختلف سختي شما مي توانيد بي نهايت هيجان را در گوا تجربه كنيد و از سفرتان لذت ببريد. پس منتظر چه هستيد؟ با مهرپرواز تماس بگيريد و خود را براي يك سفر بي نظير به گوآ آماده كنيد.
آژانس مسافرتي مهر پرواز افتخار اين را دارد كه مرجع ارزانترين نرخ بليط هواپيما در تهران در خدمت شما سروران باشد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۲:۳۶ ] [ admin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
لينک هاي تبادلي
فاقد لینک
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب
تشریفات مجالس
تشریفات عروسی
www.tashrifatsabour.com

دیوارپوش پی وی سی
دیوارپوش PVC
www.azaran.com

کاشت مو sut
هزینه کاشت مو sut
www.clinichairtransplantation.com

قیمت تور استانبول
تور لحظه آخری استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری آنتالیا
آفر تور آنتالیا
www.mehrparvaz.com

دستگاه برش لیزری
قیمت دستگاه لیزر
http://www.personageco.com

طراحی سایت
طراحی سایت اختصاصی
www.papgroup.ir

<
رفع بوی بد فاضلاب
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

برگزاری تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ثمین
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی
قیمت انواع فریم عینک طبی
www.maadrac.com

قطعات پله برقی
پله برقی فوجی
www.fuji-lift.com

قیمت مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Iran Hotel
Best Hotels in iran
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس عروسی
تشریفات مجالس شمال تهران
www.maghsoudloocatering.com

جلوگیری از پیری پوست
راههای جلوگیری از چروک صورت
www.thalgoparis.com

مبلمان اداری
قیمت مبلمان اداری فضاگویا
www.fazagooya.com

جراحی بینی گوشتی
عمل جراحی بینی
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات عروسی
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

قیمت آتلیه کودک
تعرفه عکاسی کودک
www.bridalphotographystudio.com

قیمت مبلمان اداری
صندلی اداری ارزان
www.afn-furniture.com/

عطر مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری خارجی
فروشگاه اینترنتی پارسیان آذین زند
www.azinzand.com

تور هند
تور لحظه آخری هند
www.asemanabi.net

قيمت گوسفند زنده
مراكز عرضه گوسفند زنده
www.alivesheep.com

تشریفات عروسی
خدمات مجالس الهه ناز
www.tashrifatelahenaz.com

غرفه سازی
شرکت غرفه سازی نمایشگاهی
www.rayka.design

افزودنی های بتن
کلینیک بتن ایران
www.clinicbeton.ir

برگزاری تشریفات عروسی
بهترین برگزار کننده تشریفات عروسی
www.tashrifataroos.com/

طراحی سایت وبهینه سازی سایت :پیام آوران پارسیان

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید / طراح و بهینه ساز سئو سایت سیروتا